• Olek z kl. VII finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

          • "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."         James Madison

            Uczeń naszej szkoły wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego organizowanym przez Poznańskiego Kuratora Oświaty. Siódmoklasista, Aleksander Sosnowski przeszedł śpiewająco przez etap szkolny i rejonowy. Na obu szczeblach uzyskał wystarczającą ilość punktów, by do końca uczestniczyć w rywalizacji. Dzięki ogromniej pracy i zaangażowaniu, w etapie wojewódzkim  uzyskał tytuł finalisty konkursu. To ogromny sukces Olka, dzięki temu uczeń otrzyma dodatkowe punkty  ważne przy rekrutacji do szkoły średniej!

            Dobro dziecka i jego osiągnięcia warte są każdego trudu. Wyjątkowy sukces uczniaw roku szkolnym 2022/2023 utwierdził nas w przekonaniu, że warto rozwijać zainteresowania i uzdolnienia naszych wychowanków.

          • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 17 kwietnia 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. Turniej rozpoczął się testem wiedzy ogólnej nt. przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczniowie udali się do miasteczka ruchu drogowego, gdzie zmagali się z rowerowym torem przeszkód. W ogólnym podsumowaniu wiedzy oraz umiejętności jazdy na rowerze grupa I (uczniowie klas 5 - 6) w składzie: Antoni Barczyk, Wanda Fons, Martyna Szulc, Adam Woźniak zajęła II miejsce i awansowała do etapu powiatowego w/w turnieju. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

          • Projekt „Z szafy wprost do Narnii”

          • 14 kwietnia 2023 r. klasa 4 b gościła w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile na pierwszych interdyscyplinarnych zajęciach języka polskiego oraz niemieckiego w ramach projektu, którego tematem przewodnim jest powieść C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii Lew, czarownica i stara szafa”. Uczniowie w czasie cyklu zajęć poznają nie tylko losy i przygody czwórki rodzeństwa Pevensie, ale również pogłębią znajomość j. niemieckiego oraz utrwalą wiadomości z j. polskiego, rozwiązując różne zadania w obu językach.

            W czasie pierwszego spotkania uczniowie klasy 4 b wraz z uczennicami klasy 8a i 8b z zaprzyjaźnionej szkoły z ogromnym zaangażowaniem i wypiekami na twarzach wykonywali mnóstwo interesujących i kreatywnych zadań, które pogłębiły ich wiedzę na temat książki. Czwartoklasiści i ósmoklasiści pracowali w grupach, utrwalając wiadomości z j. polskiego i j. niemieckiego m. in. na temat nazewnictwa ubrań, epitetów, porównań oraz treści tak lubianej przez młodych ludzi powieści. Dzieci wracały z zajęć bardzo zadowolone i z głową pełną pomysłów na kolejne spotkanie. Pomysłodawczyniami projektu są p. Iwona Kusiorska i p. Aneta Marzec.

          • "Złotówka na ciepłe skarpety" – dla Ukrainy

          • Uczniowie naszej szkoły nie tylko uczestniczyli aktywnie w zbiórce środków na zakup ciepłych skarpet dla Ukrainy, ale z tej okazji przygotowali  przedstawienie na podstawie książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek’’ autorstwa Justyny Bednarek.

            Dziękujemy RODZICOM, UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY, za wielkie zaangażowanie w akcji.

          • Międzyszkolna wymiana kartek wielkanocnych w ramach programu "Hallo Deutsch"

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV uczestniczący w miejskim programie „Hallo Deutsch” wzięli udział w przygotowaniu kartek wielkanocnych dla swoich kolegów i koleżanek z innych szkół. Celem tego działania było motywowanie dzieci do uczenia się języka niemieckiego, podnoszenie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności plastycznych oraz integracja uczniów.

            W działaniu tym uczestniczyli uczniowie z pilskich szkół. Dzieci miały możliwość wylosowania kolegi lub koleżanki z innej szkoły. Przed Wielkanocą każde dziecko otrzymało kartkę z życzeniami napisanymi po niemiecku. Z pewnością  wielu uczniom sprawiło przyjemność zarówno przygotowywanie kartki jak i otrzymanie od kolegi czy koleżanki. Odpowiedzialne za w/w działania były panie nauczycielki języka niemieckiego: Anna Górska – nauczycielka języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej nr 1, Barbara Trusiewicz  ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Agnieszka Płóciennik ze Szkoły Podstawowej nr 2.