• „Jak w ulu”

• 22 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawcą mieli przyjemność wziąć udział w fantastycznych warsztatach z miłośniczką pszczół Bożeną Wolą. Dodatkową niespodzianką był konkurs z wiedzy o pszczołach, w ramach realizacji zadania publicznego gminy Piła, z zakresu ekologii  i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. O tajemnicach pszczół, ich życiu, ogromnej roli w ekosystemie miasta i wielu innych pszczelich aspektach opowiedziała Prezes „Fundacji Pszczoła” Pani Bożena Wola. Piątoklasiści bardzo ucieszyli się z zaproszenia do projektu. Warsztaty były rewelacyjne. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Na tym nie koniec. Wiosną 5 b spotka sięz pożytecznymi bezkręgowcami w Pasiece Edukacyjnej i Ogrodzie Społecznym w Pile, na które już teraz bardzo się cieszy.

• EKO-zaangażowani

• Mimo iż świadomość społeczeństwa dotycząca ochrony środowiska, zmian klimatu, oszczędzania energii, wody, surowców oraz segregowania i wtórnego wykorzystywania odpadów jest coraz większa, w dalszym ciągu w tej kwestii mamy sporo do zrobienia. Dlatego też uczniowie klasy 2 e z dużym zaangażowaniem włączają się w różne ekowyzwania. Pierwsze z nich podjęliśmy już w listopadzie przystępując do "Herlitz #ekowyzwanie 2021”! Zaledwie w niecałą godzinę udało nam się oczyścić teren przy wejściu na stadion od ul. Bydgoskiej zbierając ponad 13 kg śmieci. Przystąpiliśmy również jako klasa do kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” i wzięliśmy udział w kolejnym ekowyzwaniu. Polegało ono na wyeliminowaniu jednorazowych opakowań podczas spożywania posiłków w szkole.

Kolejne wyzwania przed nami. Przyłącz się do nas i razem zmieniajmy świat!