• Jestem czytelnikiem biblioteki szkolnej

          • W dniach 11-16 stycznia 2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych wychowanków do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz doskonalenia umiejętności czytania.

            Pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, regulaminem oraz sposobem wypożyczania książek. Złożyli także uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i przestrzegać obowiązków czytelnika.

            Dzięki kampanii „Mała książka –wielki człowiek”, sfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał Wyprawkę Czytelniczą: antologia tekstów polskich autorów „Pierwsze abecadło” oraz broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

          • Czas na ruch i jego względność

          • 25 stycznia 2023 r. przyszedł czas na zajęcia związane z ruchem i jego względnością. Prowadzący rozpoczął zajęcia od przypomnienia jak poruszają się ciała względem siebie, a następnie po ustawieniu dwóch robotów oraz określeniu dystansu nauczyciel uruchomił roboty tak, by poruszały się oba jednocześnie. Uczniowie wspólnie z nauczycielem ustalali, czy roboty poruszały się względem siebie. Następnie na postawie kolejnego przykładu prowadzący wspólnie z uczniami omówił ruch względem układu odniesienia. Analizując kolejny przykład ruchu robota po okręgu oraz po zygzaku nauczyciel poprosił uczniów o narysowanie toru jego ruchu. Na koniec zadaniem uczniów było wywnioskowanie, który z torów był prostoliniowy, a który krzywoliniowy. Prowadzący zakończył zajęcia przytaczając ciekawostki oraz podsumowując lekcje.

          • Podpisanie patronatu

          • 13 grudnia 2022r. zostało zawarta kontynuacja porozumienia o współpracy w ramach projektu „Klasy patronackiej” pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, a firmą SAF - HOLLAND Polska sp. z o.o. Przedmiotem porozumienia jest objęcie 2 – letnim patronatem przez koncern SAF – HOLLAND Polska sp. z o.o. uczniów kontynuujących naukę w klasie VII b Szkoły Podstawowej nr 2.

            Porozumienie ma na celu wspieranie dalszych działań szkoły w prowadzeniu klasy patronackiej, pomoc dzieciom w nauce języka niemieckiego na II etapie oraz rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą niemiecką.

            W spotkaniu uczestniczyli pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – Barbara Ochocka, pan Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski,  pan Dyrektor zarządzający dla SAF- HOLLAND Polska  sp. z o.o.  Piotr Bogdański, pani Weronika Szydłowska - Asystent Zarządu-HR, pani Agnieszka Płóciennik – nauczyciel języka niemieckiego, wychowawca Klasy patronackiej oraz pani Aleksandra Kramkowska – pracownik biura Prezydenta.

            Podpisanie patronatu nastąpiło w siedzibie firmy. Uczestnikom spotkania pokazana została prezentacja multimedialna przedstawiająca działania firmy jak i druga prezentacja pokazująca wybrane działania uczniów Klasy patronackiej począwszy od klasy czwartej do szóstej. Po  sześciu latach współpracy z SAF - HOLLAND Polska sp. z o.o. wiemy już że dalsza współpraca będzie owocna w działania wpływające na duży rozwój uczniów z zakresu wiedzy z języka niemieckiego.

            Dziękujemy panu Prezydentowi – Piotrowi Głowskiemu i panu Dyrektorowi Piotrowi Bogdańskiemu za umożliwienie uczniom Klasy patronackiej udziału

            w wielu przedsięwzięciach wpływających na ich rozwój intelektualny poprzez naukę z języka niemieckiego zarówno podczas lekcji w szkole jak i poprzez udział w innych działaniach z językiem niemieckim.

          • Siła i jej cechy - to już wiemy.

          • Siła i jej cechy – to temat z jakim pracowaliśmy podczas kolejnego spotkania. Prowadzący zajęcia przypomniał pojęcie siły jako wielkości wektorowej, a uczestnicy na początku wykonywali zadania na karcie pracy. Do wykonania kolejnego ćwiczenia posłużył nam robot Photon wyposażony w materiałową uprząż przymocowaną do siłomierza. Po uruchomieniu aplikacji, wybraniu prędkości z jaką ma się ten robot poruszać i uruchomieniu go, uczniowie mogli odczytać największe wskazanie na siłomierzu i odnotować wynik w tabeli. Zadania nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności i z łatwością potrafili odpowiedzieć na pytanie w jakich codziennych czynnościach używamy własności siły.