• Niezwykły dzień w naszej szkole

• W dniu 13.10 zamiast typowych lekcji uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami brali udział w projekcie "Szkoła naszych marzeń".

Realizacja projektu odbywała się w następujących płaszczyznach:

- panel dyskusyjny - Jaka powinna być szkoła,- burza mózgów - w co ma wyposażyć ucznia/uczniów, czyli dzieci, nie rodziców oczekiwania w związku z byciem uczniem,- mój ulubiony nauczyciel w karykaturze,- "Szkoła marzeń" : w formie prac plastycznych przygotowywanych przez uczniów,-  konkurs „Oni też byli dziećmi…, serio?” : w holu I piętra pojawiły się zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa opatrzone numerami i kartki, na których uczniowie mogli udzielić odpowiedzi, jakiego nauczyciela przedstawia fotka.

To był niezapomniany szkolny dzień!

• Pasowanie na Ucznia

• 3 października 2023 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. To był wyjątkowy dzień. Na uroczystości pasowania oprócz rodziców, dziadków, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, byli również starsi koledzy i koleżanki, którzy przygotowali program artystyczny dla swoich młodszych kolegów. Uroczystość dla klasy: 1a,1b, 1c, 1d, 1e i 1 f poprowadzili uczniowie z klasy 3e oraz p. Justyna Klocek. Po złożonym ślubowaniu, dyrekcja szkoły pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz kuferki pełne niespodzianek od rodziców. Cała uroczystość została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach. Wszyscy życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce, uśmiechu oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności.

• Uczniowie z klasy 3c wybrali się do Akademii Nauk Stosowanych w Pile

• Zostaliśmy wprowadzeni w niezwykły świat wiedzy i mieliśmy okazję poznać nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych w Katedrze Pielęgniarstwa. Jest to miejsce gdzie studenci w praktyczny sposób uczą się jak udzielać pomocy i opiekować się chorymi. Bardzo zainteresowały nas fantomy, które w bezpośredni sposób odzwierciedlają rzeczywistych pacjentów – mrugają nawet oczami! Mieliśmy również okazję wejść do wnętrza karetki i zapoznać się bliżej ze sprzętem ratującym życie. Było to dla nas bardzo inspirujące doświadczenie. Liczymy na to, że za kilkanaście lat przekroczymy próg tej uczelni jako prawdziwi studenci.

Bardzo dziękujemy za zajęcia.

• Dzieci i Młodzież edukują EKOlogicznie

• Happening "Dzieci i młodzież edukują Ekologicznie"!!Uczniowie klas 1c,1d, 2b i 3b uczestniczyli w marszu ekologicznym.Przeszliśmy z Placu Staszica do Parku na Wyspie, promując ekologiczne hasła i grając na recyklingowych grzechotkach. Wzięliśmy udział w licznych u atrakcjach przygotowanych dla dzieci z pilskich szkół i przedszkoli. Najbardziej spodobał nam się udział w Orkiestrze Recyklingowej oraz w grach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra,  Miasto Piła, Sanepid i PRGOK.Pamiętajmy! ,,Na ochronie środowiska, wszytskich zdrowie zyska!".

• Jak zmotywować uczniów do nauki?

• W Szkole Podstawowej nr 2 mamy na to sposób! Buba, psi przyjaciel motywuje uczniów do ćwiczeń podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, czy dla ucznia z zagranicy.