• Zdrowie na pierwszym planie

• W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły podejmowali szeroko zakrojone działania prozdrowotne w ramach Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Od 6 kwietnia 2022 roku do 08.04.2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dni  Kultury Zdrowotnej. Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w realizację działań prozdrowotnych, podczas których:

-przeprowadzono szereg zajęć zintegrowanych dotyczących promowania zdrowego stylu życia; omówiono zasady racjonalnego i prawidłowego odżywiania  u dzieci,

- zorganizowano i przeprowadzono zajęcia kulinarne pt. „Mały kucharz”, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały  kolorowe i zdrowe kanapki, owocowe i warzywne szaszłyki oraz rożne sałatki; przestrzegano zasad higieny przygotowywania potraw,

-wykonywano prace plastyczne pt. „Moja codzienna aktywność fizyczna” i zaprezentowano je w holu szkoły; przygotowano plakaty promujące uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego,

-obchodzono Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Nasza planeta, nasze zdrowie”, uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na zielono i dostali w prezencie książeczki edukacyjne
            pt. „ Powietrze musi być czyste – to oczywiste!”,

-przeprowadzono zajęcia związane z właściwymi nawykami  proekologicznymi poprzez planowanie sytuacji edukacyjnych pt. „Czyste środowisko, najlepsze uzdrowisko”,

-propagowano ochronę środowiska przez przygotowywanie plakatów (rymowanek, wierszyków), zakładano  w salach lekcyjnych wiosenne ogródki na parapetach.

Zadbano również o zdrowie psychiczne naszych uczniów. Przeprowadzono warsztaty na temat sposobów radzenia sobie z przykrymi emocjami. Pracownicy szkoły uczestniczyli w szkoleniowej radzie pedagogicznej na temat „Depresja wśród dzieci i młodzieży”. Cały miesiąc kwiecień obfitował w bogaty wachlarz działań prozdrowotnych, dzięki którym nasi uczniowie pogłębili wiadomości i udoskonalili umiejętności praktyczne dotyczące zdrowego stylu życia.

• Srebrne drugoklasistki

• Dnia 21 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile odbyła  się X edycja Miejskiego Konkursu Przyrodniczego ’ Przyroda, Ja i Ty" dla klas II. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2 b , które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych: Hanna Kaźmierczak, Patrycja Flisik, Olivia Dąbrowska.  Konkurs został przeprowadzony w formule ESCAPE ROOM-u. W każdym pokoju trzyosobowe drużyny z dziewięciu pilskich podstawówek  rozwiązywały zadania: teoretyczne oraz praktyczne. Zespoły musiały odnaleźć klucz umożliwiający wyjście z pokoju. Zadania dotyczyły wiedzy z zakresu: zwierząt, kosmosu, pór roku, otaczającego świata. Serdeczne gratulacje dla dziewcząt za wykazanie się  wiedzą  przyrodniczą, wspaniałymi umiejętnościami praktycznymi  oraz owocną współpracą! Uczennice wywalczyły II miejsce.

• Wyjątkowe walentynki

• Dzień 14 lutego 2022 r. klasa 2 e spędziła bardzo wyjątkowo.  Jeden z naszych uczniów obchodził tego dnia urodziny i z tej okazji wręczył każdemu balona w kształcie serca. Później było troszkę słodkości, wymiana walentynek oraz wspólne zdjęcie.  Kolejną atrakcją tego dnia były warsztaty pizzy w pobliskiej Pizza Hut. Czekała tam na nas sympatyczna pani Paulinka i mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy historię powstania pizzy oraz wiele ciekawostek z nią związanych. Mieliśmy quiz wiedzy, konkurs na najładniejsze ciasto w kształcie serca no i najważniejsze – każdy własnoręcznie przygotował swoją pizzę. Było ciekawie, wesoło i smacznie.

• W szrankach z ortografią

• W sobotę 8 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się  XXVIII Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego. Naszą szkołę na poziomach klas reprezentowali: Amelia Chołota kl. 4b, Wiktor Zaborowski kl. 5 a, Oliwier Zygmunt kl. 6 b, Szymon Pogorzelski kl. 7 e, Monika Dziuba kl. 8 f.

Nasi ortograficzni bohaterowie zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem, pokonując zawiłości polskiej pisowni. Wynikiem tych zmagań jest tytuł 2. Wicemistrza kl. 6 przyznany Oliwierowi Zygmuntowi. Wyróżnienie dla uczniów kl. 3 otrzymał Tymoteusz Matuszczyk.

Dla nas każdy z uczestników jest mistrzem. Gratulujemy!