• Piła na skrzyżowaniu kultur i pokoleń czyli podróż w czasie

• W Parku na Wyspie w dniach 14-16 września 2023 r. mogliśmy cofnąć się w czasie obserwując walki wojów, strzelając z łuku, rzucając toporem, wykonując ozdoby z gliny. Ponadto przyjrzeliśmy się średniowiecznej kuchni, kuźni polowej, przyglądaliśmy się, jak robi się woskowe świece. W ramach tego wydarzenia Gmina Piła zorganizowała Grę Miejską „Śladami Stanisława Staszica”, w której 15 września 2023 r. wzięły udział dwa zespoły z naszej szkoły. Uczniowie z klasy 5a i 6b rywalizowali z przedstawicielami innych pilskich szkół podstawowych odpowiadając na pytania związane z biografią słynnego pilanina. Mogli wykazać się wiedzą, świetnie się przy tym bawiąc. Nasi uczniowie stanęli na podium. Zespół z klasy 5a zajął I miejsce a z klasy 6b II miejsce.

Serdecznie gratulujemy obu drużynom!

• Miasteczko Policyjne

• 15 września 2023 r. klasy: 5a, 6b i 7b udały się na Plac Staszica, gdzie po uroczystości nadania Sztandaru Szkole Policji w Pile, odbyła się część promocyjna. Podczas niej mogliśmy obejrzeć: występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, pokazy dynamiczne z wykorzystaniem pojazdów służbowych, tresurę psów policyjnych. Udział w tym wydarzeniu przybliżył nam najciekawsze aspekty pracy policji.

• Talenciaki ponownie w naszej szkole!

• Kolejny raz dołączamy  do  znanej akcji Lidla „ Szkoły Pełne Talentów”. To świetna okazja do tego, aby doposażyć naszą szkołę w potrzebny sprzęt, a także różnego rodzaju gadżety. Zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem. Dzięki uzbieranym Talenciakom otrzymaliśmy:  dwa laptopy, dwa zestawy instrumentów perkusyjnych, zestaw diatoniczny Bum Bum Rurek, magnetyczną pięciolinię oraz pakiet gier świetlicowych.

Jak zdobyć Talenciaki, które później można zamieniać na nagrody? To proste - wystarczy zrobić zakupy na 50 zł w Lidlu, w tym na paragonie musi znajdować się przynajmniej jedno warzywo lub owoc. Płacąc w kasie odbieramy kupon.

Zachęcamy wszystkich do zbierania Talenciaków i wrzucania ich do specjalnych skrzynek. Jedna skrzynka znajduje się w portierni w budynku nr 1, druga przy wejściu do szkoły w budynku nr 2, trzecia w oddziałach przedszkolnych. Kupony można również skanować samodzielnie za pośrednictwem strony internetowej: szkoly.lidl.pl

Zapraszamy do udziału w akcji!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Choć czas wakacji bezpowrotnie minął, za to pogoda wakacyjna pozostała. W to słoneczne przedpołudnie na boisku szkolnym Pani dyrektor Barbara Ochocka powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do uczniów klas czwartych rozpoczynających naukę w budynku naszej szkoły. Po apelu uczniowie udali się na krótkie spotkania informacyjne ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów, rozwoju własnych zainteresowań oraz samych miłych chwil!