• Potyczki czytelnicze

     • 15 stycznia 2024 roku po raz kolejny odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV „Czytam, więc wiem”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy.

      W konkursie wzięło udział 15 uczniów, po 3 reprezentantów poszczególnych klas. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

      Laureatami zostali:Oliwia Dąbrowska z klasy 4a - I miejsce, Patrycja Flisik z klasy 4a - II miejsce, Amelia Kowalczyk z klasy 4e - III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

     • Pilska „Dwójka” z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie  fotograficznym

     • Platforma Selfie+  to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów europejskich

      zarządzanych przez.

      Beneficjenci z pasją uwieczniają niezwykłe doświadczenia z realizacji swoich projektów.

      Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie Selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację, że warto korzystać z tak różnorodnej oferty promowania własnej pracy.

      Dołączenie do społeczności  to nie tylko okazja do zaprezentowania najciekawszych relacji
      z działań projektowych, ale również wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, inspiracja dla instytucji działających w obszarze edukacji oraz doskonała zabawa połączona z uczeniem się.

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, realizując projekt Erasmus+ „Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę - akademia kompetencji przyszłości” wzięła udział w tym konkursie. Zdjęcie do konkursu zgłosiła Lidia Wójciak- autorka zdjęcia i koordynator projektu. Szkoła otrzymała

      WYRÓŻNIENIE

      w kategorii „Wartości Europejskie w Nowej Perspektywie - Synergia” za zdjęcie „Siła zespołu”.

      Uzasadnienie Kapituły konkursu: „Ujęcie, które zostało wyróżnione w konkursie, emanuje pozytywną energią i stanowi doskonały przykład inspirującej pracy. Jesteśmy pełni uznania dla Państwa zaangażowania i talentu, które przyczyniają się do rozwoju dziedziny edukacyjnej. Dołączenie do społeczności Selfie+ to nie tylko wyjątkowa okazja do zaprezentowania najciekawszych projektów, lecz również doskonała możliwość dzielenia się doświadczeniami oraz inspiracji z innymi. Cieszymy się, że Państwa praca została doceniona, a Państwo sami stali się źródłem inspiracji dla innych.”

      Wręczenie nagród w konkursie Selfie+ odbyło się 1 lutego 2024 r., na PGE Narodowym w Warszawie, podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego i była to doskonała okazja do świętowania waszego sukcesu w gronie innych utalentowanych instytucji- jak podkreślają organizatorzy gali.

     • „Matematycznie wszystko gra” - oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile uzyskały dotację z Fundacji mBank w III edycji programu „Rosnę z matematyką”

     • Fundacja mBanku ogłosiła wyniki III edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką”.
      Otrzymaliśmy grant na realizację działań edukacji matematycznej, skierowanych do dzieci w wieku 3-6 lat, objętych edukacją przedszkolną. Z całego kraju, wpłynęło 518 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 209 projektów. Przyznana kwota dla naszych przedszkolaków wynosi: 4997,99 PLN.
      Cele konkursu grantowego jest:

      •  rozwijanie kompetencji matematycznych wśród dzieci objętych edukacją przedszkolną i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie;
      • promowanie postrzegania matematyki jako dziedziny obecnej w życiu codziennym, wraz z jej praktycznym zastosowaniem;
      • popularyzacja metod nauczania matematyki, opartych na:

      – praktycznym zastosowaniu matematyki,
      – bezpośrednim zaangażowaniu dzieci,
      – wykorzystaniu metod pracy w grupie i aktywności ruchowej;

      • włączenie rodziców i innych osób z najbliższego otoczenia dzieci w rozwijanie ich kompetencji matematycznych poprzez:

      – dzielenie się wiedzą na temat angażujących metod nauczania matematyki dzieci objętych edukacją przedszkolną,
      – zachęcanie do aktywnego wspierania rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych,
      – promocję adekwatnych do wieku gier i zabaw wspierających edukację matematyczną;

      • promocja dobrych praktyk edukacji matematycznej wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego.

      Czas trwania projektu: od 15 stycznia 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r.
      Otrzymane środki są przeznaczone na organizację przedsięwzięć oraz zakup wyposażenia w materiały i pomoce dydaktyczne wskazane jako niezbędne dla realizacji działań projektowych, w których udział wezmą dzieci i ich rodzice. Do realizacji projektu włączą się wszyscy nauczyciele pracujący w oddziałach przedszkolnych. To będzie niesamowita przygoda z matematyką.


      Koordynator projektu: Kamila Olechnowicz

     • Fredro bawi i uczy małych i dużych

     • Rok 2023 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Aleksandra Fredry.
      W związku z 230 rocznicą  urodzin tego wielkiego komediopisarza i bajkopisarza, w całym kraju odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych.

      Z tej okazji w naszej szkole powstała innowacja pedagogiczna „ Fredro bawi i uczy małych i dużych”, która była realizowana w klasie 6d i 1b. Nauczycielki: p. Ewa Semanicka oraz p. Bożena Stańczyk pomagały swoim uczniom odkrywać  i  formułować  wnioski oraz morały płynące z utworów napisanych 200 lat temu. Mimo, że upłynęło tak dużo czasu od napisania  tych tekstów, to ich przesłanie jest nadal aktualne i pokazuje nasze ludzkie przywary.
      Podsumowując pracę nad innowacją, klasy 6d i 1b spotkały się, aby zaprezentować  ulubione wiersze Fredry. Klasa 6d przedstawiła inscenizację wiersza „ Małpa w kąpieli”, a klasa 1b „ Paweł i Gaweł”.
      W czasie przedstawienia śmiechy wypełniały salę, co było dowodem na to, że nawet po 200 latach twórczość Aleksandra Fredry nadal nas bawi i uczy.

     • Konkurs plastyczny

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na portret babci lub dziadka 👵🧓🖌️🎨Szczegóły na plakacie.Zapraszam! A.Świderska