• „Zapal znicz pamięci”

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile włączyli się w 13. edukacyjno - społeczną akcję „Zapal znicz pamięci”. Dnia 25 października 2021 r. drugoklasiści z klasy b udali się na zabytkowy cmentarz w Pile. Jest on wyjątkowy. Spoczywają na nim mieszkańcy Piły, po 1945 r. Znajduje się tam również drewniany pomnik ofiar I Wojny Światowej. Włączając się w tegoroczną akcję wspólnie uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli.

• Niebanalne spotkanie

• 21 października 2021 r. do naszej szkoły przybył pan kapitan Przemysław Olszewski, strażak z bardzo dużym doświadczeniem, ogromną pasją, który pomimo tego, że przygodę z zawodem zaczął jakiś czas temu, nadal czerpie satysfakcję z wykonywanej pracy.Pan Przemysław wspaniale poprowadził zajęcia dla uczniów klas: 6a, 6b i 6c. Opowiadał tak ciekawie o swoim zawodzie, że z niechęcią rozstawaliśmy się z naszym gościem. Dzieciw ciszy i skupieniu słuchały, zadawały ciekawe pytania, były poruszone tym, o czym opowiadał.Po spotkaniu uczniowie wiedzą, jakie należy ukończyć szkoły i jak wygląda praca strażaka. Nasz gość opowiedział również o najtrudniejszych akcjach, tak żeby dzieci wiedziały jak wymagający jest to zawód, jeśli chodzi o stan psychiczny i fizyczny osoby pracującej w straży. Uczniowie klas szóstych serdecznie dziękują starszemu brygadierowi panu Rafałowi Mrowińskiemu – Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnejw Pile za wyrażenie zgody na udział w spotkaniu pana Przemysława Olszewskiego z naszymi uczniami. Panu kapitanowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

• Pozostają wspomnienia

• 1 listopada to dzień, w którym wspominamy bliskich, którzy od nas odeszli. Zapalając znicz na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów kontynuujemy tradycję, jednocześnie pozwalając „żyć” im w naszych wspomnieniach. Wraz z wychowawcą rozmawialiśmyo p. dyrektor Dorocie Frydrych, p. Walerii Kiejdzie, Nikoli Harasimowicz. Mieliśmy okazję dowiedzieć się kim byli inni zmarli pracownicy szkoły, czego uczyli. Wizyta na cmentarzu była dla nas, uczniów żywą lekcją historii.

Uczniowie klasy 8d