• Sukces naszych uczniów w konkursie miejskim

• 15 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Miejskim Turnieju Angielsko-Matematycznym dla uczniów klas ósmych Snap! English-Maths pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły, zorganizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 7 w Pile.   Celem konkursu było: propagowanie nauki języka angielskiego i matematyki wśród uczniów, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim, rozbudzanie twórczego myślenia i wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną. Turniej składał się z dwóch etapów - w pierwszym drużyny przygotowywały prezentację multimedialną "Percentages in everyday life", zaś w drugim  uczniowie rozwiązywali test matematyczny i test gramatyczno – leksykalny z języka angielskiego na poziomie A2+/B1. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Pogorzelski z klasy 8f i Franciszek Sadłowski z klasy 8a i to właśnie oni zostali zwycięzcami turnieju, wyprzedzając drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 3. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunowi - p. Joannie Ficerman!

• XX JUBILEUSZOWY TURNIEJ WIEDZY O PILE

• Dnia 7 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o Pile dla uczniów szkół podstawowych w Pile. Był to już 20 Jubileuszowy Turniej objęty patronatem Prezydenta Miasta Piły.

W szranki konkursowe stanęło 18 uczniów prawie z wszystkich szkół pilskich. W dwóch etapach konkursu uczniowie musieli wykazać się dogłębną wiedzą o naszym rodzinnym mieście, od początków jego istnienia po współczesne wydarzenia.

Podczas sprawdzania prac i podliczaniu punktów uczestników przez jury, Pan Maciej Usurski – kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile wygłosił niezmiernie ciekawą i pouczającą prelekcję o Marcinie ze Sławska – założycielu Piły.

Trzeba wspomnieć, że nasz gość, przewodniczący jury był również autorem wszystkich pytań konkursowych.

Laureatkami konkursu zostały następujące uczennice:

I miejsce – Izabela Fortuniak z SP nr 2

II miejsce – Natalia Kin z SP nr 2

III miejsce – Karolina Kozłowska z SP nr 12

Uczennice obdarowane zostały bardzo cennymi nagrodami rzeczowymi, które zasponsorowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile. Były to: teleskop, dron oraz smartwatch ze słuchawkami bezprzewodowymi. Pozostałe nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Kancelaria Prezydenta Miasta Piły.

Wszystkim uczestnikom i laureatkom gratulujemy ogromnej wiedzy o naszym mieście Pile i zapraszamy na Turniej za rok.

• Warto dowiedzieć się, kiedy właściwie przypada to święto…

21 lutego – Dzień Języka Ojczystego -  jest obchodzony na całym świecie i cieszy się niezwykle dużą popularnością. Wielu nauczycieli, ale także i uczniów zastanawia się, w jaki sposób można go spędzić. Pomysłów jest naprawdę dużo.

W naszej szkole dzieci i młodzież mogły się dowiedzieć, jak zmieniał się język na przestrzeni lat, a także jak można go używać, żeby opisać swoje uczucia i przemyślenia. A wszystko w formie zabawy, dobrego humoru ze szczyptą współzawodnictwa. Panie Ewa Semanicka i Marzena Koźmińska przygotowały na lekcje języka polskiego zestawy zabaw i konkurencji dla różnych poziomów wiekowych. Dodatkowo dla chętnych  pp. Aneta Marzec i Katarzyna Wika zorganizowały w czasie przerwy przy czytelni spotkanie, by uczniowie mogli sprawdzić się w znajomości mowy ojczystej.

Młodzież rozwiązywała zadania, oglądała filmiki i prezentacje. W holu zaprezentowana została seria ciekawostek o języku ojczystym, przygotowana przez Koło Miłośników Kultury. Cieszymy się, że mamy swój język! Świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego!