• Konkurs Miejski „Dbam o zdrowie swoje i innych” dla Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły

• Pierwszym etapem konkursu były klasowe eliminacje, z których wyłonionych zostało ośmiu uczniów:

Wojciech Prusziński 3a

Adam Tłuczek 3a

Anna Wróbel 3b

Hanna Kaźmierczak 3b

Amelia Piaseczna 3c

Mateusz Wasilewski 3c

Hubert Kisilewski 3e

Julian Wawrzyszko 3e

Wyłoniona ósemka napisała test konkursowy sprawdzający wiedzę z zakresu zdrowia, higieny i bezpieczeństwa.

Laureaci:

I miejsce – Adam Tłuczek 3a

II miejsce – Anna Wróbel 3b

III miejsce – Mateusz Wasilewski 3c

IV miejsce – Hanna Kaźmierczak

Z radością informujemy również, że Mateusz i Hania zajęli 3 miejsce w międzyszkolnym etapie, który odbył się Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile.Serdecznie gratulujemy!

• “Jak nie czytam, jak czytam”

• 12 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównymi celami akcji było zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród Polaków, wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dziecii młodzieży, promocja czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

Uczniowie oraz nauczyciele zebrali się na boisku szkolnym i tak jak to jestw założeniach akcji, wszyscy w skupieniu czytali książki, przyniesione z dom lub wypożyczone w bibliotece szkolnej. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie. Nasi uczniowie do wspomnianego zdjęcia uformowali się w książkę z wpisem „SP2”.

Sprawozdanie z przeprowadzenia akcji w szkole przesłano do głównego organizatora miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Całe przedsięwzięcie uważamy za bardzo udanei czekamy z niecierpliwością na ostateczny wynik rekordu.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Dyrekcji za zaangażowanie w akcję masowego czytania!

• Kangur matematyczny

• 16 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2023. Wszyscy dzielnie mierzyli się z różnorodnymi zadaniami. Uczniowie zgłosili się i przybyli na konkurs bardzo licznie, ubrani w piękne galowe stroje, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzach i pozytywnym nastawieniem. Po zakończonym konkursie każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci układanki przestrzennej.

Potyczki matematyczne upiększyły pomysłowe i śliczne prace wykonane różnymi technikami plastycznymi przygotowane przez chętnych uczniów młodszych klas na konkurs pt. „Kangurek”.

Cieszymy się, że Uczniowie pilskiej Dwójki, są tak chętni do udziału w konkursach i rywalizacji.

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu, aż w końcu nadeszły i tak możemy pochwalić się wyróżnieniami:

Z klas 2: Kacper Szwedowicz

Z klas 3: Leon Cicio

Z klas 4: Emilia Malinowska, Sebastian Ostojski, Zuzanna Jendrzejek

Z klas 5: Leon Megger

Z klas 6: Natalia Kin.

Gratulujemy serdecznie wyróżnionym osobom!

• AKTYWNIE PO ZDROWIE

• W dniach 17-21 kwietnia przeprowadzony został Tydzień Aktywności Fizycznej. Tegoroczny kwietniowy tydzień obfitował w różne formy uczniowskich i nauczycielskich działań. Jedną z nich by Bieg po zdrowie zrealizowany przez uczniów klas 4-8 podczas kwietniowych godzin wychowawczych. W tym roku padł prawdziwy rekord biegu. Uczniowie zwycięskiej klasy 4a wspólnie przebiegli dystans 39,6 km.

Fotorelacja z biegu w linku ==> https://tiny.pl/cm3qq

Dużym zainteresowaniem cieszyły się aktywne przerwy, które to zgromadziły sporą część uczniów klas 4-8 na holu szkoły. Zabawę przy muzyce poprowadziła Ola Czaja.

Fotorelacja w linku ==> https://tiny.pl/cm3qx

Poza tym uczniowie klas 4-5 wzięli udział w pokazie sztuki walki brazylijskiego Jiu-Jutsu, który poprowadził Pan Marcin Kabat. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe tajniki walki oraz zwieli udział w którym każdy mógł się sprawdzić.  Fotorelacja w linku ==> https://tiny.pl/cm391

Tydzień Aktywności był również czasem relaksu i odprężenia dla pracowników szkoły, którzy w trosce o swój dobrostan wzięli udział w zajęciach jogi. Spotkanie poprowadziła Pani Magdalena Wachowiak.

• Dzieci edukują EKOlogicznie…

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji ekoprogramu z charakterem OCALIMY ŚWIAT! Zainicjowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i WWF Polska. Program był realizowany wśród uczniów klas 4-6. W ramach programu odbyły się warsztaty recyklingowe i zero waste, czytaliśmy książki poświęcone problemom klimatycznym oraz przygotowaliśmy teatrzyk Kamishibai  pt. WYŁĄCZ EGO – WŁĄCZ EKO!, który powstał z materiałów recyklingowych niepotrzebnych kartonów i plakatów. Rewelacyjne ilustracje stworzyli uczniowie. Jedno z działań projektowych wyznaczało nasze hasło przewodnie „Dzieci edukują EKOlogicznie” i z tą przewodnia myślą udaliśmy się do oddziałów przedszkolnych SP 2. Dzieci powitały nas z radością i z ogromną uwagą wysłuchały tego co miały im do powiedzenie koleżanki z klasy 6d – Zosia Rogalska, Iza Hałas i Julia Ciach. Teatr opowiadał o odpadach i zasadach segregacji. Wiele badań oraz edukatorów ekologicznych potwierdza, że mimo iż selektywna zbiórka surowców jest z nami od dawna nadal popełniamy liczne błędy podczas segregacji odpadów.

W dniu 16 czerwca przedstawiliśmy nasze pomysły i przemyślenia odbiorcom młodszej widowni przedszkola. Dzieci z grup Pszczółki, Motylki, Biedronki i Stokrotki otrzymały specjalne ulotki przygotowane przez swoich starszych kolegów. Dzięki tym materiałom dzieci będą mogły stać się „małymi edukatorami” i poruszać trudne tematy ekologii ze swoimi bliskimi. Liczymy na to, że rozmowy się udały ;)

Fotorelacja w linku https://tiny.pl/cmz4c