• Nasz kolejny ciekawy konkurs zakończony!

• W kwietniu uczestnicy konkursu dla klas I-III pt. „Dajmy śmieciom drugą szansę” otrzymali dyplomy, upominki, pochwały oraz ocenę za zajęcie czołowego miejsca lub udziału w konkursie. Konkurs polegał na wykonaniu prac z surowców wtórnych.

W konkursie wzięło udział 31 uczestników. Prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Jury miało (jak co roku) duży problem z wyborem tych najciekawszych prac. Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy za udział, a zdobywcom I, II i III miejsc oraz wyróżnień, serdecznie gratulujemy.

Organizatorki konkursu: Dorota Jaworska, Agnieszka Płóciennik

Oliwier Truszkowski – 1c - Wąż z nakrętek

Franciszek Wiśniewski - 1c - Roboskarbonka, Tekturowy czołg

Tymon Wojciechowski -1e - Eko smok

• Najlepsi, najodważniejsi mówcy!

• Miejski Konkurs Krasomówczy dla uczniów szkół pilskich jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. To wspaniałe wydarzenie odbyło się trzeci raz 26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole. Twórczynią idei Konkursu jest nauczycielka języka polskiego - pani Ewa Semanicka. Pomaga jej pani Marzena Koźmińska. Honorowy Patronat obejmuje Prezydent miasta Piły, dr. Piotr Głowski. Patronat medialny objęło Tętno Regionu i tv asta.

Tegoroczne zmagania wyłoniły zwycięzców, a właściwie zwyciężczynie dopiero w drodze dogrywki. Komisja konkursowa w składzie : pani dyrektor SP 2 Barbara Ochocka, panie polonistki Ewa Semanicka i Marzena Koźmińska wysłuchały 9 przemówień i dodatkowo trzech w dogrywce.

Miejsce I i zaszczytny tytuł Mówcy Roku zdobyła Lena Wawrzyniak z SP 11

Miejsce drugie przypadło Martynie Mirr z SP 2

Miejsce trzecie uzyskała Maja Skwierawska z SP 4

Z uwagi na bardzo wysoki i wyrównany poziom komisja konkursowa przyznała także wyróżnienie, a otrzymała je Julia Gniot z SP2

Dzięki hojności sponsorów, a byli nimi:

Rada Rodziców przy SP2, Biuro Nieruchomości „Grunt” Zakład Fotograficzny „Foto Labor” sklep papierniczy „Plakatówka” mogliśmy nagrodzić nie tylko zwycięzców, ale i wszystkich uczestników Konkursu. Wszystkim występującym uczestnikom a zwłaszcza zwyciężczyniom: Gratulujemy!

Było nam bardzo miło gościć młodzież pilskich szkół podstawowych i ich opiekunów.

• Wizyta w Klubie Seniora

• 27 marca 2023 roku dzieci z klasy 2b wybrały się z wizytą do Klubu Seniora w Pile. Celem wizyty było uczestnictwo uczniów w zajęciach integracyjno- rękodzielniczych junior/senior pt. „Świąteczne upominki”. Podczas warsztatów powstały piękne bransoletki i pierścionki. To sympatyczne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Wizyta w Klubie Seniora była dla uczniów wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku
            i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.

Magdalena Stempniak