• Niech żyje bal!

• 26 maja 2023  r. uczniowie klas ósmych tłumnie przybyli na bal gimnazjalny, który odbył się w Hotelu „Arche”. Tuż po godzinie 17.00 każda z klas w towarzystwie dyrekcji szkoły oraz swoich wychowawców, wkroczyła ochoczym krokiem do wnętrza lokalu, by rozpocząć niezapomnianą zabawę.

Na początek, pani dyrektor oficjalnie rozpoczęła bal, życząc uczestnikom wspaniałej zabawy. Następnie podano obiad, aby wzmocnić siły balowiczów przed szaleństwem wielkiej zabawy.

Zaraz po obiedzie rozbrzmiała muzyka. Przedstawiciele ósmoklasistów tradycyjnie odtańczyli poloneza na rozpoczęcie balu, a później rzucili się w wir zabawy.

Równo z godziną 23.00 został ogłoszony koniec balu, a uczniowie zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Ci, którzy nie zdecydowali się, by wziąć udział w balu, mają czego żałować!

• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 23 - 25 maja 2023 r.  ponad 500 tys. uczniów klas ósmych, a wśród nich liczna grupa uczniów naszej szkoły, przystąpiło do pisania egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej.

Trzydniowy sprawdzian wiedzy rozpoczął test z języka polskiego, a w kolejnych dniach – matematyki i języka angielskiego. Na rezultaty przyjdzie nam czekać do lipca, a dobry wynik testów to przepustka do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Trzymamy kciuki!

• Kolejne sukcesy sportowe!

• W dniu 28.04.2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Żeromskiego 90 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach udział  wzięły reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszej szkoły.

W rywalizacji sportowej dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do Mistrzostw Rejonu, gdzie także zajęły I miejsce tym samym awansując do finału wojewódzkiego który odbył się w dniu 29.05.2023 na pilskim stadionie. Rywalizacja sportowa  podczas finału wojewódzkiego stała na bardzo wysokim poziomie . Po ciężkiej i sportowej rywalizacji reprezentacja dziewcząt zajęły II miejsce.

SKŁAD WICEMISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

WERONIKA BOGDAŃSKA

IZABELA FORTUNIAK

SANDRA MICHALAK

OLIWIASKWAREK

GABRIELA MAJCHER

ALICJA GNIOT

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Opiekunem zespołu był p. Jarosław Chwałek

• Mam zdrowe zęby

• Profilaktyka jamy ustnej jest jednym z zadań, które realizujemy jako szkoła należąca do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ostatnim czasie, wszystkie klasy drugie wzięły udział w zajęciach pt. „Mam zdrowe zęby”. Zajęcia prowadzone były przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pile.

Podczas ciekawych i praktycznych zajęć, uczniowie nauczyli się jak prawidłowo szczotkować zęby, jak dbać o nie codziennie, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Dzieci usłyszały również wiele rad dotyczących prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poznały listę produktów, które należy spożywać, aby ich zęby były zdrowe i mocne. Wszystkie cenne informacje, dotyczące profilaktyki jamy ustnej, zostały zebrane w broszurkach, z którymi uczniowie udali się na lekcje.  Broszury zawierały również ciekawe

zadania do wykonania podsumowujące zajęcia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcony nam czas.

• Dni Kultury Zdrowotnej

• W naszej szkole należącej do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniach 24.04-28.04.2023 r. odbyły się Dni Kultury Zdrowotnej. Dzieci z klas I-III w tych dniach wykonywały szereg działań mających na celu promocję zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz dbania o nasz wspólny dom, którym jest Ziemia. Klasy wraz z wychowawcami tworzyły zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski z owoców i warzyw – szaszłyki owocowe a także pomysłowe, kolorowe  i zachęcające do jedzenia kanapki z warzywami oraz sałatki owocowe.

Korytarze szkolne zrobiły się pysznie kolorowe od plakatów, przedstawiających ciekawostki na temat wybranych owoców i warzyw oraz zdrowych przepisów na owocowo-warzywne przekąski.

W Tygodniu Zdrowia nie zabrakło aktywnych przerw z muzyką i gimnastyką oraz wesołych zabaw sportowych na świeżym powietrzu. Pierwszaki wraz z wychowawcami zaprosili nasze kochane przedszkolaki do wspólnego turnieju sportowego na wesoło. Wychowawcy klas drugich także zorganizowali turniej sportowy, w którym w wyśmienitych humorach wzięli udział rodzice wraz ze swoimi pociechami. Rywalizacji sportowej towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobra zabawa. A co najważniejsze to popołudnie było spędzone aktywnie, czyli na sportowo.

Pogoda dopisała więc wybraliśmy się na sprzątanie naszego najbliższego otoczenia – zbierając śmieci i świecąc przykładem, daliśmy świadectwo miłości do naszej Ziemi. W klasach powstały piękne mini ogródki, w których posialiśmy rzeżuchę, posadziliśmy fasolę a także wiosenne kwiatki.