• Popołudnie z książką

     • W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie zapoznali się ze specyfiką zbiorów wypożyczalni, czytelni i działu multimedialnego w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile. Dzieci wysłuchały krótkiej opowieści: "Dwa ptaszki" w formie teatrzyku kamishibai, z której dowiedziały się, jak wspólna praca pomaga w osiągnięciu celu. Zajęcia zrealizowała p. Dominika Łusiewicz.

      Ewa Michalska - Hinca

     • Zajęcia dogoterapeutyczne

     • Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych odbyło się spotkanie edukacyjne z udziałem certyfikowanych psów terapeutycznych, na którym poruszono wiele ważnych tematów m. in.: jak poprzez zabawę uczyć dzieci poprawnego traktowania zwierząt. Dzieci dowiedziały się, że obcy pies potrzebuje przestrzeni, empatii i nie należy podchodzić do pupila bez zgody jego opiekuna. Dziękujemy pani Magdalenie Bandurskiej za uatrakcyjnienie naszych zajęć spotkaniem z psiakami.

      Ewa Michalska - Hinca

     • „Czerwony kapturek”

     • W ramach integracji dzieci z oddziałów przedszkolnych z bracią szkolną obejrzały teatrzyk o „Czerwonym Kapturku”, przygotowany przez uczniów klasy IV. Po występach odbył się quiz pokazujący, co przedszkolakom udało się zapamiętać z bajki. Wspólne tańce, gry i zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

                                                                                                                      Ewa Michalska - Hinca

     • Co wspólnego ma deszcz z cytryną?

     • Zanieczyszczenie powietrza powoduje kwaśne deszcze, które szkodzą przyrodzie. Jak im zapobiegać? Na to pytanie odpowiedzi szukała grupa dzieci z zajęć  korekcyjno - kompensacyjnych na lekcji w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile, w ramach realizacji projektu: „Działaj EKOlogicznie”.

      Ewa Michalska - Hinca

     • Różowa Skrzyneczka

     • ”4% Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 000 osób. 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10% z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu.” Dlatego nasza szkoła we współpracy z Radą Rodziców przyłącza się do akcji Różowej Skrzyneczki. W budynku przy ul. Bydgoskiej, obok gabinetu pielęgniarki pojawiła się skrzyneczka, która ma zapobiegać ubóstwu menstruacyjnemu. Dziewczynki mogą w razie potrzeby wziąć środki higieniczne a jeśli będą miały nadmiar – zostawić je, zgodnie z ideą akcji. Zachęcamy do odwiedzenia strony fundacji i czynnego uczestnictwa w przedsięwzięciu.

      https://www.rozowaskrzyneczka.pl/