• Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile będą się szkolić za granicą

          • W lutym 2022 r. szkoła aplikowała w konkursie wniosków programu Erasmus+ Akcja1 Mobilność uczniów
            i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).

            Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę- akademia kompetencji przyszłości” to tytuł projektu o wartości 47893€,zarejestrowanego pod numerem 2022-1-PL01-KA122-SCH-000074618, który spełnił wymagania
            i został zatwierdzony do realizacji przez NARODOWĄ AGENCJĘ PROGRAMU ERASMUS+ I EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI, a jego realizacja rozpocznie się od 1 października 2022 r.
            i trwać będzie 18 miesięcy.

            Podstawowe działania to:

            1.zagraniczne szkolenia job-shadowing oparte na bezpośredniej obserwacji pracy nauczyciela w jego miejscu pracy;

            2.zagraniczne kursy doskonalące i szkolenia, oparte na programie  i efektach uczenia się, odpowiadających naszym potrzebom;

            Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby szkoły, osób uczących się oraz wymagań cyfrowej rzeczywistości od nauczycieli i dzieci, które w przyszłości będą wykonywały zawody, tak naprawdę nie znane dzisiaj. Chcemy by kompetencje przyszłości definiowały naszą szkołę, gdzie uczniowie/dzieci i nauczyciele mogą swobodnie je rozwijać w poczuciu pełnej wartości i sprawstwa.

            Dzisiaj nauczyciele sięgają po STEM często intuicyjnie w różnych projektach ale nie nazywając ich w ten sposób, co wskazuje, że kompetencje cyfrowe nie są im obce. Zaistniała potrzeba by wiedzę i umiejętności z tego zakresu zwiększyć i uporządkować. Uczestnicy projektu nauczą się dobierać narzędzia, technologie aktywnie wspierające dziecko/ucznia w procesie uczenia się oraz planować i organizować lekcje/zajęcia nastawione na poszukiwanie, rozwiązywanie i odkrywanie na każdym poziomie edukacyjnym, od przedszkola do klasy VIII.

            Szkoła jednocześnie staje się miejscem wymiany doświadczeń i promotorem pilskiej edukacji na arenie międzynarodowej, której jesteśmy społecznością „uczącą się”.

          • Miejska Uroczystość Zakończenia roku szkolnego 2021/2022

          • „Dopłynęliśmy do portu wakacje”- tak pani dyrektor Barbara Ochocka zaczęła swoje przemówienie do uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości na Miejskiej Uroczystości Zakończenia roku szkolnego 2021/2022, która odbywała się w naszej szkole.

              Zgodnie z coroczną tradycją najlepszym uczniom naszej szkoły zostały wręczone pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. Tytuł „Uczeń na Medal” otrzymało aż 120 uczniów klas I-III.

              W tym uroczystym dniu została wręczona nagroda dla „Najlepszego Trzecioklasisty”, którą otrzymała Amelia Urban z klasy III B. Uhonorowano  uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia i są laureatami   konkursu „Frekwencja na szóstkę”. Wręczono również nagrodę Patrycji Flisik z klasy II B, zwyciężczyni konkursu „Czytelnik na Medal”.

               Na uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Piła pan Krzysztof Szewc oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Piły pan Sebastian Dzikowski wręczyli akty powierzenia stanowisk dyrektorom pilskich przedszkoli i szkół podstawowych.

              Oczywiście, zakończenie roku szkolnego nie mogłoby się obyć bez wakacyjnego programu artystycznego. Występ naszych uczniów zachwycił nie tylko rodziców, ale i wszystkich zaproszonych gości.

              Pan Krzysztof Szewc Zastępca Prezydenta Miasta Piła życzył uczniom , rodzicom i nauczycielom udanych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.