• Konkurs wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista”

• Dnia 14 marca w  Szkole Podstawowej nr 1 w Pile odbył się XII Miejski Konkurs Wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista”. Drużyny z pięciu publicznych szkół podstawowych rozwiązywały pytania testowe dotyczące różnorodnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Nasza reprezentacja wyłoniona w etapie szkolnym konkursu zajęła zaszczytne III miejsce. Z zadaniami testowymi zmagały się: Patrycja Flisik, Anna Wróbel i Olivia Dąbrowska. Uczennice dołożyły wszelkich starań, aby dobrze opanować ważne zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz pierwszą pomocą przedmedyczną. Wielkie gratulacje dla dziewcząt i podziękowanie za godne reprezentowanie szkoły.

• Szkolny etap konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas III

• W dniu 22 lutego 2023 roku przeprowadzony został szkolny etap konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas III. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań ortograficznych u dzieci, promowanie idei wspólnej dbałości o język polski oraz motywowanie uczniów do nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną.Konkurs przygotowały i przeprowadziły Dorota Sieniawska i Monika Skowrońska.Zwyciężczyniami konkursu zostały:I miejsce - Patrycja Flisik, klasa III b przygotowana przez panią Beatę Szwarc-Gazdę,II miejsce - Olivia Dąbrowska, klasa III b przygotowana przez panią Beatę Szwarc-Gazdę,III miejsce - Vanessa Masina, klasa III d przygotowana przez panią Elżbietę Tracką.Uczennica, która zajęła I miejsce będzie reprezentowała naszą szkołę w 31. Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczennicom, które wykazały się znajomością zasad ortografii i udowodniły, że potrafią wykorzystywać je w praktyce. Monika Skowrońska i Dorota Sieniawska

• Szkolny etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”

• Dnia 23 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”.  Zakres zagadnień jaki obowiązywał to: zasady zachowania na drogach, zasady przechodzenia przez jezdnię, rodzaje znaków, budowa i wyposażenie roweru, podstawowe przepisy ruchu drogowego, zasady poruszania się na rowerze, pojazdy uprzywilejowane, numery alarmowe, pomoc przedmedyczna oraz dziecko jako pieszy i pasażer. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy: IIIa, IIIb, IIIc, IIId i IIIe. Poziom przygotowania dzieci przez wychowawców był wysoki. Uczniowie świetnie poradzili sobie z najtrudniejszymi pytaniami. Trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu miejskiego i jest to: Patrycja Flisik z klasy III b, która zajęła I miejsce,  Kornelia Ćwiertnia z klasy III b, która wraz z Anną Wróbel z klasy III b zdobyły taką samą ilość punktów i zajęły dwa II miejsca. Na słowa uznania zasługuje również uczeń klasy III e Tadeusz Woronowicz, który zdobył III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, ale już miejskim!

• Sukces naszych uczniów w konkursie miejskim

• 15 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Miejskim Turnieju Angielsko-Matematycznym dla uczniów klas ósmych Snap! English-Maths pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły, zorganizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 7 w Pile.   Celem konkursu było: propagowanie nauki języka angielskiego i matematyki wśród uczniów, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim, rozbudzanie twórczego myślenia i wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną. Turniej składał się z dwóch etapów - w pierwszym drużyny przygotowywały prezentację multimedialną "Percentages in everyday life", zaś w drugim  uczniowie rozwiązywali test matematyczny i test gramatyczno – leksykalny z języka angielskiego na poziomie A2+/B1. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Pogorzelski z klasy 8f i Franciszek Sadłowski z klasy 8a i to właśnie oni zostali zwycięzcami turnieju, wyprzedzając drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 3. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunowi - p. Joannie Ficerman!

• XX JUBILEUSZOWY TURNIEJ WIEDZY O PILE

• Dnia 7 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o Pile dla uczniów szkół podstawowych w Pile. Był to już 20 Jubileuszowy Turniej objęty patronatem Prezydenta Miasta Piły.

W szranki konkursowe stanęło 18 uczniów prawie z wszystkich szkół pilskich. W dwóch etapach konkursu uczniowie musieli wykazać się dogłębną wiedzą o naszym rodzinnym mieście, od początków jego istnienia po współczesne wydarzenia.

Podczas sprawdzania prac i podliczaniu punktów uczestników przez jury, Pan Maciej Usurski – kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile wygłosił niezmiernie ciekawą i pouczającą prelekcję o Marcinie ze Sławska – założycielu Piły.

Trzeba wspomnieć, że nasz gość, przewodniczący jury był również autorem wszystkich pytań konkursowych.

Laureatkami konkursu zostały następujące uczennice:

I miejsce – Izabela Fortuniak z SP nr 2

II miejsce – Natalia Kin z SP nr 2

III miejsce – Karolina Kozłowska z SP nr 12

Uczennice obdarowane zostały bardzo cennymi nagrodami rzeczowymi, które zasponsorowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile. Były to: teleskop, dron oraz smartwatch ze słuchawkami bezprzewodowymi. Pozostałe nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Kancelaria Prezydenta Miasta Piły.

Wszystkim uczestnikom i laureatkom gratulujemy ogromnej wiedzy o naszym mieście Pile i zapraszamy na Turniej za rok.