• Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile będą się szkolić za granicą

     • W lutym 2022 r. szkoła aplikowała w konkursie wniosków programu Erasmus+ Akcja1 Mobilność uczniów
      i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).

      Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę- akademia kompetencji przyszłości” to tytuł projektu o wartości 47893€,zarejestrowanego pod numerem 2022-1-PL01-KA122-SCH-000074618, który spełnił wymagania
      i został zatwierdzony do realizacji przez NARODOWĄ AGENCJĘ PROGRAMU ERASMUS+ I EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI, a jego realizacja rozpocznie się od 1 października 2022 r.
      i trwać będzie 18 miesięcy.

      Podstawowe działania to:

      1.zagraniczne szkolenia job-shadowing oparte na bezpośredniej obserwacji pracy nauczyciela w jego miejscu pracy;

      2.zagraniczne kursy doskonalące i szkolenia, oparte na programie  i efektach uczenia się, odpowiadających naszym potrzebom;

      Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby szkoły, osób uczących się oraz wymagań cyfrowej rzeczywistości od nauczycieli i dzieci, które w przyszłości będą wykonywały zawody, tak naprawdę nie znane dzisiaj. Chcemy by kompetencje przyszłości definiowały naszą szkołę, gdzie uczniowie/dzieci i nauczyciele mogą swobodnie je rozwijać w poczuciu pełnej wartości i sprawstwa.

      Dzisiaj nauczyciele sięgają po STEM często intuicyjnie w różnych projektach ale nie nazywając ich w ten sposób, co wskazuje, że kompetencje cyfrowe nie są im obce. Zaistniała potrzeba by wiedzę i umiejętności z tego zakresu zwiększyć i uporządkować. Uczestnicy projektu nauczą się dobierać narzędzia, technologie aktywnie wspierające dziecko/ucznia w procesie uczenia się oraz planować i organizować lekcje/zajęcia nastawione na poszukiwanie, rozwiązywanie i odkrywanie na każdym poziomie edukacyjnym, od przedszkola do klasy VIII.

      Szkoła jednocześnie staje się miejscem wymiany doświadczeń i promotorem pilskiej edukacji na arenie międzynarodowej, której jesteśmy społecznością „uczącą się”.

     • Kolejny rok za nami

     • W piątek 24 czerwca 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku dla uczniów kl.4-7. Podczas apelu wręczone zostały nagrody i medale dla najlepszych uczniów w kategorii „Uczeń na medal”, „Frekwencja na 6.” oraz najlepsi sportowcy roku. Nie zabrakło tez dyplomów i nagród dla uczennic z kl.6 b, które zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie ekologicznym. Wakacyjnego nastroju dodał występ szkolnego zespołu Nutki. Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

     • Pożegnań nadszedł czas…

     • 23 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych, w którym  wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie oraz ich rodzice.   Podczas uroczystości najlepszym uczniom wręczono Medale oraz upominki. Prymusem szkoły został Jakub Rauhut z klasy 8e, a Dominik Wiśniewski z klasy 8f oraz Kacper Artymowicz z klasy 8d z rąk pani dyrektor Barbary Ochockiej otrzymali Nagrodę Dyrektora. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich to szkoła, w której sport jest ważnym elementem edukacji, więc podczas tak doniosłych chwil nie mogło zabraknąć wyróżnień za sport. Sportowcem Szkoły w kategorii dziewcząt została Dominika Kasińska z klasy 8a, a w kategorii  chłopców Jakub Dybziński z klasy 8a. Poza tym przyznano również dwie Nagrody Specjalne dla wybitnych sportowców, którzy reprezentowali naszą szkołę na arenie krajowej i światowej. Otrzymali je: Aneta Zgódka z klasy 8a i Xavier Rzeszut z klasy 8a. W dalszej części uroczystości wręczono symboliczne  Łapki  - odznaczenia wolontariusza. Podziękowano także rodzicom za wzorowe wychowanie dziecka oraz za pracę na rzecz klasy i szkoły. Najbardziej wzruszającym momentem było rozwiązanie klas. Wychowawcy i uczniowie wylali mnóstwo łez a uściskom nie było końca. Na zakończenie zebrani wysłuchali recytacji wiersza Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy się  nie zdarzy w wykonaniu uczennic klasy 5 e: Oliwii Skwarek i Sandry Michalak. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Sławomira Smolarska, a występy wokalistów Szkolnego Zespołu Wokalnego Nutki oklaskiwane były gromkimi brawami.

      Drodzy Uczniowie,

      życzymy Wam udanych wakacji obfitujących w ciekawe wydarzenia i wspaniałe przygody. Niech Wam zawsze towarzyszy wewnętrzny spokój i szczery uśmiech, który jest najprostszą drogą do szczęścia.

      Aneta Marzec

     • Na wakacyjnym szlaku… jezioro, łąka, las

     • Ostatnie zajęcia przyrody w klasie 4f upłynęły pod hasłem wakacyjnych planów oraz nietypowej powtórki wiadomości o ekosystemach. Uczniowie przygotowywali plakaty, na które przelali swoją wiedzę na temat ekosystemu pola, łąki, lasu, rzeki i jeziora wzbogacając ją w  ekspresje twórcze.

     • Wspomnienia przy koktajlu

     • 22 czerwca 2022 r. uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia „Rozwiń swoje skrzydła” spotkali się po raz ostatni w roku szkolnym 2021/2022. Czas ten upłynął na wspomnieniach tego, co wspólnie dokonaliśmy. Ponadto snuliśmy plany na następny rok szkolny. Celem głównym naszych ostatnich zajęć było przygotowanie zdrowych koktajli. Ochoczo zabraliśmy się do pracy. Powstał koktajl bananowy, owsiany i z nasionami chia. Wszystko było przepyszne. Nasza praca na tym się nie skończyła, ponieważ efektem tych zajęć były również oryginalne pojemniki do segregacji odpadów.