• Podpisanie patronatu

• 13 grudnia 2022r. zostało zawarta kontynuacja porozumienia o współpracy w ramach projektu „Klasy patronackiej” pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, a firmą SAF - HOLLAND Polska sp. z o.o. Przedmiotem porozumienia jest objęcie 2 – letnim patronatem przez koncern SAF – HOLLAND Polska sp. z o.o. uczniów kontynuujących naukę w klasie VII b Szkoły Podstawowej nr 2.

Porozumienie ma na celu wspieranie dalszych działań szkoły w prowadzeniu klasy patronackiej, pomoc dzieciom w nauce języka niemieckiego na II etapie oraz rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą niemiecką.

W spotkaniu uczestniczyli pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – Barbara Ochocka, pan Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski,  pan Dyrektor zarządzający dla SAF- HOLLAND Polska  sp. z o.o.  Piotr Bogdański, pani Weronika Szydłowska - Asystent Zarządu-HR, pani Agnieszka Płóciennik – nauczyciel języka niemieckiego, wychowawca Klasy patronackiej oraz pani Aleksandra Kramkowska – pracownik biura Prezydenta.

Podpisanie patronatu nastąpiło w siedzibie firmy. Uczestnikom spotkania pokazana została prezentacja multimedialna przedstawiająca działania firmy jak i druga prezentacja pokazująca wybrane działania uczniów Klasy patronackiej począwszy od klasy czwartej do szóstej. Po  sześciu latach współpracy z SAF - HOLLAND Polska sp. z o.o. wiemy już że dalsza współpraca będzie owocna w działania wpływające na duży rozwój uczniów z zakresu wiedzy z języka niemieckiego.

Dziękujemy panu Prezydentowi – Piotrowi Głowskiemu i panu Dyrektorowi Piotrowi Bogdańskiemu za umożliwienie uczniom Klasy patronackiej udziału

w wielu przedsięwzięciach wpływających na ich rozwój intelektualny poprzez naukę z języka niemieckiego zarówno podczas lekcji w szkole jak i poprzez udział w innych działaniach z językiem niemieckim.

• KLIMAT ŚWIĄT W NASZEJ SZKOLE

• Tradycyjnie jak co roku uczniowie SP 2 mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniach wigilijnych wraz z kolegami oraz wychowawcami swoich klas. Świętowaliśmy nie tylko w klasach, ale również w auli szkolnej, gdzie miało miejsce wspólne kolędowanie.

• Siła i jej cechy - to już wiemy.

• Siła i jej cechy – to temat z jakim pracowaliśmy podczas kolejnego spotkania. Prowadzący zajęcia przypomniał pojęcie siły jako wielkości wektorowej, a uczestnicy na początku wykonywali zadania na karcie pracy. Do wykonania kolejnego ćwiczenia posłużył nam robot Photon wyposażony w materiałową uprząż przymocowaną do siłomierza. Po uruchomieniu aplikacji, wybraniu prędkości z jaką ma się ten robot poruszać i uruchomieniu go, uczniowie mogli odczytać największe wskazanie na siłomierzu i odnotować wynik w tabeli. Zadania nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności i z łatwością potrafili odpowiedzieć na pytanie w jakich codziennych czynnościach używamy własności siły.

• Ślemy świąteczne życzenia do członków brytyjskiej rodziny królewskiej!

• Tradycją naszej szkoły stała się wymiana życzeń świątecznych i noworocznych z brytyjską rodziną królewską. W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą kartkę zwyciężyła Emilia Malinowska z klasy 4b i to jej praca, wraz z życzeniami od naszej szkolnej społeczności, wysłana została do króla Wielkiej Brytanii, Karola III. Z kolei, kartka przygotowana przez Maję Fornalik z klasy 6b, powędrowała do rodziny następcy tronu, księcia Wiliama, księżnej Kate oraz ich dzieci Georga, Charlotty i Luisa. Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź!

• Dbamy o nasze zęby

• Profilaktyka jamy ustnej jest jednym z zadań, które realizujemy jako szkoła należąca do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ostatnim czasie, wszystkie klasy drugie wzięły udział w zajęciach pt. „Mam zdrowe zęby”. Zajęcia prowadzone były przez gości z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pile.

Podczas ciekawych i praktycznych zajęć, uczniowie nauczyli się jak prawidłowo szczotkować zęby, jak dbać o nie codziennie, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem. Dzieci usłyszały również wiele rad dotyczących prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poznały listę produktów, które należy spożywać, aby ich zęby były zdrowe i mocne. Wszystkie cenne informacje, dotyczące profilaktyki jamy ustnej, zostały zebrane w broszurkach, z którymi uczniowie udali się na lekcje.  Broszury zawierały również ciekawe zadania do wykonania podsumowujące zajęcia. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcony nam czas.

Autor: Anna Dwórznik - Cieślak