• I WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

• 25 maja 2023 roku odbyła się I WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI pod hasłem „Otwórz oczy szeroko i patrz.”  Wernisaż tej wystawy zorganizowany został przez doradcę metodycznego nauczycieli przedmiotów artystycznych CDN w Pile a odbył się w Galerii na Starym Rynku w Ujściu, gdzie wśród eksponowanych prac można było obejrzeć wspaniałe prace uczniów-ARTYSTÓW z naszej szkoły: Emilii Malinowskiej z klasy IVB, Michaliny Wamke z klasy VIB oraz Izy Fortuniak i Oliwii Skwarek z klasy VIE. Wszyscy uczestnicy I WYSTAWY otrzymali symboliczne podziękowania ale tak naprawdę najwspanialszym podziękowaniem była możliwość wystawienia dzieł dla ogółu zwiedzających.

Serdecznie gratulujemy wystawiającym artystkom DWÓJKI-Emilii, Michalinie, Izie i Oliwii.

• Niezapomniane chwile w „mieście Posejdona”

• 2 czerwca klasa 4 a i 4 b wraz z wychowawcami i opiekunami wybrała się na jednodniową wycieczkę do Gdańska.

Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się na spacer pod pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Tam zrobili sobie mnóstwo zdjęć i wysłuchali krótkiej historii na temat bohaterskiej walki polskich żołnierzy, obrońców polskiego wybrzeża. Następnym punktem wycieczki było Centrum Hewelianum. W pięknych odrestaurowanych obiektach pofortecznych uczniowie zwiedzili wystawy interaktywne, które zachwyciły ich i dostarczyły mnóstwo wiedzy i zabawy. Najwięcej frajdy sprawiły im warsztaty „Magia Nauki”, gdzie mogli obejrzeć sztuczki i wcielić się w rolę magika. Po smacznym obiedzie czwartoklasiści wybrali się na spacer z przewodnikiem, który opowiedział im wiele ciekawostek i historii związanych z Gdańskiem. Oczywiście nie zabrakło czasu na kupienie pamiątek i słodkości.

Wizyta w tym przepięknym mieście na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Wielu z nich chętnie wróci tu z rodzicami i rodzeństwem.

• XI Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny “Siatkówka - sport, co łączy a nie dzieli”

• Mamy przyjemność poinformować, że Nikola Wersocka - uczennica klasy 8d zdobyła wyróżnienie w prezentowanym konkursie, układając fraszkę o wybranym siatkarzu reprezentacji polskiej. Bohaterem jej fraszki został Bartosz Kamil Kurek.

Oto nagrodzony wiersz 😊

Siatkarz

Siatkówka to sport narodowy,

ciekawy, piękny, honorowy.

Kibice po nocach szlochają,

bo naszego Bartka Kurka kochają.

Każdy mecz to dla niego wyzwanie,

a on zawsze spełnia swoje zadanie.

Ile by Kurek punktów nie zdobył,

kolegów z drużyny nigdy by się nie pozbył.

Swoim serwisem wszystkich ostrzeliwuje

i autografy chętnie podpisuje.

Często kolegów do walki zagrzewa

i atmosferę tym w zespole podgrzewa.

Bartek i jego drużyna zawsze wygrywają,

a po meczu kibice fotki im strzelają.

• Kampus Ekologiczny

• 20 maja bieżącego roku uczennice Klasy Patronackiej – VII b (Weronika Bogdańska, Lidia Klejna i Natalia Masyra) wzięły udział wraz z wychowawczynią Agnieszką Płóciennik w Kampusie Ekologicznym, organizowanym w ramach inauguracyjnej edycji I Festiwalu Krajobrazu w Chalinie. Wydarzenie to było otwarte i miało charakter regionalny.

Wiodącą ideą Wydarzenia była promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Wielkopolski. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Rozpoczęcie części scenicznej poprzedziły przemówienia zaproszonych gości. Następnie miała miejsce prezentacja strojów uczestników biorących udział w konkursie pt. „Moda na ekologię”. Dzieci prezentowały i omawiały strój wykonany z materiałów recyklingowych. Stroje były bardzo różnorodne i pomysłowe.

Festiwal podzielony był na 5 stref: gier i zabaw, relaksu, nauki, kultury i smaku. Atrakcjami w Strefie nauki były pokazy sokolnicze, a także bardzo ciekawa prelekcja poświęcona sokolnictwu. W Strefie kultury uczennice brały udział w warsztatach garncarskich i kowalskich. Strefa smaków oferowała degustacje regionalnych przysmaków oraz pyszne wypieki lokalnych gospodyń. Można było zakupić również miody, powidła, a także produkty wykonane z lawendy od regionalnych przedsiębiorców. Siódmoklasistki były bardzo zadowolone z udziału w Festiwalu. Nie tylko poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale mogły zasmakować regionalnych specjałów.

• Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w trójboju lekkoatletycznym

• W dniu 30.05.2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w trójboju lekkoatletycznym. W zawodach udział wzięła reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły . Po sportowej walce dziewczęta zajęły I miejsce i tym samym zostały Mistrzyniami Powiatu i Rejonu pilskiego w trójboju lekkoatletycznym.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY

GABRIELA MAJCHER