• Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego organizowanym przez Poznańskiego Kuratora Oświaty.  Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień
            i zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy, umiejętności z zakresu języka polskiego, pobudzenie twórczego myślenia, ale też rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

Sława Łusiewicz uczennica klasy 8b, Aleksander Sosnowski – uczeń klasy 8b oraz młodszy kolega Damian Błauciak z klasy 7b,  przeszli śpiewająco przez etap szkolny i rejonowy. Na obu szczeblach uzyskali wystarczającą ilość punktów, by do końca uczestniczyć w rywalizacji. Dzięki ogromniej pracy
             i zaangażowaniu, w etapie wojewódzkim  uzyskali tytuł finalisty konkursu.

To ogromny sukces naszych uczniów. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia.

• X Miejski Konkurs Piosenki „Rozśpiewane Pierwszaki”

• Dnia 8 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbył się X Miejski Konkurs Piosenki „Rozśpiewane Pierwszaki”. Podczas konkursu każda pilska szkoła mogła zaprezentować dwóch laureatów nagrodzonych w etapie szkolnym oraz zespół wokalny. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło osiem szkół podstawowych: SP-1, SP-2, SP-3, SP-4, SP-5,  SP-6, SP-11, SP-12. Na scenie w pilskiej „Dwójce” wystąpiło dziesięciu solistów oraz cztery zespoły wokalne.  Konkurs rozpoczął się od pięknego występu seniorek z Zespołu Pilanki,  Publiczność miała przyjemność wysłuchania w wykonaniu seniorek utworów: „Są takie dni” z repertuaru Urszuli Sipińskiej oraz „Les Champs-Elysees ” z repertuaru Joe Dassin.  Śpiew seniorek dostarczył moc wrażeń artystycznych licznie zgromadzonej publiczności i zmotywował uczestników konkursu do odważnych prezentacji swoich piosenek.  Występom pierwszoklasistów przysłuchiwało się  jury w składzie:

p. Anna Budych  - instruktor w Klubie Seniora RCK FE,

p. Małgorzata Nahajowska – Stadnik – nauczyciel muzyki,

p. Julia Aleinikava - instruktor w Klubie Seniora RCK FE

Celem konkursu jest upowszechnianie piosenki dziecięcej, która pozwala odkryć w dziecku jego naturalną muzykalność, rytm i radość śpiewania. Jury oceniało trafność doboru piosenki odpowiadającej warunkom głosowym, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom wokalny.

Komisja przyznała następujące miejsca w kategorii soliści:

• I miejsce – Antonina Wegner  - SP-12,
            • II miejsce – Martyna Filipczuk – SP-6 ,
            • II miejsce – Anna Dziadosz – SP-11,
            • III miejsce – Gabriela Hankowska – SP-5.

Wyróżnienia:

• Hanna Mielczarek – SP 2
            • Olaf Bartkowiak – SP-2,
            • Julia Małka – SP-4.

W kategorii zespoły jury przyznało:

• I miejsce -  zespół wokalny „Wesołe nutki”  z  SP – 2,
            • II miejsce – zespół wokalny z SP-1 z piosenką „Na wyspach Bergamutach”,
            • III miejsce – zespół wokalny z SP-1 z piosenką „W chmury daj nura”,
            • Wyróżnienia – zespół „Metrum”  z SP -11.

W trakcie obrad komisji mogliśmy podziwiać śpiew  Zespołu Pilanki  w utworach: „Kwiatki dla matki” (mel. Ludowa) oraz „Obladi-Oblada  ”(z repertuaru The Beatles).  Uczeń Samorządu szkolnego, Damian Błauciak przekazał seniorkom oraz ich instruktorce p. Julii Aleinikavaj podziękowania za oprawę artystyczną.  Organizatorami konkursu były panie: Beata Lewicka-Kryut, Beata Szwarc-Gazda i Karolina Podrucka. Organizatorzy wraz z dyrektor szkoły Barbarą Ochocką  serdeczne dziękują  wszystkim uczestnikom za udział w  X edycji konkursu. Gratulujemy  wszystkim wykonawcom,  nauczycielom przygotowującym uczniów, rodzicom.  Życzymy dzieciom  kolejnych  sukcesów na wielu estradach w kraju i za granicą.

• Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

• W ostatni czwartek 21 marca Nasza Szkoła była trochę inna niż na co dzień. Czekały na nas kolorowe plakaty i quizy, uczniowie się poprzebierali, a na boisku szkolnym czekały na nas gry i zabawy. To wszystko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Dnia Wody! Samorząd Uczniowski zorganizował dla nas piękne dekoracje oraz quiz z pytaniami dotyczącymi wody i Naszej planety. Marzec trochę pokrzyżował nam taneczne plany, ale na ostatniej długiej przerwie mogliśmy też poruszać się na świeżym powietrzu i poszukać pierwszych oznak wiosny. Uczniowie wzięli również udział w konkursie z nagrodami na strój wiosenno-wodny, i wykazali się nie lada kreatywnością! Składamy gratulacje dla konkursowych zwycięzców, całą szkołę zachęcamy do przyłączania się do dalszych akcji, a poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Wasz Samorząd z Opiekunkami.

• Zwycięstwo Na Olimpie

• 21 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile odbył się Miejski Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych Na Olimpie pod honorowym patronatem Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego. W mitologicznych zmaganiach wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół, którzy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do napisania testu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły, Emilia Malinowska z klasy 5 b zajęła III miejsce i otrzymała brązowy laur zwycięstwa. Gratulujemy naszej koleżance tak wszechstronnej wiedzy mitologicznej i życzymy kolejnych sukcesów.