• Uczniowie z klasy 3c wybrali się do Akademii Nauk Stosowanych w Pile

     • Zostaliśmy wprowadzeni w niezwykły świat wiedzy i mieliśmy okazję poznać nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych w Katedrze Pielęgniarstwa. Jest to miejsce gdzie studenci w praktyczny sposób uczą się jak udzielać pomocy i opiekować się chorymi. Bardzo zainteresowały nas fantomy, które w bezpośredni sposób odzwierciedlają rzeczywistych pacjentów – mrugają nawet oczami! Mieliśmy również okazję wejść do wnętrza karetki i zapoznać się bliżej ze sprzętem ratującym życie. Było to dla nas bardzo inspirujące doświadczenie. Liczymy na to, że za kilkanaście lat przekroczymy próg tej uczelni jako prawdziwi studenci.


      Bardzo dziękujemy za zajęcia.

     • Dzieci i Młodzież edukują EKOlogicznie

     • Happening "Dzieci i młodzież edukują Ekologicznie"!!Uczniowie klas 1c,1d, 2b i 3b uczestniczyli w marszu ekologicznym.Przeszliśmy z Placu Staszica do Parku na Wyspie, promując ekologiczne hasła i grając na recyklingowych grzechotkach. Wzięliśmy udział w licznych u atrakcjach przygotowanych dla dzieci z pilskich szkół i przedszkoli. Najbardziej spodobał nam się udział w Orkiestrze Recyklingowej oraz w grach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra,  Miasto Piła, Sanepid i PRGOK.Pamiętajmy! ,,Na ochronie środowiska, wszytskich zdrowie zyska!".

     • Jak zmotywować uczniów do nauki?

     • W Szkole Podstawowej nr 2 mamy na to sposób! Buba, psi przyjaciel motywuje uczniów do ćwiczeń podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, czy dla ucznia z zagranicy.

     • My na lekcji przedsiębiorczości!

     • W dniu 02.10 klasa 7b oraz Klasa patronacka 8b wzięły udział w warsztatach nt. „Co gdyby pieniądze nie miały znaczenia?”. Warsztaty poprowadzone były przez twórców profilu Foxes in Eden – influencerów, którzy żyją w stylu vanlife. Zosia i Kuba opowiadając o swoim życiu pokazali, że warto realizować swoje marzenia, ponieważ pasja może stać się sposobem na życie. Przed prelekcją odbył się quiz, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. 

     • Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

     • 28 sierpnia obchodzono Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Jak to często bywa, nie jest to data przypadkowa, gdyż właśnie w tym terminie przypada rocznica urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świecie postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki. Pomysłodawcami święta są dziennikarze i blogerzy- Brian Heater i Sarah Morean.

      Sierpień to jeszcze WAKACJE, dlatego my uczciliśmy to wydarzenie nieco później... Nauczyciele poloniści podjęli wyzwanie i do akcji dołączyło kilka klas. Czytanie komiksów odbyło się w różnych miejscach i przyjęło oryginalne formy, ważne że było przyjemnie! Czytać/oglądać można wszędzie: na kocykach piknikowych w plenerze, czyli na pobliskiej wyspie oblanej Gwdą, na boisku czy korytarzu szkolnym. Uczniowie przynieśli swoje ulubione komiksy lub skorzystali z zasobów biblioteki szkolnej. Klasa 6d wzięła się za wszystkie części przygód Tytusa, Romka i A’Tomka – bohaterów stworzonych przez Henryka Jerzego Chmielewskiego.

      To były wyjątkowe lekcje! Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym!