• Nasz ruch po linii prostej

     • Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia czym jest ruch jednostajny oraz czym jest prędkość. Podczas zajęć zmierzyliśmy się z zadaniami obliczającymi prędkość naszego Photona. Wszystkie dokonane pomiary, obliczenia i wykresy odnotowaliśmy na przygotowanych kartach pracy. Cenną powtórką było przypomnienie zamiany obliczonych wyników w różnych jednostkach. Na koniec zajęć nauczyciel wyjaśnił uczniom znaczenie takiego urządzenia jak tempomat, czy też miernika radiowego lub laserowego używanego przez policjantów do pomiaru prędkości.

     • Wizyta strażaków w naszej szkole

     • 23 lutego klasa 4a na lekcji wychowawczej gościła dwoje strażaków: pana Przemysława Pacholskiego oraz pana Tomasza Marca. Spotkanie było niezwykłe, gdyż panowie są rodzicami dwojga uczniów tej klasy. Jako rodzice a jednocześnie funkcjonariusze tak niezwykłego zawodu opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca strażaka oraz z jakimi wyzwaniami trzeba zmierzyć się w trakcie służby. Udzielili wielu wskazówek, jak można zostać strażakiem. Zaprezentowali także sprzęt, który używany jest podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Wizyta strażaków cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które zasypały ich mnóstwem pytań. Uczniowie mieli także okazję przymierzyć profesjonalne stroje, w których zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Być może w przyszłości ktoś z nich również zostanie strażakiem i będzie pełnił służbę w tym pięknym zawodzie.

     • „Dzień bez plecaka”

     • Dnia 22 lutego w klasach I-III została przeprowadzona zabawa „Dzień bez plecaka”.  Wbrew pozorom, nie chodziło w niej wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Nasi uczniowie i nauczyciele popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

     • Łamańce językowe, czyli zabawy językiem polskim

     • We wtorek 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Data obchodów nawiązuje do tragicznych wydarzeń z 1952 roku, kiedy to pięciu studentów uniwersytetu w Dhace (Bangladesz) zginęło podczas demonstracji. Jej celem była walka o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Podstawowym założeniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest ochrona różnorodności Językowej  jako dziedzictwa kulturowego.

      W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 4b uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Łamańce językowe, czyli zabawy językiem polskim”, w czasie których poznali genezę tego dnia oraz rozwiązywali rebusy i łamigłówki związane tematycznie ze świętem. Wszyscy biorący udział w zabawie wykazali się wiedzą, spostrzegawczością oraz szybkim tempem pracy. Uczestnicy spotkania mogli też się sprawdzić w czytaniu wierszyków „najeżonych” wyrazami z trudnościami językowymi. Były to prawdziwe łamańce językowe.

      Dodatkowo dla całej społeczności szkolnej panie: Aneta Marzec oraz Katarzyna Wika zorganizowały w czasie przerwy na holu przy czytelni szkolnej spotkanie, w czasie którego chętni uczniowie klas IV – VIII mogli sprawdzić się w swojej znajomości ojczystej mowy. Wrażeń było, co niemiara.

      Pamiętajmy: dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

     • Szkolny bal karnawałowy

     • W czwartek 16 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Frekwencja nas miło zaskoczyła. Po wielu miesiącach uczniowie klas IV-VIII mogli pobawić się w swoim towarzystwie oraz zaprezentować się w konkursie na najciekawszy strój karnawałowy.

      Biletem wstępu była czekolada.  Zebrane słodkości trafią do dzieci i osób starszych. Wszystkim obecnym dziękujemy za zabawę. Samorząd Szkolny.