• Bajkowe Anioły

          • W tegorocznym Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Anioły jak z bajki” udział wzięło 12 szkolnych artystów z czterech pilskich szkół podstawowych: SP3, SP4, SP11 i SP2.

            Wyniki są następujące:kategoria klas IV-VI

            I miejsce ALEKSANDRA PAJĄK - Anioł Chmurka SP11

            MICHALINA WAMKE - Niesamowity Anioł SP2

            II miejsce OLIWIA KIŻENSKA - Gęsi Puszek SP11

            III miejsce OLIWIA SKWAREK Bajeczny Anioł SP2

            wyróżnienie:TOMEK PALIŃSKI - Szkolny Opiekun Konkursu SP3

            MARCEL PAWLIK - Pyza SP11

            kategoria klas VII-VIII

            ZUZANNA ŚWIRKULA - Anioł w tęczy SP4

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję, laureatom gratuluję za wspaniałe pomysły, wyobraźnię i super wykonanie, opiekunom słowa uznania za wspieranie twórczych uczniówi trzymanie ręki na pulsie a na zbliżający się czas Świat Bożego Narodzenia wszystkiego dobrego i oby te DOBRE ANIOŁY nad nami czuwały w NOWYM 2022 ROKU i do zobaczenia za rok.

            organizator konkursu Sławomira Lewińska

          • Ślemy świąteczne życzenia do brytyjskiej rodziny królewskiej

          • Świąteczna korespondencja z rodziną królewską jest tradycją w naszej szkole… I tym razem, grupa uczniów, wraz z p. Joanną Ficerman, przygotowała niespodziankę dla brytyjskich monarchów. W szkole został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Jury konkursowe, podczas obrad 13 grudnia 2021 r., miało „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem wszystkie prace były starannie wykonane i przemyślane. Ostatecznie przyznało pierwszą nagrodę uczniowi klasy VIa Adrijowi Chebotarovi. Wyróżniono także: Maję Fornalik z klasy Vb, Remigiusza Szumskiego z klasy VIb, Aleksandrę Kowalewską z klasy IVa, Alicję Krawczyk z klasy VIIId, Piotra Waszkiewicza-Prusa z klasy IVd oraz Zosię Kin z klasy Ve.

            Dla laureata konkursu przygotowano nagrodę specjalną, a na autorów wyróżnionych prac czekają dyplomy i słodkie niespodzianki! Praca Andrija zostanie wysłana wrazz życzeniami od całej społeczności szkolnej – uczniów i grona pedagogicznego - do Królowej Elżbiety II, a kartka przygotowana przez Remigiusza – do rodziny Cambridge.

            Gratulujemy!

          • Konkurs czytelniczy „Czytam, więc wiem”

          • We wtorek, 7 grudnia 2021 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem „Czytam, więc wiem”. Adresowano go do uczniów klas IV. Jego celem było doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

            W konkursie wzięło udział 12 uczniów, po 2 reprezentantów poszczególnych klas. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

            Laureatami zostali:Patryk Bojarczuk z klasy 4e - I miejsceLeon Megger z klasy 4b - II miejsceMaria Jaworska z klasy 4d - III miejsce

            Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

          • FESTIWAL REKREACJI „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” Hopla

          • Hopla to zabawa wymagająca koordynacji wzrokowo-ruchowej i orientacjiw przestrzeni. Ilość zawodników: dowolna. Skaczemy zgodnie ze wskazówkami na poszczególnych polach Hopla. Należy zwrócić szczególną uwagę na kierunek ruchu zgodnyz ustawieniem na planszy np. wskocz do środka, wykonaj obrót o 180°, dotknij pola dwoma rękoma jednocześnie. To bez wątpienia radość i świetna zabawa. My bawiliśmy się tak…

            Marta Sprenger i Anna Górka

          • Uczniowie klasy 7f testowali Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła”

          • 26 listopada 2021r. do Piły zawitało Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła”. To multimedialny projekt, który prezentuje polskie atrakcje turystyczne i w ten sposób chce rozbudzić w młodzieży pasję do podróży. W Szkole Podstawowej nr 12 rozstawiono kilkanaście stanowisk, gdzie dzięki nowoczesnej technologii np. okularom wirtualnej rzeczywistości, uczniowie klasy 7f wraz z wychowawczynią p. Joanną Ficerman mieli okazję poznać kilka polskich miejscowości. 

            Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Cała przestrzeń została podzielona na kilka stref, a na wejściu młodzież przywitał humanoidalny robot. W trakcie wizyty w MCETS uczniowie mogli skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu.

            Po wirtualnym zapoznaniu się z atrakcjami naszego regionu i kraju, czas wyruszyć na rzeczywiste zwiedzanie! Już nie możemy się doczekać…