• Spacer

          • W październiku uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę do Parku na Wyspie. Główną atrakcją była obserwacja przyrody. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew i krzewów. Znajomość zasad orientacji w terenie mogli przećwiczyć posługując się mapą i kompasem. Z zebranych darów jesieni powstały podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych piękne, kolorowe prace plastyczne.

            Z pozdrowieniami dla wszystkich dzieci Ewa Michalska Hinca

          • O policji słów kilka

          • 28 października 2021 r. do naszej szkoły przybyła pani aspirant Magdalena Pałys - specjalista Wydziału Prezydialnego. Pani Magdalena bardzo ciekawie poprowadziła zajęcia dla uczniów klas: 6a, 6b i 6c. Opowiadała o tym, jakie należy mieć wykształcenie, by móc zacząć pracę w Policji oraz jakie studia należy podjąć, żeby zdobywać kolejne stopnie służbowe. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zadania powierzone są różnym służbom np. kryminalnej, śledczej, prewencyjnej czy kontrterrorystycznej oraz wspomagającej działalność policji w zakresie organizacyjnym. Kto wie, może ktoś z uczniów po spotkaniu z panią aspirant zainteresuje się i za kilka lat zostanie policjantem. Uczniowie klas: 6a, 6b i 6c serdecznie dziękują Pani Magdalenie Pałys za poświęcony czas i bardzo interesujące spotkanie.

          • Uczymy samorządności i zasad demokracji

          • W miesiącu październiku przeprowadziliśmy w naszej szkole kampanię wyborczą do Samorządu i Samorządziku szkolnego. Kandydaci zaprezentowali swoje pomysły na szkolne życie w postaci plakatów wyborczych. Ponadto reklamowali się na filmiku z okazji DEN. W ostatnim tygodniu października odbyły się wybory. Miło jest nam przedstawić skład zarządu Samorządu:

            Przewodniczący - Aleksandra Czajazastępcy – Bartosz May, Liliana Okolskaczłonkowie – Anna Górka, Julia Zajkowska, Adrian Dereżyński, Aleksandra Chojnicka

            Natomiast w skład zarządu Samorządziku weszli:

            Przewodniczący – Sandra Wojciechowska 2czastępcy – Zuzanna Jendrzejek 3e, Amelia Urban 3bczłonkowie- Franciszek Białkowski 2b, Olivia Dąbrowska 2b, Julia Knozowska 3a, Bartosz Mądrzyński 3d, Anna Lemińska 2b, Ewa Pudłowska 3a, Zoja Szalla 2c, Zuzanna Broniarek 2b.

            Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom działającym w Zarządzie Samorządu i liczymy na udaną współpracę.

            opiekunki Samorządu i Samorządziku

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w pilskiej „Dwójce”

          • Co roku, w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jego tradycje sięgają końca XX wieku. To wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało jego obchody. Początkowo był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Baśnie i legendy z całego świata”.

            W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas IV – VIII pilskiej „Dwójki” przez cały październik brali udział w wielu wydarzeniach. Dla całej społeczności szkolnej został zorganizowany konkurs na zakładkę do książki „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”. Miał on na celu pobudzanie wrażliwości plastyczneji aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych. Zorganizowano także wystawę pokonkursową prac uczniów.

            Przygotowano również wystawę tematyczną informującą o święcie i jego obchodach. Chętne osoby mogły także wziąć udział w akcji bookcrossingu, czyli niekonwencjonalnej formie popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Ponadto uczniowie klasy 5e wzięli udział w zajęciach czytelniczych „Reklama czytania”, w trakcie których układali hasła reklamowe na temat biblioteki, książek, czytania.

            Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole to święto. Przypada ono na czwarty poniedziałek października. Z tej okazji uczniowie klasy 4c wysłuchali opowieści o Białej Damie z kórnickiego zamku. Jedno z opowiadań przedstawione było w formie teatrzyku Kamishibai. Nasi wychowankowie obejrzeli także film o zabytkach zamku w Kórniku, w tym o zbiorach kórnickiej biblioteki. Wyjaśniono także, skąd wzięła się nietypowa pisownia nazwy miasta Kórnik. Zajęcia poprowadziła pani Dominika Łusiewicz z Biblioteki Pedagogicznejw Pile. Dla osób kochających tajemniczy świat baśni oraz niezwykły, nasycony motywami fantastyki i cudowności świat legend zamieszczono w dzienniku Librus linki z prezentacjami, baśniami, legendami oraz dla chcących sprawdzić swa wiedzę z tej tematyki-quizami.

            Zapraszamy do biblioteki!

          • Bawimy się jak dawniej

          • „Festiwal rekreacji” trwa również w klasach starszych. Powrót do zabaw z dawnych lat okazuje się świetnym pomysłem. Zabawy z pozoru proste, rozwijają myślenie oraz sprawność fizyczną uczestników. Przekonali się już o tym uczniowie klasy 4c, 4f, 6a, 7b, 7d oraz dzieci uczestniczące z zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej. Niektóre zabawy, takie jak graw gumę, czy skakanie na skakance wymagają świetnej kondycji fizycznej. Najwięcej jednak emocji, uczniowie uwalniają podczas wyścigów, z wykorzystaniem sprzętu, który szkoła otrzymała. W starszych klasach, młodzież polubiła zabawy z chustą animacyjną. Są one prawdziwym powrotem do dzieciństwa, dzieci są zrelaksowane a jednocześnie świetnie się bawią.

            W zabawie „Zamiana miejsc” dzieci poznają zainteresowania swoich kolegówi koleżanek, co ułatwia im relacje i wzajemne kontakty. „Przenoszenie przedmiotów”i „układanie figur” rozwija umiejętność współpracy w grupie oraz myślenie przestrzenne. Zabawa „pająki” wymaga nie tylko myślenia, ale gibkości oraz siły. Natomiast graz wykorzystaniem chusty „przerzucanie piłki”, uczy współpracy w zespole oraz wprowadza małą rywalizację, co obfituje w dodatkowe pozytywne emocje. Do zabaw bardzo chętnie włączają się również nauczyciele biorący udział w prowadzonych przez koordynatora zajęciach. To prawdziwy powrót dla lat dziecięcych.

            Izabela Bartkowska