• „Pączek dla Afryki 2023”

• Tłusty Czwartek to zdecydowanie najsłodsza data w kalendarzu. Tego dnia pączki, faworki, oponki i inne słodkości mają „zero kalorii”. W tym roku Tłusty Czwartek przypadał na dzień 16 lutegoi dokładnie wtedy Szkolny Wolontariat pod opieką nauczycieli zorganizowałw naszej szkole ogólnopolską akcję charytatywno-społeczną „Wyślij pączka do Afryki”, przeprowadzając sprzedaż pączków oraz wystawiając spektakl na podstawie dramatu Adama Mickiewicza ,,Dziady cz. 2.

Akcja cieszyła się wśród uczniów szkoły ogromnym zainteresowaniem. Jednocześnie wsparliśmy szczytną inicjatywę misyjną. Dzięki naszym działaniom dołożyliśmy cegiełkę do edukacji dzieci w Afryce, okazaliśmy – jako społeczność szkolna – empatię i dużą dozę życzliwości. Uczniowie swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los głodnych i osieroconych dzieci, są wrażliwi na potrzeby innych.

W organizacji i promocji akcji na terenie szkoły pomogły nam materiały, które otrzymaliśmy od organizatorów – Fundacji Kapucyni i Misje – w postaci plakatów, skarbonek.

Za pomoc i otwarte serca należą się Wszystkim serdeczne podziękowania.

Dziękujemy Uczniom i ich  Rodzicom oraz Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc.

• Ślemy gratulacje do króla Karola III

• Uroczysta koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii zbliża się wielkimi krokami. Huczną celebrację zaplanowano na 6 maja, więc przygotowaliśmy kartkę z życzeniami, którą w imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły posłaliśmy do Pałacu Buckingham. Stroną graficzną przedsięwzięcia zajęła się Emilka Malinowska z klasy 4b, laureatka tegorocznego konkursu na najpiękniejszą kartkę z życzeniami świątecznymi dla brytyjskiej rodziny królewskiej.

Teraz z niecierpliwością czekamy na relację z tego niezwykłego wydarzenia, w którym - w sposób symboliczny - i my weźmiemy udział!

• NABÓR 2023/2024 DO KLAS PIERWSZYCH

• Dyrektor szkoły informuje, że

1. Do klasy pierwszej przyjęte zostały dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie złożonych ZGŁOSZEŃ.
            2. Komisja rekrutacyjna rozpatrzyła pozytywnie wszystkie złożone WNIOSKI. Lista kandydatów znajduje się w holu szkoły przy ul. Roosevelta 12.

Rodziców kandydatów zakwalifikowanych prosimy o dostarczenie do sekretariatu pisemnego oświadczenia woli przyjęcia do szkoły do 19.04.2023 r.

1. W dniu 21.04.2023 r. zostanie wywieszona lista dzieci przyjętych
              do szkoły (dotyczy dzieci spoza rejonu), których rodzice złożyli oświadczenie woli przyjęcia do szkoły.
          • Miejski konkurs plastyczny z elementami języka niemieckiego dla uczniów klas III - podsumowanie

• W marcu został rozstrzygnięty Miejski konkurs plastyczny z elementami języka niemieckiego dla uczniów klas III szkół podstawowych uczestniczących w programie „Hallo Deutsch” pt. „Mein Karnevalskostüm“ – „Mój strój karnawałowy”. Organizatorkami konkursu były panie Kama Frąckowska – Pilarska oraz Agnieszka Płóciennik – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego, podnoszenie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności plastycznych uczniów i  uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Laureaci:

I miejsce – Pola Fischer ze Szkoły Podstawowej nr 11

II miejsce – Oliwia Kulińska ze Szkoły Podstawowej nr 1

III miejsce – Olivia Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej nr 2

Wyróżnienia:

(lista podana według kolejności alfabetycznej)

Milena Belak ze Szkoły Podstawowej nr 11

Jędrzej Hadzicki ze Szkoły Podstawowej nr 1

Justyna Kin ze Szkoły Podstawowej nr 1

Marcel Lech ze Szkoły Podstawowej nr 2

Lila Marszałek ze Szkoły Podstawowej nr 11

Anna Lemańska ze Szkoły Podstawowej nr 2

Maja Pieszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2

Maria Pokryszko ze Szkoły Podstawowej nr 11

Michalina Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 1

Aleksandra Wylegała ze Szkoły Podstawowej nr 11

Martyna Wyrwicka ze Szkoły Podstawowej nr 1

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom i pozostałym Uczestnikom oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Uczestnicy otrzymają dyplomy, nagrody ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego o/Piła  oraz pochwały za zaangażowanie. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone do końca kwietnia.

• Klasa 8f w Rogoźnie

• W dniach 20 - 24 marca 2023 r. uczniowie z klasy 8f, wraz z pp. Joanną Ficerman i Marzeną Koźmińską, uczestniczyli w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. W trakcie pobytu w malowniczo położonym ośrodku, uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o zagadnienia z zakresu profilaktyki uzależnień, rozwinąć kluczowe umiejętności życiowe (radzenie sobie ze stresem, agresją, brakiem tolerancji, itp.), kształtować nawyki zdrowego stylu życia (warsztaty kulinarne) oraz skorzystać z aktywnych form wypoczynku – np. wraz z pierwszym dniem wiosny rozpoczęliśmy sezon kajakowy.

Pobyt na turnusie stworzył uczniom możliwość stworzenia więzi grupowej, zajrzenia w głąb siebie, autorefleksji, poznania zasad współdziałania  i współodpowiedzialności za koleżanki i kolegów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Centrum oraz naszym opiekunkom za wspaniale spędzony czas!