• DZIEŃ KROPKI JUŻ ZA NAMI

     • 17 września 2021 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Była to akcja organizowana już po raz czwarty w naszej szkole.

      Tego dnia, podczas godzin z wychowawcą, czwartoklasiści z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film o dziewczynce Vashti i jej niezwykłej przygodzie z Kropką, która stała się inspiracją do odkrycia jej talentu. Wychowawcy podczas tych zajęć przeczytali również swoim wychowankom opowiadanie o Vashti. Ponadto w każdej klasie dzieci na wcześniej przygotowanych kolorowych kółkach - kropkach narysowali symbole swoich talentów. Były to talenty sportowe, muzyczne, plastyczne i inne. Po wykonaniu prac mieli za zadanie zrobienie gazetki prezentującej ich twórczość i zrobienie sobie na jej tle wspólnego zdjęcia.

      Uczniowie doskonale zrozumieli przekaz filmu i książeczki, dlatego świetnie się bawili przy rysowaniu talentów.

      Niektórzy uczniowie i ich wychowawcy byli tego dnia ubrani w koszulki czy sukienki w kropki.

      Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności.

      Oto krótka fotorelacja z tego dnia…

      Zapraszam – inicjator akcji Sylwia Ciesielska

       

       

       

     • 30. Międzynarodowy Półmaraton Signify Piła

     • „Największą satysfakcję odczuwamy wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy”

      Nick Vujicic

      W niedzielę, 5 września 2021 r., odbył się jubileuszowy, 30. Międzynarodowy Półmaraton Signify Piła. Duża część startujących pobiegła dla Mariusza Markowskiego, pilskiego dziennikarza, który uległ wypadkowi i teraz wymaga rehabilitacji i protezy.

      Niezawodna okazała się pomoc naszych wolontariuszy. Polegała ona na podawaniu spragnionym uczestnikom wody, która, jak wiele razy dało się usłyszeć, była pyszna. Organizatorzy bardzo zadowoleni z pomocy naszych uczniów złożyli na ręce opiekunów serdeczne podziękowania. My także dziękujemy zarówno wolontariuszom, jaki pomagającym nauczycielom.

      Opiekunowie Wolontariatu