• Finały zakończone, złote dziewczęta

• Dnia 26 maja 2022 roku odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt. Cztery drużyny zawzięcie walczyły o zwycięstwo. Oficjalne otwarcie wydarzenia odbyło się w Hali Arena w Kaliszu. W zawodach finałowych uczestniczyły drużyny: SP 3 Szamotuły, SP 24 Kalisz, SP 2 Środa Wielkopolska, SP 2 Piła.
            Po rywalizacji pełnej nie tylko sportowego zacięcia, ale również walki fair play najlepsza okazała się drużyna z naszej szkoły. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Szamotuł. Na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki z Kalisza, a na czwartym ze Środy Wielkopolskiej. Tytuł najlepszej zawodniczki otrzymała Dominika Kasińska. Skład zespołu: Zuzanna Dampc, Zuzanna Głuszanowska-Konwińska, Dominika Kasińska, Zuzanna Nowak, Karolina Pawełczak, Natalia Peksa, Wiktoria Stepanik, Marta Szczęśnikiewicz, Paulina Woźniak,  Maja Zaremba, Aneta Zgódka. Opiekunem grupy był p. Artur Pyszewski. Ciężka, drużynowa praca przełożyła się na imponujący sukces, ogromnie się cieszymy i gratulujemy!

• Sukces Michaliny

• Uczennica naszej szkoły Michalina Wamke z klasy 5b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla szkół podstawowych objętym Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki „Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów ze szkół podstawowych z całej Polski.

W  kategorii klas IV-VI nietuzinkowa praca Michaliny zdeklasowała inne i zapewniła uczennicy pierwsze miejsce. Michalina oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Ministerstwo Środowiska i Klimatu wygrała również dla swojej klasy wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego (do jej realizacji dojdzie we wrześniu). Jesteśmy pewni, że o wielkim talencie Michaliny jeszcze usłyszymy. Opiekunem uczennicy była  p. Sławomira Lewińska.
            Michalina – tak trzymaj, serdecznie Ci gratulujemy!

• Odwiedziny

• Dnia 20 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy pilskiego Domu Pomocy Społecznej, gdzie z okazji Dnia Matki i Ojca recytowali wiersze i śpiewali piosenki nawiązujące do istoty i powagi bycia rodzicami. Następnie złożyli życzenia oraz  wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Atmosfera była wspaniała – wzruszająca, ale i pełna radości. Chcielibyśmy  podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był taki wyjątkowy. Dziękujemy!

• Kącik wypoczynkowy do relaksu i nauki!

• Projekt wynikał z potrzeby stworzenia własnej przestrzeni do wypoczynku dla uczniów naszej szkoły oraz poprawy funkcjonalności i estetyki miejsc, w których uczniowie przebywają w czasie wolnym. W działania zaangażowane było Bractwo Uczniowskie - 12 prac Herkulesa z klasy 8 f oraz rodzice. Uczniowie rozwinęli nie tylko nowe umiejętności związane z planowaniem, aranżacją, komunikacją, ale także zdobyli doświadczenie w wykonywaniu zupełnie nowych czynności takich jak: projektowanie, malowanie, szlifowanie, wbijanie gwoździ, itp. W rezultacie kilkumiesięcznej pracy, powstała nowa przestrzeń, z której obecnie korzysta cała szkoła.

W projekcie zostały wykorzystane elementy upcyklingu. Uczniowie pod okiem swoich opiekunów i rodziców zużytkowali stare przedmioty i wykonali stolik z pufami z materiałów z odzysku (pianki, opony, sklejki), nadając im zupełnie nowe życie. Najsympatyczniejsze momenty zdaniem uczniów w pracy nad projektem? Najbardziej zapadło nam w pamięć i najbardziej podobało się wspólne projektowanie mebli, malowanie oraz miło spędzony czas. Ponadto jesteśmy ogromnie zadowoleni ze swojej pracy i efektu końcowego zmienionej przestrzeni. Okazało się, że nie tylko chcemy, ale i możemy zmieniać rzeczywistość.

Wskazówki dla innych: nie bójcie się porażek, opóźnień, zmęczenia, które na pewno się pojawi. Sam proces uczy wszystkich bardzo wiele, no i oczywiście efekt końcowy sprawia wiele satysfakcji!

• Z książką w plenerze!

• Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) nasza szkoła włączyła się w akcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące i zorganizowała Piknik
            z książką. W myśl zasady, że książka jest dobra w każdym momencie i w każdym miejscu,
            25 kwietnia 2022 r. czytaliśmy na boisku szkolnym.  Promowaliśmy  czytelnictwo, które  bardzo rozwija wyobraźnię każdego z nas. Uczniowie chętnie poleżeli na trawie i poczytali ulubione książki. Bardzo się cieszymy, że z tak wielkim zaangażowaniem nauczyciele wraz ze swoimi uczniami  przyłączyli się do pikniku, by rozbudzać wśród dzieci i młodzieży miłość do książek. Nie ma to jak czytanie pod chmurką...