• „THE DOT Day”

• W tym roku szkolnym po raz kolejny został zorganizowany w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki.

Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kulturyna całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

My również dołączyliśmy się do tej akcji. 18 września podczas godzin wychowawczychw klasach czwartych przeprowadzono następujące działania:

• uczniowie obejrzeli filmik „ Kropka”;
            • wychowawcy przeczytali swoim podopiecznym książkę „Kropka”;
            • każdy z uczniów wykonał pracę plastyczną przedstawiającą jego zdolności, talenty.

Było niesamowicie kropkowo!

• Nowy rok szkolny i za nami już pierwsze sukcesy sportowe!

• W minioną sobotę tj. 16 września 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej  nr 4 w Pile odbyły się zawody „Festiwal Sztafet” przeznaczone dla uczniów klas cztery - sześć szkół podstawowych miasta Piły .

W zawodach brały udział reprezentacje ośmiu szkół. Reprezentacja naszej szkoły w liczbie 36 uczniów zajęła w klasyfikacji ogólnej I miejsce, natomiast w poszczególnych poziomach:

klasy czwarte 2 miejsce, klasy piąte 1 miejsce i klasy szóste 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Opiekę nad uczniami sprawowali Marek Witczak, Tomasz Idzikowski i Jacek Piechota.

• Piła na skrzyżowaniu kultur i pokoleń czyli podróż w czasie

• W Parku na Wyspie w dniach 14-16 września 2023 r. mogliśmy cofnąć się w czasie obserwując walki wojów, strzelając z łuku, rzucając toporem, wykonując ozdoby z gliny. Ponadto przyjrzeliśmy się średniowiecznej kuchni, kuźni polowej, przyglądaliśmy się, jak robi się woskowe świece. W ramach tego wydarzenia Gmina Piła zorganizowała Grę Miejską „Śladami Stanisława Staszica”, w której 15 września 2023 r. wzięły udział dwa zespoły z naszej szkoły. Uczniowie z klasy 5a i 6b rywalizowali z przedstawicielami innych pilskich szkół podstawowych odpowiadając na pytania związane z biografią słynnego pilanina. Mogli wykazać się wiedzą, świetnie się przy tym bawiąc. Nasi uczniowie stanęli na podium. Zespół z klasy 5a zajął I miejsce a z klasy 6b II miejsce.

Serdecznie gratulujemy obu drużynom!