• SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE I NASZE MEDALE

• W dniu 06 października 2023 roku na terenach leśnych, przyległych do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając reprezentację zarówno dziewcząt jak i chłopców w kategorii klas IV-VI oraz VII-VIII.

Reprezentacje naszej Szkoły  kolejny raz zaprezentowały się z jak najlepszej sportowej strony i zdobyły łącznie 3 złote medale oraz jedno miejsce IV.

- Palacz Wiktor

Sztafety, które wybiegały złote medale reprezentowały naszą szkołę w Finale Województwa Wielkopolskiego w dniu 10 października 2023 r na Hipodromie Wola w Poznaniu. Uczniowie nasi i tym razem nie zawiedli!

Brązowy medal zdobyła sztafeta w kategorii dziewcząt klas IV-VI

Miejsca VI zajęły w Województwie sztafety klas VII-VIII w kategorii dziewcząt i chłopców.

Oraz dziewczęta:

-  Fortuniak Izabela

- Przewoźniak Urszula

Opiekunami sztafet byli p. Marek Witczak i p. Jarosław Chwałek

Zawodnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy wyników.

• FINAŁ WOJEWÓDZKI – FESTIWAL SZTAFET 05.10.2023 Stadion Olimpii w Poznaniu

• W dniu 05 października 2023 roku na Stadionie lekkoatletycznym Olimpii Poznań przy ul. Warmińskiej odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Festiwalu Sztafet. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając łącznie 3 zespoły sztafetowe w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców. Żeńska reprezentacja naszej Szkoły kolejny raz nie zawiodła i przywiozła z imprezy Złoty Medal w Sztafecie Olimpijskiej.

A oto skład „Złotej” sztafety:

- Fortuniak Izabela

Bardzo dobrze zaprezentowali się także chłopcy z naszej szkoły klas VI w sztafecie 4x100 m zajmując miejsce IV oraz chłopcy z klas VII-VIII także zajmując miejsce IV w sztafecie olimpijskiej

Sztafeta 4x100 m

- Żołądkiewicz Hubert

Sztafeta olimpijska klas VII-VIII

- Prasek Karol

• Mistrzostwa Rejonu – Festiwal Sztafet

• W dniu 29 września 2023 roku na Stadionie lekkoatletycznym należącym do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztafet w ramach Mistrzostw Rejonu Pilskiego. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając łącznie 5 zespołów sztafetowych w kategorii dziewcząt i 5 zespołów w kategorii chłopców. Uczniowie naszej Szkoły zdobyli wspólnie 5 medali mistrzostw.

W kategorii Chłopców klas IV – VI – Sztafeta  4x100 m zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

Opiekunem zwycięskiego zespołu był p. Marek Witczak

W kategorii Dziewcząt klas IV-VI Sztafeta Szwedzka zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

- Śnioszek Milena

W kategorii Dziewcząt klas VII-VIII Sztafeta Olimpijska zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

W kategorii Chłopców klas VII-VIII Sztafeta Olimpijska zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

- Musiał Jakub

W kategorii Chłopców klas VII-VIII Sztafeta 4x100m zdobyła BRĄZOWY MEDAL w składzie:

- Sokol Denys

- Łucki Tadeusz

Opiekunem zwycięskich zespołów sztafet dziewcząt i chłopców był p. Jarosław Chwałek

Zwycięzcą gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 05 października 2023 roku na Stadionie Olimpii w Poznaniu.

• Mamy sporą Eko-Wiedzę!

• Nasi uczniowie zdobywali z sukcesami kolejne etapy Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego aż nadszedl dzień etapu powiatowego : 19 października. Wśrod uczniów klas IV-VI reprezentowały naszą szkołę : Anna Wrobel z klasy IV B oraz Emilia Malinowska z klasy V B. Wśrod klas VII- VIII reprezentowali nas uczniowie z klasy VII B : Michalina Wamke, Zofia Sabat oraz Damian Błauciak. Z wyróżnieniami ten etap zakończyły Emilia Malinowska oraz Zofia Sabat natomiast Michalina Wamke osiągnęła największy triumf jakim jest zdobycie I miejsca. Ci uczniowie otrzymają zaproszenie na galę oraz będą mierzyć się w Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.Gratulujemy zwycięstwa!

• Nauczyciele w dzieciństwie

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowany został konkurs dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, pt. „Poznaj nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa”.

Na szkolnym korytarzu zawisło 13 fotografii ukazujących nauczycielki  z ich wczesnego okresu życia. Tak, tak… nauczycielki też były kiedyś małymi dziewczynkami!

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ale także wśród grona pedagogicznego. Jesteśmy pełni podziwu dla uczniowskich typów, porównań i skojarzeń.

Najlepszą spostrzegawczością w klasach młodszych wykazali się uczniowie: Kacper Szwedowicz z  klasy 3b, Lena Gramza z klasy 3d  oraz Hubert Kujawa z klasy 3f. Na uczniów czeka słodki upominek. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM i bardzo dziękujemy za wspólną zabawę!