• UCZTA NA OLIMPIE!

     • Uczniowie klasy 5b udowodnili, że mają talent aktorski i 25 listopada  zaprezentowali przedstawienie w ramach projektu Klasa-Klasie pt. Uczta na Olimpie dla uczniów klasy 5c i 5e oraz 7b. Przenieśliśmy się do starożytnej Grecji, a konkretnie na Olimp, gdzie spotkaliśmy ucztujących bogów. Mieliśmy okazję poznać tych najważniejszych, z Zeusem i Herą na czele. Każdy z bogów miał charakterystyczny dla siebie atrybut oraz strój nawiązujący do greckich tunik. Bogowie nie zgodzili się co prawda poczęstować śmiertelników ambrozją, ale z chęcią podzielili się owocami.

      Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, jak to bywało dawniej na Olimpie.

     • Poetycka jesień - "Oda do ziemniaka"

     • 24 listopada odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Poetyckiego, którego tematem była oda do ziemniaka – „Ziemniaku! Ty jesteś jak zdrowie”.  

      Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności językowych, rozbudzenie wrażliwości na piękno poetyckich form wyrazu. Organizatorem konkursu był Tarpil . Obrady jury były burzliwe, ale w końcu udało się wskazać najlepszych
      z najlepszych. Uczniowie naszej szkoły wykazali się oryginalnością i zajęli najwyższe miejsca:

      I miejsce – Miłosz Wiśniewski z klasy 4c

      II miejsce – Piotr Wawszkiewicz-Prus z klasy 5d

      Wszyscy nagrodzeni na targowisku pilskim wyrecytowali swój wiersz o ziemniaku, co umiliło mieszkańcom  robienie zakupów.

      2 grudnia w szkolnej bibliotece, Miłosz i Piotr podzielili się swoimi uwagami i wskazówkami na temat pisania ody oraz zaprezentowali swoją twórczość przed uczniami klasy 4c.
      W efekcie powstały prace plastyczne, które są interpretacją napisanych przez Miłosza i Piotra wierszy.

      Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów pisarskich!

     • Występ naszych uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Pile

     • W listopadzie uczniowie naszej szkoły gościli w Domu Pomocy Społecznej w Pile, gdzie zaprezentowali przedstawienie patriotyczne „Polska droga do niepodległości”. Program składał się z tematycznych wierszy oraz pieśni. Oprawa muzyczna nawiązywała do historii zaborów i walki za niepodległość Ojczyzny. Uczniowie przedstawili również współczesne pieśni patriotyczne.

      Program spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zgromadzeni pensjonariusze wraz z młodzieżą śpiewali pieśni patriotyczne. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie ze szkolnego koła teatralnego Epilog i zespołu wokalnego Nutki. Program przygotowany został według scenariusza i pod kierunkiem:  p. Sławomiry Smolarskiej i p. Reginy Wojnickiej.

     • Najbardziej kreatywny strój halloweenowy

     • Nowo wybrany Zarząd Samorządziku i Samorządu Szkolnego ogłosił konkurs na najbardziej kreatywny strój halloweenowy. Gratulujemy uczniom pomysłowości oraz zdobycia dyplomów wyróżnienia za udział w konkursie.

     • Wycieczka do Centrum Naukowego w Wałczu

     • W listopadzie, uczniowie klasy 1b i 1f pojechali na swoją pierwszą klasowa wycieczkę do Centrum Naukowego w Wałczu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach z programowania przy pomocy klocków Lego Spike oraz w warsztatach chemicznych, podczas których robili mydełka.