• „Najpiękniejsze jest to, co możesz dać innym za darmo: miłość, ciepło, dobroć, przyjaźń, życzliwość”

• 21 listopada 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego ideą było hasło: „Znajdź się wśród życzliwych.”

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Wychowawców przygotowali plakaty zachęcające do okazywania wobec siebie szacunku, serdeczności, do mówienia sobie miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Wolontariusze obdarowywali  nauczycieli, pracowników szkoły
            i kolegów karteczkami z miłymi słowami i pozdrowieniami.

Mamy nadzieję, że okazywanie życzliwości będzie trwało  kolejne dni, tygodnie, miesiące.

Wszystkim , którzy włączyli się w obchody tego dnia, serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Wolontariatu:

Jolanta Kamińska, Magdalena Jaroszewska

wraz z Ewą Michalską-Hincą

• Nasze nawyki a zdrowie

• Od najwcześniejszych lat dbamy, aby nasi uczniowie nabyli  odpowiednie nawyki żywieniowe. Pamiętali o zjedzeniu pierwszego i drugiego śniadania oraz  spożywali posiłki bez pośpiechu.  Podczas zajęć  uczniowie klas pierwszych samodzielnie przygotowywali drugie śniadanie. Wykonali bajeczne i zdrowe kanapki oraz degustowali samodzielnie wyciskane soki. Od października realizujemy w naszej szkole program profilaktyczny „Festiwal rekreacji”, który ma na celu upowszechnienie kultury fizycznej wśród naszych uczniów. Dzieci poznają zabawy z dawnych lat, np. grają w gumę, w badmintona, tenisa stołowego, skaczą przez skakanki, trenują rzuty do celu metalowymi puszkami i kołami ringo, wykonują skoki w workach. Wszystkie te zabawy uatrakcyjniają zajęcia wychowania fizycznego i wpływają na poprawę kondycji naszych najmłodszych dzieci. Bardzo ważne jest uświadomienie uczniom i ich rodzicom roli właściwego odżywiania w życiu codziennym oraz podejmowanie  różnych form aktywności fizycznej.

• Medale i wyróżnienia dla nauczycieli i pracowników „Dwójki”

• Październik jest miesiącem, w którym instytucje oświatowe obchodzą uroczyście święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji Minister Oświaty i Nauki oraz Wielkopolski Kurator Oświaty, doceniając dokonania i zasługi nauczycieli, wyróżniają ich nagrodami, medalami i odznaczeniami.

19 października 2021 r. z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Roberta Gawła nagrodę WKO odebrały nauczycielki naszej szkoły: p. wicedyrektor Ewa Kluge oraz nauczycielka wychowania przedszkolnego – p. Teresa Soja.

25 października br.  Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowany został nauczyciel wychowania fizycznego p. Jarosław Chwałek, zaś Medalem Komisji Edukacji Narodowej – dyrektor szkoły p. Barbara Ochocka i nauczyciel wychowania fizycznego – p. Tomasz Idzikowski. Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymały: emerytowana nauczycielka geografii – p. Zofia Skwarek, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej – p. Bożena Stańczyk, nauczycielka matematyki – p. Elżbieta Lach, nauczycielki wychowania przedszkolnego –  p. Teresa Soja i p. Ewa Filipiak, pomoce nauczyciela w przedszkolu – p. Izabela Tylutka i p. Joanna Kulińska. Srebrne Medale za Długoletnią Służbę otrzymały: nauczycielka języka angielskiego – p. Magdalena Słomion oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej – p. Ewa Więckowska. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

• „Kosmiczny tor przeszkód”

• 22 października 2021 r. grupa uczniów wraz z opiekunem, która w ubiegłym roku szkolnym realizowała podprojekt edukacyjny- Uczniowskie Laboratoria Informatyczne wzięła udział w gali finałowej III edycji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Nasza dzielna grupa projektowa, którą tworzyli: Dominik Wiśniewski, Weronika Werner, Kacper Artymowicz, Stefan Brzozowski, Maciej Woronowicz, Zuzanna Borucka, Weronika Ciżmowska, Helena Megger, Marika Rebelska, Amelia Skura, Oliwia Stelmach, Nikola Wersocka, Mikołaj Bilik, Maksymilian Walichnowski, Julian Wieczorek, Aleksander Sosnowski wraz z opiekunem Katarzyną Sosnowską zajęła I miejsce w konkursie na najlepszy projekt uczniowski, w kategorii klas 4-8 szkół podstawowych. Przypominamy, że nagrodzony został „Kosmiczny tor przeszkód”, który opisywaliśmy wcześniej (dla przypomnienia umieszczamy link z filmikiem z realizacji projektu).

Nagrody zostały uroczyście wręczone przez p. Dyrektor Barbarę Ochocką 15 listopada 2021 r. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu! Kreatywność, zaangażowanie i systematyczna praca zostały docenione.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=8QJdpf_lgo0

Relacja z gali zamieszczona została na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=Wp-U8ITmHmY&t=1515s