• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 23 - 25 maja 2023 r.  ponad 500 tys. uczniów klas ósmych, a wśród nich liczna grupa uczniów naszej szkoły, przystąpiło do pisania egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej.

Trzydniowy sprawdzian wiedzy rozpoczął test z języka polskiego, a w kolejnych dniach – matematyki i języka angielskiego. Na rezultaty przyjdzie nam czekać do lipca, a dobry wynik testów to przepustka do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Trzymamy kciuki!

• Kolejne sukcesy sportowe!

• W dniu 28.04.2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Żeromskiego 90 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach udział  wzięły reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszej szkoły.

W rywalizacji sportowej dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do Mistrzostw Rejonu, gdzie także zajęły I miejsce tym samym awansując do finału wojewódzkiego który odbył się w dniu 29.05.2023 na pilskim stadionie. Rywalizacja sportowa  podczas finału wojewódzkiego stała na bardzo wysokim poziomie . Po ciężkiej i sportowej rywalizacji reprezentacja dziewcząt zajęły II miejsce.

SKŁAD WICEMISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

WERONIKA BOGDAŃSKA

IZABELA FORTUNIAK

SANDRA MICHALAK

OLIWIASKWAREK

GABRIELA MAJCHER

ALICJA GNIOT

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Opiekunem zespołu był p. Jarosław Chwałek

• Mam zdrowe zęby

• Profilaktyka jamy ustnej jest jednym z zadań, które realizujemy jako szkoła należąca do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ostatnim czasie, wszystkie klasy drugie wzięły udział w zajęciach pt. „Mam zdrowe zęby”. Zajęcia prowadzone były przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pile.

Podczas ciekawych i praktycznych zajęć, uczniowie nauczyli się jak prawidłowo szczotkować zęby, jak dbać o nie codziennie, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Dzieci usłyszały również wiele rad dotyczących prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poznały listę produktów, które należy spożywać, aby ich zęby były zdrowe i mocne. Wszystkie cenne informacje, dotyczące profilaktyki jamy ustnej, zostały zebrane w broszurkach, z którymi uczniowie udali się na lekcje.  Broszury zawierały również ciekawe

zadania do wykonania podsumowujące zajęcia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcony nam czas.

• Dni Kultury Zdrowotnej

• W naszej szkole należącej do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniach 24.04-28.04.2023 r. odbyły się Dni Kultury Zdrowotnej. Dzieci z klas I-III w tych dniach wykonywały szereg działań mających na celu promocję zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz dbania o nasz wspólny dom, którym jest Ziemia. Klasy wraz z wychowawcami tworzyły zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski z owoców i warzyw – szaszłyki owocowe a także pomysłowe, kolorowe  i zachęcające do jedzenia kanapki z warzywami oraz sałatki owocowe.

Korytarze szkolne zrobiły się pysznie kolorowe od plakatów, przedstawiających ciekawostki na temat wybranych owoców i warzyw oraz zdrowych przepisów na owocowo-warzywne przekąski.

W Tygodniu Zdrowia nie zabrakło aktywnych przerw z muzyką i gimnastyką oraz wesołych zabaw sportowych na świeżym powietrzu. Pierwszaki wraz z wychowawcami zaprosili nasze kochane przedszkolaki do wspólnego turnieju sportowego na wesoło. Wychowawcy klas drugich także zorganizowali turniej sportowy, w którym w wyśmienitych humorach wzięli udział rodzice wraz ze swoimi pociechami. Rywalizacji sportowej towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobra zabawa. A co najważniejsze to popołudnie było spędzone aktywnie, czyli na sportowo.

Pogoda dopisała więc wybraliśmy się na sprzątanie naszego najbliższego otoczenia – zbierając śmieci i świecąc przykładem, daliśmy świadectwo miłości do naszej Ziemi. W klasach powstały piękne mini ogródki, w których posialiśmy rzeżuchę, posadziliśmy fasolę a także wiosenne kwiatki.