• CIEKAWA WYCIECZKA

     • Dnia 18 października klasa VIIc odwiedziła siedzibę Stowarzyszenia Miłośników Munduru, gdzie można było obejrzeć izby poświęcone pamięci o pobycie wojska na terenie Piły. Uczniowie oglądali pamiątki związane z pilskim wojskiem od 1948 roku, a także te związane z okresem PRL i wcześniejszym. Wszystkie zasłyszane informacje były bardzo ciekawe. Dzięki takim cennym lekcjom historii, można się wiele dowiedzieć. Miejsce to jest godne polecenia.

      Pozdrawiamy Stowarzyszenie Miłośników Munduru w Pile.

     • Sukcesy na XX Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego

     • Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbył sięw dniu 20.10.2022 r w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile.Tam osiągnęli kolejne sukcesy! 

      Laureatką olimpiady została:Michalina Wamke z kl. 6 B (zajela I miejsce na poziomie klas IV-VI),Damian Błauciak z kl. 6 B zdobył wyróżnienie.

      I to nie koniec dobrych wieści, ponieważ dzięki temu wydarzeniu zakwalifikowali się do kolejnego etapu jakim jest finał Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu  Północnej Wielkopolski.Naszą szkołę reprezentowali również:Zofia Sabat  kl. 6 B,Oliwia Stelach kl. 8 DNikola Wersocka kl. 8 D.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • SP 2 GOSPODARZEM XX OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO

     • Nasza szkoła była gospodarzem XX Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego na etapie gminnym.

      Dnia 04 października 2022 roku przybyli do nas uczniowie ze szkół  podstawowych, żeby sprawdzić swoją wiedzę i zmierzyć się między sobą. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów w etapie szkolnym. Kolejnym etapem będzie etap powiatowy.

      Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

     • DO STARTU GOTOWI HOP – TURNIEJ W „DWA OGNIE”

     • W ramach Gminnego Programu Profilaktycznego „Do startu gotowi hop” w dniach 04.10.22r. oraz 11.10.22r. w  naszej szkole odbył się turniej klas piątych w „Dwa ognie”. W turnieju wzięło udział sześć klas piątych z każdej po 12 osób. Pierwsze rozgrywki toczyły się systemem pucharowym, z których wyłonione zostały trzy najlepsze drużyny. Do drugiej rundy weszły klasy 5a, 5d oraz 5f. Grając systemem „każdy z każdym” wyłoniliśmy zwycięzcę. Klasy zajęły następujące miejsca:

      I miejsce klasa 5a

      II miejsce klasa 5f

      III miejsce klasa 5d

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Gabriel Samborski z klasy 5f. Wszystkim zwycięskim klasom gratuluję wytrwałości, siły i dobrej taktyki.

      Organizator Izabela Bartkowska

     • „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

     • W piątek 7 października po raz szósty w historii naszej szkoły został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

      Na kilka dni przed tym wydarzeniem szkoła została ozdobiona plakatami i kartkami z logo akcji. Uczniowie klas IV – VIII powtarzali tabliczkę nie tylko na lekcjach, ale także w gronie rodzinnym. Mogli też się sprawdzić w teście online.

      Dnia 7 października komisje egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie klas czwartych i piątych, przeprowadziły egzaminy sprawdzające umiejętność mnożenia i dzielenia. W zmaganiach z tabliczką wzięło udział 477 uczniów oraz 21 pracowników szkoły J; 221 uczniów zdało test bezbłędnie i uzyskało tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

      Kończąc, składam serdeczne gratulacje dla wszystkich tych, którzy uzyskali tytuł eksperta. Szczególne podziękowania należą się również pracownikom szkoły, którzy chętnie podjęli się sprawdzenia, czy tabliczkę znają i pamiętają.

      W imieniu koordynatorów akcji w szkole
      Sylwia Ciesielska