• Awans naszych siatkarek

• Dnia 26 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się Finał Mistrzostw Miasta Piły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zwycięzcą turnieju została SP nr 2  i uzyskała prawo gry w Finale Rejonu Województwa Wielkopolskiego.

W finale Mistrzostw Miasta Piły wystąpiły cztery zespoły: SP 2, SP 12, SP 11, SP 6. Awans drużyna „dwójki” zapewniła sobie wygrywając każdy z meczy rozgrywanych w tym turnieju ( bez straty nawet jednego seta). Wyniki spotkań: SP 6 – SP 2  0:2, SP 12  – SP 2  0:2.

Skład zespołu: Zuanna Dampc, Zuzanna Głuszanowska-Konwińska, Dominika Kasińska, Zuzanna Nowak, Karolina Pawełczak, Natalia Peksa, Wikroria Stepanik, Marta Szczęśnikiewicz, Paulina Woźniak, Maja Zaręba, Aneta Zgódka.

• Na szczycie Olimpu

• 18 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile odbył się IX  Miejski Konkurs Mitologiczny „Na Olimpie” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły.  Składał się z dwóch etapów: testu indywidualnego oraz zadań drużynowych. Z ogromną radością  informujemy, że w teście indywidualnym Oliwia Skwarek z klasy 5e zajęła I miejsce, a Damian Błauciak z klasy 5 III miejsce. Natomiast w etapie drużynowym nasi uczniowie zajęli I miejsce i otrzymali: pamiątkowe dyplomy, pamiątkowe wieńce laurowe i nagrody. Gratulujemy ogromnej wiedzy mitologicznej i cieszymy się z sukcesu!

• Wiosenny projekt

• Pierwszego dnia wiosny w klasach I-III uczniowie pracowali metodą projektu pt. „Wiosna, ach to Ty”.  Podczas realizacji zadań wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością i kreatywnością. Chętnie rozpoznawali oznaki wiosny, rozwiązywali quizy i łamigłówki. Wykonali wiosenne nakrycia głowy, które dumnie prezentowali kolegom. Przygotowali  plakaty  o tematyce wiosennej, którymi ozdobili hol szkoły.  Udali się na zajęcia tropami wiosennej przyrody, na których poszukiwali zwiastunów wiosny.  Obserwacje w terenie  i dokumentowanie ich wyników sprawiło dzieciom wiele radości.  Uczniowie klasy 1b i 1d zorganizowali również pokaz swoich talentów.  Samorządzik dziękuje wychowawcom i uczniom za zaangażowanie. Było wesoło i bardzo twórczo. Czekamy na kolejne wyzwania.

• NABÓR 2022/2023

• Kandydaci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w roku szkolnym 2022/2023 zostali przyjęci zgodnie ze złożonymi oświadczeniami woli rodziców.

Barbara Ochocka

• NABÓR 2022/2023 DO KLAS PIERWSZYCH

1. Do klasy pierwszej przyjęte zostały dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie złożonego zgłoszenia.
            2. Lista kandydatów zakwalifikowanych w wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie złożonych wniosków dostępna jest w sekretariacie szkoły.

Rodziców kandydatów zakwalifikowanych prosimy o dostarczenie do sekretariatu pisemnego oświadczenia woli przyjęcia do szkoły w terminie 06-08.04.2022.

mgr Beata Lewicka-Kryut

Wicedyrektor szkoły