• Mamy sporą Eko-Wiedzę!

• Nasi uczniowie zdobywali z sukcesami kolejne etapy Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego aż nadszedl dzień etapu powiatowego : 19 października. Wśrod uczniów klas IV-VI reprezentowały naszą szkołę : Anna Wrobel z klasy IV B oraz Emilia Malinowska z klasy V B. Wśrod klas VII- VIII reprezentowali nas uczniowie z klasy VII B : Michalina Wamke, Zofia Sabat oraz Damian Błauciak. Z wyróżnieniami ten etap zakończyły Emilia Malinowska oraz Zofia Sabat natomiast Michalina Wamke osiągnęła największy triumf jakim jest zdobycie I miejsca. Ci uczniowie otrzymają zaproszenie na galę oraz będą mierzyć się w Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.Gratulujemy zwycięstwa!

• Nauczyciele w dzieciństwie

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowany został konkurs dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, pt. „Poznaj nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa”.

Na szkolnym korytarzu zawisło 13 fotografii ukazujących nauczycielki  z ich wczesnego okresu życia. Tak, tak… nauczycielki też były kiedyś małymi dziewczynkami!

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ale także wśród grona pedagogicznego. Jesteśmy pełni podziwu dla uczniowskich typów, porównań i skojarzeń.

Najlepszą spostrzegawczością w klasach młodszych wykazali się uczniowie: Kacper Szwedowicz z  klasy 3b, Lena Gramza z klasy 3d  oraz Hubert Kujawa z klasy 3f. Na uczniów czeka słodki upominek. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM i bardzo dziękujemy za wspólną zabawę!

• Niezwykły dzień w naszej szkole

• W dniu 13.10 zamiast typowych lekcji uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami brali udział w projekcie "Szkoła naszych marzeń".

Realizacja projektu odbywała się w następujących płaszczyznach:

- panel dyskusyjny - Jaka powinna być szkoła,- burza mózgów - w co ma wyposażyć ucznia/uczniów, czyli dzieci, nie rodziców oczekiwania w związku z byciem uczniem,- mój ulubiony nauczyciel w karykaturze,- "Szkoła marzeń" : w formie prac plastycznych przygotowywanych przez uczniów,-  konkurs „Oni też byli dziećmi…, serio?” : w holu I piętra pojawiły się zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa opatrzone numerami i kartki, na których uczniowie mogli udzielić odpowiedzi, jakiego nauczyciela przedstawia fotka.

To był niezapomniany szkolny dzień!

• Pasowanie na Ucznia

• 3 października 2023 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. To był wyjątkowy dzień. Na uroczystości pasowania oprócz rodziców, dziadków, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, byli również starsi koledzy i koleżanki, którzy przygotowali program artystyczny dla swoich młodszych kolegów. Uroczystość dla klasy: 1a,1b, 1c, 1d, 1e i 1 f poprowadzili uczniowie z klasy 3e oraz p. Justyna Klocek. Po złożonym ślubowaniu, dyrekcja szkoły pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz kuferki pełne niespodzianek od rodziców. Cała uroczystość została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach. Wszyscy życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce, uśmiechu oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności.

• Uczniowie z klasy 3c wybrali się do Akademii Nauk Stosowanych w Pile

• Zostaliśmy wprowadzeni w niezwykły świat wiedzy i mieliśmy okazję poznać nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych w Katedrze Pielęgniarstwa. Jest to miejsce gdzie studenci w praktyczny sposób uczą się jak udzielać pomocy i opiekować się chorymi. Bardzo zainteresowały nas fantomy, które w bezpośredni sposób odzwierciedlają rzeczywistych pacjentów – mrugają nawet oczami! Mieliśmy również okazję wejść do wnętrza karetki i zapoznać się bliżej ze sprzętem ratującym życie. Było to dla nas bardzo inspirujące doświadczenie. Liczymy na to, że za kilkanaście lat przekroczymy próg tej uczelni jako prawdziwi studenci.

Bardzo dziękujemy za zajęcia.