• Niezapomniane chwile w „mieście Posejdona”

• 2 czerwca klasa 4 a i 4 b wraz z wychowawcami i opiekunami wybrała się na jednodniową wycieczkę do Gdańska.

Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się na spacer pod pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Tam zrobili sobie mnóstwo zdjęć i wysłuchali krótkiej historii na temat bohaterskiej walki polskich żołnierzy, obrońców polskiego wybrzeża. Następnym punktem wycieczki było Centrum Hewelianum. W pięknych odrestaurowanych obiektach pofortecznych uczniowie zwiedzili wystawy interaktywne, które zachwyciły ich i dostarczyły mnóstwo wiedzy i zabawy. Najwięcej frajdy sprawiły im warsztaty „Magia Nauki”, gdzie mogli obejrzeć sztuczki i wcielić się w rolę magika. Po smacznym obiedzie czwartoklasiści wybrali się na spacer z przewodnikiem, który opowiedział im wiele ciekawostek i historii związanych z Gdańskiem. Oczywiście nie zabrakło czasu na kupienie pamiątek i słodkości.

Wizyta w tym przepięknym mieście na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Wielu z nich chętnie wróci tu z rodzicami i rodzeństwem.

• XI Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny “Siatkówka - sport, co łączy a nie dzieli”

• Mamy przyjemność poinformować, że Nikola Wersocka - uczennica klasy 8d zdobyła wyróżnienie w prezentowanym konkursie, układając fraszkę o wybranym siatkarzu reprezentacji polskiej. Bohaterem jej fraszki został Bartosz Kamil Kurek.

Oto nagrodzony wiersz 😊

Siatkarz

Siatkówka to sport narodowy,

ciekawy, piękny, honorowy.

Kibice po nocach szlochają,

bo naszego Bartka Kurka kochają.

Każdy mecz to dla niego wyzwanie,

a on zawsze spełnia swoje zadanie.

Ile by Kurek punktów nie zdobył,

kolegów z drużyny nigdy by się nie pozbył.

Swoim serwisem wszystkich ostrzeliwuje

i autografy chętnie podpisuje.

Często kolegów do walki zagrzewa

i atmosferę tym w zespole podgrzewa.

Bartek i jego drużyna zawsze wygrywają,

a po meczu kibice fotki im strzelają.

• Kampus Ekologiczny

• 20 maja bieżącego roku uczennice Klasy Patronackiej – VII b (Weronika Bogdańska, Lidia Klejna i Natalia Masyra) wzięły udział wraz z wychowawczynią Agnieszką Płóciennik w Kampusie Ekologicznym, organizowanym w ramach inauguracyjnej edycji I Festiwalu Krajobrazu w Chalinie. Wydarzenie to było otwarte i miało charakter regionalny.

Wiodącą ideą Wydarzenia była promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Wielkopolski. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Rozpoczęcie części scenicznej poprzedziły przemówienia zaproszonych gości. Następnie miała miejsce prezentacja strojów uczestników biorących udział w konkursie pt. „Moda na ekologię”. Dzieci prezentowały i omawiały strój wykonany z materiałów recyklingowych. Stroje były bardzo różnorodne i pomysłowe.

Festiwal podzielony był na 5 stref: gier i zabaw, relaksu, nauki, kultury i smaku. Atrakcjami w Strefie nauki były pokazy sokolnicze, a także bardzo ciekawa prelekcja poświęcona sokolnictwu. W Strefie kultury uczennice brały udział w warsztatach garncarskich i kowalskich. Strefa smaków oferowała degustacje regionalnych przysmaków oraz pyszne wypieki lokalnych gospodyń. Można było zakupić również miody, powidła, a także produkty wykonane z lawendy od regionalnych przedsiębiorców. Siódmoklasistki były bardzo zadowolone z udziału w Festiwalu. Nie tylko poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale mogły zasmakować regionalnych specjałów.

• Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w trójboju lekkoatletycznym

• W dniu 30.05.2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w trójboju lekkoatletycznym. W zawodach udział wzięła reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły . Po sportowej walce dziewczęta zajęły I miejsce i tym samym zostały Mistrzyniami Powiatu i Rejonu pilskiego w trójboju lekkoatletycznym.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY

GABRIELA MAJCHER

ZUZANNA HRYCKIEWICZ

LENA CHMIEL

IZABELA RUDNICKA

MARTYNA KAJNATH

LENA CIULA

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Opiekunem zespołu  był p. Jarosław Chwałek

• Niech żyje bal!

• 26 maja 2023  r. uczniowie klas ósmych tłumnie przybyli na bal gimnazjalny, który odbył się w Hotelu „Arche”. Tuż po godzinie 17.00 każda z klas w towarzystwie dyrekcji szkoły oraz swoich wychowawców, wkroczyła ochoczym krokiem do wnętrza lokalu, by rozpocząć niezapomnianą zabawę.

Na początek, pani dyrektor oficjalnie rozpoczęła bal, życząc uczestnikom wspaniałej zabawy. Następnie podano obiad, aby wzmocnić siły balowiczów przed szaleństwem wielkiej zabawy.

Zaraz po obiedzie rozbrzmiała muzyka. Przedstawiciele ósmoklasistów tradycyjnie odtańczyli poloneza na rozpoczęcie balu, a później rzucili się w wir zabawy.

Równo z godziną 23.00 został ogłoszony koniec balu, a uczniowie zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Ci, którzy nie zdecydowali się, by wziąć udział w balu, mają czego żałować!