• Piramida inaczej

     • Podczas kwietniowych lekcji przyrody w klasie 4f rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia. Omówiliśmy prawidłowe wzorce i zasady, które przyświecają właściwym nawykom żywieniowym
      a podsumowaniem tej wiedzy były Piramidy Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Po obejrzeniu
      i wysłuchaniu wszystkich prezentacji byliśmy pewni, że nasza wiedza została odpowiednio utrwalona.

      Brawo 4f!

     • Miłe dla oka

     • Zastanawiacie się jak udekorować wielkanocny stół? Tak, aby było ładnie kolorowo i do tego recyklingowo. Dziewczęta z klasy 5d już to wiedzą. Podczas przedświątecznych warsztatów przygotowały wspaniałe dekoracje wykorzystując np. resztki materiału przycięte w kształt kwadratu, kolorowe pompony, gumki recepturki, serwetki papierowe. I po kilkudziesięciu minutach zrobiło się świątecznie!

     • Być eko…

     • Tydzień Ekologii i EKOwarsztaty to musiało się udać! Uczestnicy warsztatów jak zwykle przybyli z głowami pełnymi kreatywnych pomysłów. Tym razem wspólnie wykonaliśmy podkładki pod kubki z płyt CD, wazoniki ze szklanych butelek oklejonych włóczką oraz organizery na biurko z rolek,  po papierze toaletowym. Było recyklingowo i użytecznie i o to chodziło. Brawo!

     • ALFABET ZDROWIA

     • Jednym z wyzwań Miesiąca Zdrowia i Ekologii był konkurs ALFABET ZDROWIA.

      Uczniowie zgłaszali chęć udziału w konkursie, następnie losowali literę, pod którą krył się owoc lub warzywo. W głowie pojawiało się wiele pomysłów, z których należało wybrać ten najciekawszy, by zaprezentować walory odżywce warzywa lub owocu, a tym samym zachęcić uczniów do ich spożywania. Zaskakujących pomysłów i ciekawych prezentacji było wiele a jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie -  wyłonić zwycięzców.

      Uczniowie przygotowali przepiękne plakaty z ciekawostkami, wiersze oraz rekwizyty i przebrania.

      Dziękujemy, oglądaliśmy Was z ogromną przyjemnością, byliście wspaniali.

     • Czwórbój lekkoatletyczny

     • 6 maja 2022 r. w obiektach sportowych MOSIR Piła,  przy ulicy Żeromskiego odbyły się Mistrzostwa Piły i Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym, w których udział wzięła reprezentacja dziewcząt  Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile . Po wyrównanej walce dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do finału rejonu, który odbył się w dniu 17 maja 2022 r., w którym dziewczęta wywalczyły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego.

      Skład zwycięskiej drużyny: Weronika Bogdańska, Sara Wójtowicz, Izabela Fortuniak, Sandra Michalak, Patrycja Król, Maja Cerajewska, Urszula Przewoźniak. Opiekunem zespołu jest p. Jarosław Chwałek. Serdecznie gratulujemy sukcesu!