Gry edukacyjne są doskonałym sposobem na kształtowanie kompetencji kluczowych u wychowanków. Zdobywanie wiedzy przez doświadczanie, działanie jest dla dziecka przyjemne i stanowi klucz do sukcesu. Wiedza zdobyta przy zaangażowaniu wielu zmysłów
i rozbudzeniu emocji jest trwała.
Nasza szkoła miała szczęście otrzymać z Urzędu Miasta w Pile dwie podłogowe wieloformatowe gry edukacyjne. Gry wzbudzały dużą ciekawość uczniów dzięki temu, że ich fabuła osadzona jest w rodzinnym mieście Pile. Celem gier było rozbudzenie zainteresowania małą ojczyzną – Piłą, a jednocześnie promowanie postaw proekologicznych wśród wychowanków. Rozgrywki prowadzone były nie tylko w salach lekcyjnych, ale również w charakterystycznych miejscach Piły, m.in. przy pomniku sławnego pilanina Stanisława Staszica, w parku miejskim, czy nad j. Płotki podczas Dnia Rodziny, przy współudziale rodziców uczniów.
Dzięki tym ciekawym grom, pierwszoklasiści z pilskiej „Dwójki” mogli zdobywać wiedzę w sposób interaktywny i przyjemny oraz kształtować poczucie odpowiedzialności za środowisko i troskę o najbliższe otoczenie, m.in. w zakresie ochrony powietrza, ochrony wód i gospodarki odpadami. Podczas grania dzieci nauczyły się, jakie działania pomagają w ochronie środowiska i jakie konsekwencje niesie za sobą zanieczyszczenie powietrza czy wody. Dzięki grom uczniowie zgłębili również wiedzą na temat swojego rodzinnego miasta i kształtowali miłość do swojej małej ojczyzny. Take edukacja w oczach dziecka zasługuje na medal. Składamy serdeczne podziękowana dla UM Piła za przekazanie gier dla SP-2.