• Konkurs czytelniczy „Czytam, więc wiem”

          • 24 listopada 2022 roku po raz kolejny odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV „Czytam, więc wiem”. Jego celem było doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

            W konkursie wzięło udział 12 uczniów, po 3 reprezentantów poszczególnych klas. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

            Laureatami zostali:
            Emilia Malinowska z klasy 4b - I miejsce
            Zuzanna Jendrzejek z klasy 4d - II miejsce
            Igor Kaźmierczak z klasy 4d - III miejsce

            Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

          • Dumni z Powstańców Warszawskich!

          • Powstanie Warszawskie zapisało się na  kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogowi. Niestety, wraz z odchodzeniem  ostatnich  uczestników walk o stolicę, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. Aby choć w minimalnym stopniu wyrazić swoją wdzięczność żyjącym jeszcze bohaterom tamtych dni, przez najbliższe dwa miesiące – wrzesień  i październik, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON w Twojej szkole!”.

            Uczniowie klas 8f i 8a, po udziale w cyklu zajęć przybliżających codzienne życie warszawiaków podczas II wojny światowej, dokonali wpisów na stronie akcji www.dumnizpowstancow.pl , w których symboliczny sposób wyrazili swoją wdzięczność, pamięć i szacunek dla Bohaterów.

            Ponadto uczniowie klasy 8f zamanifestowali swoją wdzięczność obecnością pod pomnikiem bohaterów, gdzie zapalili symboliczne znicze, zaś Ania Bąk zagrała bohaterom na wiolonczeli „Rotę”.

            Mamy nadzieję, że choć w tak symboliczny sposób możemy powiedzieć „dziękuję” i wyrazić naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

          • Miejski KONKURS RECYTATORSKI "Dla Niepodległej”

          • Dnia 17 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Jego głównym celem było upamiętnienie 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości oraz popularyzowanie literatury o tematyce patriotycznej.

            Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość rozwijania swoich zdolności recytatorskich, wyrażenia się poprzez ekspresję słowa, jak również zapoznania się z rodzimą poezją.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Zofia Rogalska kl.6d

            Nina Kowalik kl. 6d

            Martyna Rebelska kl. 8d

            Leonard Kmiotek kl. 8e

            W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI - VIII pilskich szkół podstawowych. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Leonard Kmiotek, zajmując trzecie miejsce. Wyróżnienie otrzymała także uczennica klasy 8d – Martyna Rebelska.

            Dziękujemy organizatorom za przygotowanie konkursu i zapewnienie wspaniałej atmosfery, a wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Powtórka wiadomości w praktyce

          • 15 listopada 2022 r. zmierzyliśmy się z kolejnymi zagadnieniami z fizyki. Prowadzący zajęcia pięknie wprowadził uczniów w tematykę zajęć. Przypomniał, czym jest doświadczenie oraz w jaki sposób korzysta się z narzędzi pomiarowych. Po uruchomieniu aplikacji Photon Magic Bridge i robota, uczniowie mieli możliwość losowania w aplikacji dystansu jaki ma on pokonać i dokonać pomiaru przebytej drogi. Po zakończonych pomiarach prowadzący zajęcia poddał temat do dyskusji, a mianowicie, czy da się przeprowadzić pomiar idealny? Uczniowie chętnie podjęli dyskusję przytaczając celne argumenty.Czekamy zatem na kolejne wyzwania!

          • Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole.

          • Za nami #CodeWeek2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

            W tym szczególnym tygodniu promowaliśmy programowanie i umiejętności cyfrowe. Uświadamialiśmy uczniom korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat oraz nabywania innych umiejętności cyfrowych.

            Nasza szkoła brała udział w 2 inicjatywach.

            Jedną z nich było „Wspólne kodowanie w SP2”. W ramach aktywności, uczniowie klas IV-VI zajmowali się kodowaniem na macie, grali w kolorowe kubeczki,  a także szyfrowali hasła za pomocą szyfru Cezara oraz AtBasha. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej programowali w programie JavaBlock oraz Scratch. W sposób szczególny zaangażowana została klasa 5a. Uczniowie tej klasy pracowali nie tylko na informatyce, swoje umiejętności mogli kształcić również na lekcjach matematyki, gdzie rozwiązywali zadania matematyczne związane z kodowaniem.

            Drugą inicjatywą było „Programowanie z użyciem nowych technologii”. Uczniowie podczas zajęć dodatkowych wykorzystywali takie narzędzia jak Photon, czy Lego Education Spike, by w twórczy sposób trenować podstawy programowania. Mieli również możliwość zobaczyć jak powstaje druk 3D, wykorzystując drukarkę do wydruku własnych obiektów.

            Anna Stróżyńska

            Katarzyna Sosnowska