• Dzieci i Młodzież edukują EKOlogicznie

• Happening "Dzieci i młodzież edukują Ekologicznie"!!Uczniowie klas 1c,1d, 2b i 3b uczestniczyli w marszu ekologicznym.Przeszliśmy z Placu Staszica do Parku na Wyspie, promując ekologiczne hasła i grając na recyklingowych grzechotkach. Wzięliśmy udział w licznych u atrakcjach przygotowanych dla dzieci z pilskich szkół i przedszkoli. Najbardziej spodobał nam się udział w Orkiestrze Recyklingowej oraz w grach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra,  Miasto Piła, Sanepid i PRGOK.Pamiętajmy! ,,Na ochronie środowiska, wszytskich zdrowie zyska!".

• Jak zmotywować uczniów do nauki?

• W Szkole Podstawowej nr 2 mamy na to sposób! Buba, psi przyjaciel motywuje uczniów do ćwiczeń podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, czy dla ucznia z zagranicy.

• My na lekcji przedsiębiorczości!

• W dniu 02.10 klasa 7b oraz Klasa patronacka 8b wzięły udział w warsztatach nt. „Co gdyby pieniądze nie miały znaczenia?”. Warsztaty poprowadzone były przez twórców profilu Foxes in Eden – influencerów, którzy żyją w stylu vanlife. Zosia i Kuba opowiadając o swoim życiu pokazali, że warto realizować swoje marzenia, ponieważ pasja może stać się sposobem na życie. Przed prelekcją odbył się quiz, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

• Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

• 28 sierpnia obchodzono Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Jak to często bywa, nie jest to data przypadkowa, gdyż właśnie w tym terminie przypada rocznica urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świecie postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki. Pomysłodawcami święta są dziennikarze i blogerzy- Brian Heater i Sarah Morean.

Sierpień to jeszcze WAKACJE, dlatego my uczciliśmy to wydarzenie nieco później... Nauczyciele poloniści podjęli wyzwanie i do akcji dołączyło kilka klas. Czytanie komiksów odbyło się w różnych miejscach i przyjęło oryginalne formy, ważne że było przyjemnie! Czytać/oglądać można wszędzie: na kocykach piknikowych w plenerze, czyli na pobliskiej wyspie oblanej Gwdą, na boisku czy korytarzu szkolnym. Uczniowie przynieśli swoje ulubione komiksy lub skorzystali z zasobów biblioteki szkolnej. Klasa 6d wzięła się za wszystkie części przygód Tytusa, Romka i A’Tomka – bohaterów stworzonych przez Henryka Jerzego Chmielewskiego.

To były wyjątkowe lekcje! Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym!

• Edukacja globalna w kinie

• W nawiązaniu do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 28 września uczniowie klasy 6f wybrali się do RCK w Pile i wzięli udział w projekcji filmu „Bigger than us”. Film stworzył odbiorcy możliwość doświadczenia wielu ciekawych relacji z różnych zakątków świata. Dla widzów był to bardzo poruszający i dający do myślenia element edukacji globalnej, opierający się nie tylko na zmianach klimatycznych, ale również na klimatycznych migracja i poszukiwaniach lepszego jutra dla swoich najbliższych. Pamiętajmy, że „ekologia” to nie tylko wyrzucenia papierka do właściwego pojemnika czy korzystanie z wielorazowej butelki. To również myśl globalna, która przyświecała głównemu wątkowi filmu, a więc idea naszych odpowiedzialnych wyborów tu i teraz oraz nasze postawy i decyzje wpływające na przyszłość następnych pokoleń. Miejmy na uwadze zrównoważone postępowanie i dobro Ziemi w każdym wymiarze życia na niej.

Pamiętajmy nie ma planety B!