• Lektura w pudełku w klasie 3e - „Dzieci z Bullerbyn”

• Uczniowie klasy 3e w nietypowy sposób omawiali lekturę „Dzieci z Bullerbyn”. Każde dziecko miało „włożyć lekturę do pudełka” – czyli umieścić w nim wszystko to, co kojarzy się z tą książką. Prezentując poszczególne „skarby” uczniowie opowiadali, z jaką postacią, wydarzeniem kojarzy im się dany element zawartości pudełka. Uczniowie wykazali się  nie tylko wiedzą i znajomością lektury, ale też umiejętnością argumentowania oraz pomysłowością.

• Żywa lekcja historii

• W dniu 17 stycznia 2023 roku gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Już kolejny raz mieliśmy okazję spędzić miło czas jednocześnie ucząc się''Żywa lekcja historii” to podróż przez wieki, to możliwość poznania dawnych obyczajów, tradycji, broni czy uzbrojenia ochronnego. Tym razem uczniowie wraz z aktorami wybrali się w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Odwiedzili również wojów i rycerzy za czasów Piastów. Poznali kulturę i obyczaje sarmackiej Rzeczypospolitej oraz legendę husarii. Zaprezentowano także uczniom wydarzenia związane z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości. Widowiska prowadził  Pan Krzysztof Górecki, który wraz ze swoim towarzyszem oraz uczniami naszej szkoły w ciekawy, przystępny i humorystyczny sposób przedstawił w/w wydarzenia. Wszyscy bawili się doskonale.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• 18 stycznia 2023  uczniowie klas pierwszych i trzecich mieli okazję brać udział w warsztatach z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Zajęcia były  prowadzone przez studentki pielęgniarstwa PUSS w Pile i dotyczyły poznania wszystkich etapów pomocy: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Poza tym uczniowie uczyli się opatrywania ran, które mogą przytrafić się w domu lub na podwórku.

Bardzo dziękujemy opiekunowi - pani Bożenie Łączyńskiej oraz jej studentkom za ciekawe zajęcia.

• Konkurs plastyczno - literacki na komiks dotyczący bezpiecznych ferii zimowych

• W styczniu br. Samorządzik Szkolny zorganizował konkurs plastyczno-literacki. Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu dotyczącego bezpiecznych ferii zimowych.

Jury składające się z Zarządu Samorządziku: Marcel Lech, Amelia Kowalczyk i Oriana Abramczyk wyłoniło zwycięskie prace.

Przyznano:
            I miejsce – Franciszek Białkowski z kl. III b
            II miejsce – Milena Olejniczak z kl. I c
            III miejsce – Amelia Piaseczna z kl. III c

Wyróżnienie zdobyli:
            Maja Pieszczyńska z kl. III b, Lena Wicik z kl. III e, Luiza Wicik z kl. I d, Anna Wróbel z kl. III b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za bardzo ciekawe komiksy. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas balów karnawałowych.

Pomysłodawczynią i organizatorem konkursu była Amelia Kowalczyk – przedstawicielka Samorządziku.

• Jestem czytelnikiem biblioteki szkolnej

• W dniach 11-16 stycznia 2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych wychowanków do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz doskonalenia umiejętności czytania.

Pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, regulaminem oraz sposobem wypożyczania książek. Złożyli także uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i przestrzegać obowiązków czytelnika.

Dzięki kampanii „Mała książka –wielki człowiek”, sfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał Wyprawkę Czytelniczą: antologia tekstów polskich autorów „Pierwsze abecadło” oraz broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.