• Nietypowy Dzień Dziecka

     • Uczniowie klasy 4f w dniu swojego święta spędzili wspaniały czas na łonie natury. Co prawda poranek nas nie rozpieszczał, gdyż było bardzo deszczowo. Jednak po dotarciu do drogi krajowej nr 10 słońce towarzyszyło nam już przez resztę wycieczki. A dzień był bardzo intensywny, wspólnie z panią Anną Kałką przemierzyliśmy Rezerwat Kuźnik poznając jego długą i ciekawą historię. Wędrowaliśmy wokół kuźnickich jezior, „zdobyliśmy” Cygańską Górę oraz zobaczyliśmy w naturalnym środowisku wiele ciekawych roślin zielnych, krzewów, drzew oraz grzybów. Ta wyprawa była dla nas ciekawym doświadczeniem i uzupełnieniem wiedzy książkowej. Z pewnością jeszcze tu wrócimy.

     • Młodzi odkrywcy kontynentów

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy 5b pod opieką pań Agaty Boboryk oraz Edyty Piekarskiej nadal zgłębiali fakty i ciekawostki dotyczące kolejnych kontynentów. Zdobywaniu nowych wiadomości i utrwalaniu już zdobytej wiedzy sprzyjały oczywiście nowe technologie, z którymi nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Na holu szkoły zawisły plakaty przygotowane przed „młodych odkrywców” podczas kolejny zajęć, a na plakatach umieszczone zostały kody QR z zadaniami i informacjami na temat omawianych obszarów.

     • Jak ćwiczyć swój mózg?

     • W dniach 14-20 marca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Mózgu.
      Z tego tytułu uczniowie klas 1-8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie „Łamigłówki dla główki”. Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród uczniów gier i łamigłówek rozwijających logiczne myślenie. Podejmowanie tego typu działań kształci i rozwija nasz mózg w obszarze zapamiętywania i spostrzegania, kształtuje również naszą wyobraźnię.

      Czy wiedzieliście, że rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek utrzymuje połączenia między komórkami mózgu? A co za tym idzie, poprawia naszą zdolność koncentracji i skupienia uwagi.

      Uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Mózgu rozwiązywali łamigłówki umieszczone na wirtualnej tablicy https://www.thinglink.com/scene/1548395511440998402

      Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, łamigłówkami oraz sensorycznymi zabawkami.

     • Emocje

     • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 2b  wzięli udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym – „Emocja”. Głównym założeniem  projektu było pokazanie uczniom,  że emocje i ich wyrażanie oraz  nauka języka emocji jest bardzo ważne, gdyż pozwala zrozumieć samych siebie i drugą osobę. Projekt realizowany był we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Pile. Cykl zajęć w ramach projektu  prowadziła pani Anna Krause, której składamy serdeczne podziękowania za wdrożenie tematyki. 
      Za każdym razem  skupialiśmy się na poznawaniu  jednej wartości i mieliśmy  do dyspozycji wiele sposobów na realizację zadania: czytaliśmy bajki, opowiadania oraz omawialiśmy  konkretne cechy i zachowania. Były gry, quizy, prace plastyczne. Tematy skupiały się wokół modułów: „KREATYWNOŚĆ”, „WYOBRAŹNIA”, „MOC SŁÓW”, „RÓWNOŚĆ”, „OSWAJANIE STRACHU”.  Uczniowie z wielką ciekawością czekali na kolejne zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyli. Spotkania odbywały się zarówno w szkole jak i w bibliotece. Równolegle z projektem wdrażana była innowacja Pedagogiczna Eko – Emocje.

     • Mały Matematyk 2022

     • Dnia 24 maja 2022 r. już po raz trzynasty w SP11 drugoklasiści z pilskich szkół podstawowych mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. W tym roku o tytuł „Małego Matematyka 2022” walczyło 96 uczniów. Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Zaszczytny Tytuł I wicemistrza  otrzymała Oliwia Dąbrowska  z klasy II b. Natomiast troje uczniów zdobyło wyróżnienie:

      Miłosz Gugałka z klasy  II d , Hubert Kisielewski  z klasy II e, Anna Wróbel z klasy II b.

      Gratulacje dla uczniów oraz nauczycieli przygotowujących młodych matematyków do konkursu: p. Marty Jedynak, p. Beaty Szwarc-Gazdy, p. Elżbiety Trackiej.