W minionym tygodniu, mogły się o tym przekonać uczestniczki koła plastycznego🖌️🎨.Uczennice stworzyły piękne prace, przy użyciu soli, magicznego kleju oraz farb akwarelowych.
Sól nie tylko w kuchni!
- 6
Mistrzostwa Rejonu – Festiwal Sztafet
W dniu 29 września 2023 roku na Stadionie lekkoatletycznym należącym do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztafet w ramach Mistrzostw Rejonu Pilskiego. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając łącznie 5 zespołów sztafetowych w kategorii dziewcząt i 5 zespołów w kategorii chłopców.
Uczniowie naszej Szkoły zdobyli wspólnie 5 medali mistrzostw!
W kategorii Chłopców klas IV – VI – Sztafeta 4x100 m zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:
- Marszałek Jakub
- Pogorzelski Paweł
- Rozpłoch Marcel
- Spek Borys
- Żołądkiewicz Hubert
Opiekunem zwycięskiego zespołu był p. Marek Witczak
W kategorii Dziewcząt klas IV-VI Sztafeta Szwedzka zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:
- Ciemięga Maja
- Gniot Alicja
- Śnioszek Milena
- Witos Lena
W kategorii Dziewcząt klas VII-VIII Sztafeta Olimpijska zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:
- Fortuniak Izabela
- Michalak Sandra
- Skwarek Oliwia
- Bogdańska Weronika
W kategorii Chłopców klas VII-VIII Sztafeta Olimpijska zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:
- Pałys Piotr
- Kurian Piotr
- Musiał Jakub
- Prasek Karol
W kategorii Chłopców klas VII-VIII Sztafeta 4x100m zdobyła BRĄZOWY MEDAL w składzie:
- Horczyński Wiktor
- Misiak Marcin
- Sokol Denys
- Łucki Tadeusz
Opiekunem zwycięskich zespołów sztafet dziewcząt i chłopców był p. Jarosław Chwałek. Zwycięzcom gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na Finale Wojewódzkim który odbędzie się 05 października 2023 roku na Stadionie Olimpii w Poznaniu.
NAGRODY PREZYDENTA WRĘCZONE!
27 września Prezydent Piotr Głowski wręczył podczas uroczystej gali nagrody najlepszym uczniom z pilskich szkół podstawowych. Otrzymali oni gratyfikację pieniężną za sukcesy w nauce i sporcie. Wpłynęło łącznie 205 wniosków o nagrody, a ostatecznie otrzymało je 163 uczniów pilskich publicznych i niepublicznych szkół podstawowych. Z naszej szkoły nagrody otrzymało aż 31 uczniów, którym serdecznie gratulujemy. Życzymy im dalszych sukcesów i nagród w kolejnych latach.
Uczniowie, którzy otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta Piły:
Michalina Wamke
Izabela Fortuniak
Sandra Michalak
Oliwia Skwarek
Weronika Bogdańska
Mikołaj Tomaszewski
Zuzanna Nowak
Julia Gniot
Julia Grochowicka
Maja Lewandowska
Gabriela Sowalska
Barbara Przewoźniak
Gabriela Majcher
Maja Ławniczak
Alicja Gniot
Alicja Adamczewska
Natalia Kin
Maja Cerajewska
Hubert Grodzicki
Jan Kargol
Natalia Kasińska
Jakub Kołosowski
Patryk Kujawa
Mateusz Nazar
Karolina Pawełczak
Marcel Pietryszak
Franciszek Sadłowski
Michał Witczak
Leon Witkowski
Zofia Wodara
Maksymilian Żybort.
Z wizytą w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra
25 września 2023 r. klasa 4a wyruszyła do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, gdzie w sali edukacyjnej poznawała tajniki bioróżnorodności fauny i flory najbliższej okolicy. Tematem przewodnim zajęć były warstwy lasu. Uczniowie pracowali w zespołach, tworząc wizualne pomoce naukowe, z których w przyszłości skorzystają na lekcjach przyrody. Ponadto mogli dokładnie przyjrzeć się okazom zgromadzonych w „zielonej sali” zwierząt. Na wszelkie pytania młodzieży odpowiadała edukatorka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra – p. Anna Kałka.
Po trudach zajęć uczniowie mogli skorzystać z uroków polskiej złotej jesieni, bawiąc się na świeżym powietrzu oraz zaspokoić głód własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.
Mission Possible! czyli spotkanie z astronautami
- 3
27 września 2023r. w murach naszej szkoły gościliśmy członków analogowej misji kosmicznej ICARes-2. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że mieszcząca się na pilskim lotnisku Stacja Badawcza LunAres organizuje unikalny projekt badawczy obejmujący misje analogowe badające temat hiperzdolności i dostępności w przestrzeni kosmicznej. Uczestnicy ICAres-2 zostali zaproszeni do udziału w szkoleniu z zakresu przetrwania w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Misja będzie obejmowała szkolenie z zakresu przetrwania w powietrzu, wodzie i na lądzie oraz przeszkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.W przypadku nieprzewidzianych wypadków, które mogą mieć miejsce w trakcie misji w przestrzeni kosmicznej - wszelkie obrażenia będą musiały zostać opatrzone na miejscu. Badania analogowe pozwolą na kompleksowe badania w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku, w celu zbadania możliwych scenariuszy wypadków i ich wpływu na życie i zdrowie załogi.W trakcie spotkania uczniowie poznali dowódcę misji, słowacką astrobiolożkę, Michaelę Musilovą, która przybliżyła swoją drogę do kosmosu - od dziecięcych marzeń, aż po interesujące badania naukowe, które przywiodły ją do pilskiego LunAres.Z kolei Mary Kate Cooper, amerykańska paraolimpijka, bez kompleksów opowiedziała młodzieży o tym, jak przekuć niepełnosprawność na supermoc i jak ważne jest spełnianie marzeń.Spotkanie minęło nam w mgnieniu oka, a astronauci obiecali, że odwiedzą naszą szkołę w najbliższym czasie.Trzymamy kciuki z powodzenie misji!
Archiwum Aktualności