• Akcja Lidla - Szkoły Pełne Talentów

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      nasza szkoła dołączyła do akcji Lidla - Szkoły Pełne Talentów.

      Przy zakupach w Lidlu za minimum 50 zł (zakupy muszą zawierać przynajmniej jedno warzywo lub owoc) otrzymają Państwo kupon - Talenciaka.

      Talenciaki przekazujemy do szkoły do specjalnej skrzyneczki - w budynku nr 1 przy portierni, w budynku nr 2 przy wejściu do szkoły.

      Zebrane Talenciaki zeskanujemy, a następnie wymienimy na atrakcyjne nagrody!

      Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

     • Niezwykła wycieczka do Torunia

     • 14 września 2022 roku spotkaliśmy się wszyscy już o 6 wczesnym rankiem.
      Prawie cała klasa 5d wraz z wychowawczynią i 2 opiekunkami – naszymi mamami -   zwarta i gotowa czekała na odjazd. Celem naszego wyjazdu był Toruń.

      Podróż przebiegała bardzo wesoło i nie mogliśmy się doczekać, kiedy dojedziemy na miejsce. Gdy przejeżdżaliśmy przez piękny most,  który przeprowadził nas przez Wisłę, piękne stare miasto przywitało nas słońcem i urzekło  swoim urokiem.
      Ok. godz. 9:00 byliśmy u celu naszej podróży, jakim było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Ogromny budynek mieścił w sobie sześć pięter. Na każdym z nich odkrywaliśmy ciekawostki ze świata nauki. Wszystko ogromnie nas ciekawiło. Doświadczaliśmy wielu nowych wrażeń przez około trzy godziny.
      Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd w okolice starego miasta. Spacerowaliśmy po starówce. Podziwialiśmy architekturę miasta, budowle gotyckie, pochodzące ze średniowiecza. Niesamowita była Krzywa Wieża,  pod której ścianą nikt nie potrafił prosto ustać.
      Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a gdy tylko ujrzeliśmy stragany z pamiątkami wydawaliśmy mnóstwo  oszczędności. Przecież zakup pamiątek to obowiązkowy etap każdego wyjazdu. W dużym pośpiechu kierowaliśmy się na seans do Planetarium. Po zajęciu miejsc w wygodnych fotelach obejrzeliśmy film o ciałach niebieskich. Obraz niemalże  „wciągał”  nas do środka.

      Po wielu godzinach zwiedzania udaliśmy się do słynnej restauracji „Manekin”. Każdy z nas samodzielnie złożył zamówienie. Głównym zainteresowaniem cieszyły się naleśniki w różnych wariantach  i lemoniada.
      Nasza wycieczka zmierzała ku końcowi.
      Musieliśmy wykorzystać ostatni czas, dlatego przechodząc przez stary rynek zrobiliśmy ostatnie zakupy (obowiązkowo w sklepie z piernikami toruńskimi).
      Ostatkiem sił dotarliśmy do autokaru. Ogromnie zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. Nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych wyjazdów.

      Oskar W. i Piotr G., Vd

     • Do startu gotowi – hop

     • Bieg Fair-Play, który odbył się w naszej szkole 16 września zgromadził  na boisku ponad 100 uczniów oraz nauczycieli. Na imprezie tej nie mogło zabraknąć pani wicedyrektor Ewy Kluge oraz pana wicedyrektora Mariusza Mijalskiego. Cała akcja miała swój początek w Brukseli 7.IX.2020r., gdzie odbył się pierwszy Światowy Dzień Fair- Play. Inicjatywa sportowa pielęgnowana przez Polski Komitet Olimpijski, mająca na celu promowanie fair- play i wartości etycznych w sporcie świetnie wpisuje się w Gminny Program Profilaktyki pod nazwą  „Do startu gotowi – hop”.

      Wierzymy, że sport zgodnie z duchem fair-play, kształtuje moralność i osobowość młodych ludzi. Jednocześnie cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie spędzają czas wolny w aktywny sposób i zaangażowali się w głoszenie zasady fair- play. Zobaczcie sami!

     • Narodowe Czytanie 2022 „Ballady i romanse” Adam Mickiewicz

     • 03.09.2022r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Semanickiej w ramach Koła Miłośników Kultury wzięli udział w 11. edycji Narodowego Czytania. W tym roku były to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W Pile wydarzenie było  organizowane przez Regionalne Centrum Kultury. Spotkanie odbywało się w ogrodzie Muzeum Stanisława Staszica. Została tam także zaprezentowana wystawa plakatów zatytułowana “Za/świat ballad Adama Mickiewicza”. Mogliśmy również usłyszeć średniowieczną muzykę w przepięknym wykonaniu pani  Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz melorecytację  o życiu poety przeobrażeń.

      Warto podkreślić, że jedna z uczennic klasy 8d, Dominika Ratka, odważyła się wystąpić przed publicznością i przeczytać balladę pt. „Powrót taty”  A. Mickiewicza. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, a dla osób, które przyniosły własne książki przygotowana była pamiątkowa pieczęć.

      Dzięki temu  wydarzeniu uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat narodowego wieszcza polskiego romantyzmu.

      Marika Rebelska, Nikola Wersocka, 8d