• Pociąg raczej niezwykły

• Podczas lekcji przyrody realizowanej w klasie 4f w szczególnym dniu 22 kwietnia 2022 r. rozmawialiśmy o zagrożeniach dzisiejszego świata. Oczywiście z uwagi na Światowy Dzień Ziemi skupiliśmy się na zagrożeniach globalnych, takich jak: ocieplenie klimatu, zanieczyszczenia wód, niedobory wody, zanieczyszczenie powietrza. Zadaliśmy sobie pytanie,  co my jako dzieci -uczniowie możemy zrobić dla naszej planety?

Pomysłów na wprowadzenie EKOzmian w naszym życiu było sporo, więc przystąpiliśmy do uzupełniania wagoników naszego pociągu do ekologii. Praca przebiegała bardzo dynamicznie, wszystkie małe rączki tworzyły plakat, który później pojawił się na szkolnym korytarzu.

• Piramida inaczej

• Podczas kwietniowych lekcji przyrody w klasie 4f rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia. Omówiliśmy prawidłowe wzorce i zasady, które przyświecają właściwym nawykom żywieniowym
            a podsumowaniem tej wiedzy były Piramidy Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Po obejrzeniu
            i wysłuchaniu wszystkich prezentacji byliśmy pewni, że nasza wiedza została odpowiednio utrwalona.

Brawo 4f!

• Miłe dla oka

• Zastanawiacie się jak udekorować wielkanocny stół? Tak, aby było ładnie kolorowo i do tego recyklingowo. Dziewczęta z klasy 5d już to wiedzą. Podczas przedświątecznych warsztatów przygotowały wspaniałe dekoracje wykorzystując np. resztki materiału przycięte w kształt kwadratu, kolorowe pompony, gumki recepturki, serwetki papierowe. I po kilkudziesięciu minutach zrobiło się świątecznie!

• Być eko…

• Tydzień Ekologii i EKOwarsztaty to musiało się udać! Uczestnicy warsztatów jak zwykle przybyli z głowami pełnymi kreatywnych pomysłów. Tym razem wspólnie wykonaliśmy podkładki pod kubki z płyt CD, wazoniki ze szklanych butelek oklejonych włóczką oraz organizery na biurko z rolek,  po papierze toaletowym. Było recyklingowo i użytecznie i o to chodziło. Brawo!

• ALFABET ZDROWIA

• Jednym z wyzwań Miesiąca Zdrowia i Ekologii był konkurs ALFABET ZDROWIA.

Uczniowie zgłaszali chęć udziału w konkursie, następnie losowali literę, pod którą krył się owoc lub warzywo. W głowie pojawiało się wiele pomysłów, z których należało wybrać ten najciekawszy, by zaprezentować walory odżywce warzywa lub owocu, a tym samym zachęcić uczniów do ich spożywania. Zaskakujących pomysłów i ciekawych prezentacji było wiele a jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie -  wyłonić zwycięzców.

Uczniowie przygotowali przepiękne plakaty z ciekawostkami, wiersze oraz rekwizyty i przebrania.

Dziękujemy, oglądaliśmy Was z ogromną przyjemnością, byliście wspaniali.