Uczniowie klasy 5 b pod czujnym okiem swojej polonistki, p. Anety Marzec w tym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim projekcie Napisz, proszę chociaż kilka słów … W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z całej z Polski odkrywają magię pisania tradycyjnych listów, budując nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale także trwałe więzi międzyludzkie. Poprzez spisywanie myśli uczniowie nie tylko ćwiczą swoje umiejętności językowe, ale także uczą się wyrażać swoje uczucia i refleksje. Dla naszych uczniów otrzymanie listu od kolegi czy koleżanki z innej części kraju jest prawdziwą przygodą. Tuż przed feriami otrzymaliśmy odpowiedź na nasze listy od uczniów z zaprzyjaźnionej klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Szarych Szeregów z Namysłowa. Otrzymanie kopert z daleka przywołało u uczniów mieszankę emocji - ciekawość, radość i zaciekawienie. Każdy uczeń otrzymał osobisty list od swojego partnera z innej klasy, co było wyjątkowym momentem dla każdego z nich. W najbliższym czasie w odpowiedzi na ich listy opiszemy nasze miasto i najbliższą okolicę. Oczywiście nie zapomnimy o własnoręcznie wykonanych pocztówkach z życzeniami wielkanocnymi.
Napisz, proszę chociaż kilka słów … magia pisania listów
XXI TURNIEJ WIEDZY O PILE
- 4
7 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile po raz dwudziesty pierwszy była organizatorem Turnieju Wiedzy o Pile, konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. W turnieju wzięło udział 9 szkół miejskich (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 11, SP nr 12 i Salezjańska Szkoła Podstawowa), które zgłosiły po dwóch uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów: w I części uczniowie rozwiązywali test złożony z 20 pytań, a w II etapie odpowiadali na 4 zadania otwarte. Podczas turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi zarówno historii jak i teraźniejszości naszego miasta. Autorem wszystkich pytań do Turnieju był Pan Maciej Usurski, który od wielu lat wspiera nasz konkurs pod względem merytorycznym. Podczas, kiedy jury obradowało, Pan Usurski wygłosił prelekcję pt.: „Ciekawy przypadek kapitana Olega Matwiejewa”. Uczniowie podczas XXI Turnieju Wiedzy o Pile wykazali się ogromną wiedzą na temat naszego rodzinnego miasta. Wyniki konkursu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, bowiem pomiędzy uczestnikami były minimalne różnice w punktacji. O drugim miejscu zadecydowała dogrywka, w której brało udział troje uczniów.
Laureatami XXI Turnieju Wiedzy o Pile zostali:
I miejsce – Natalia Kin ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile
II miejsce – Nadia Barszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile
III miejsce – Izabela Fortuniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile
Nagrody, dyplomy i podziękowania dla uczniów i nauczycieli opiekunów wręczyli Pan Sebastian Dzikowski - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły oraz Pani Barbara Ochocka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Sponsorami wspaniałych nagród byli: Prezydent Miasta Piły Pani Beata Dudzińska oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile. Wszystkim laureatom i uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
SREBRNE MEDALE I AWANS DO ZAWODÓW REJONOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS VI
W pierwszym dniu marca w Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile była organizatorem Finału Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas VI.
W turnieju wystartowało aż 7 zespołów walcząc o mistrzostwo powiatu i awans do zawodów rejonowych. Po zaciętej rywalizacji w ścisłym finale spotkały się Szkoła Podstawowa nr 2 z Piły i Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły. Po ciekawym spotkaniu rozstrzygniętym w tie-breaku pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły. Dziewczęta z dwójki zdobyły srebrne medale zajmując drugie miejsce. W rywalizacji o miejsce trzecie, mecz rozegrał się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 11 i nr 5 z Piły. Brązowe medale wywalczyły w tej rywalizacji dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 11.
Turniej charakteryzował się dość wysokim poziomem umiejętności wszystkich startujących zespołów. A zespoły z „dwójki” i „szóstki” będą miały okazję sprawdzić się w rywalizacji miedzy sobą w zawodach rejonowych, które również organizowane będą przez Szkołę podstawową nr 2 w Pile.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy sportowej:
Amelia Ziółkowska
Barbara Wegner
Kalina Barełkowska
Zuzanna Ciężka
Julia Janowska
Wiktoria Biernacka
Eliza Wierzchoń
Maja Ławniczak
Martyna Rosa
Hanna Potecka
Zuzanna Adamczewska
Nina Wersocka
Aleksandra Kowalewska
Zespół przygotował: Tomasz Idzikowski
Nie tylko uczymy się!
- 1
Tuż przed feriami uczniowie klasy 5a i 5b bawili się na dyskotece, która odbyła się w jednej z sal lekcyjnych. Impreza ta została zorganizowana przez klasową radę uczniowską oraz p. Anetę Marzec i p. Sylwię Ciesielską. Sala została przystrojona kolorowymi balonami, girlandami oraz światłami, co stworzyło przyjemną atmosferę. Podczas dyskoteki uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas różnorodnych konkursów i zabaw. Zorganizowano także gry i zabawy integracyjne, które sprawiły, że wszyscy bawili się świetnie i mieli okazję lepiej się poznać. Muzykę na imprezie zapewnił klasowy DJ, który zadbał o odpowiednią oprawę muzyczną dostosowaną do gustów i preferencji uczniów. Zagrano wiele popularnych utworów, które zachęcały do tańca i zabawy. Podczas dyskoteki serwowano również przekąski i napoje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Atmosfera była fantastyczna, a wszyscy bawili się świetnie. Dyskoteka dla uczniów klasy 5 była wyjątkowym wydarzeniem, które pozwoliło uczniom spędzić miło czas po zajęciach lekcyjnych, integrując się ze sobą i tworząc niezapomniane wspomnienia.
Bridge of Culture – realizujemy projekt w ramach eTwinningu
Na początku lutego uczennice z klasy 4a wraz z wychowawczynią, p. Joanną Ficerman, przystąpiły do realizacji projektu międzynarodowego eTwinning. W ramach współpracy ze szkołami z różnych części Europy - Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu, Czech oraz Portugalii - nasi uczniowie realizują projekt dotyczący
interakcji międzykulturowych „Bridge of Culture”.
Od lutego do maja, uczestnicy projektu będą badać kulturę innych krajów i poznawać, a następnie prezentować różne elementy kultury (np. lokalne potrawy, przysłowia, tańce ludowe), korzystając z narzędzi web2 i web3.
Udział w projekcie, poza świetną zabawą, daje możliwość nawiązania kontaktu i współpracy z rówieśnikami z różnych zakątków Europy, rozwijania kompetencji językowych (językiem komunikacji w projekcie jest język angielski) i informatycznych.
Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap projektu, który podsumowaliśmy publikacją krótkich filmików na platformie YouTube. Wcześniej, uczennice przygotowały awatary, którymi zaprezentowały się pozostałym uczestnikom projektu.
Linki do materiałów, które nasz zespół opublikował na YT w lutym:
https://www.youtube.com/shorts/qEZB-h_ULoc
https://www.youtube.com/watch?v=751jVgcNPmw
https://www.youtube.com/shorts/qiveK3UiJG0
https://www.youtube.com/watch?v=2fczwL0LodE
https://www.youtube.com/shorts/CV9KPf0jPBE
Wkrótce relacja z realizacji kolejnych zadań!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie