• Poetycka jesień - "Oda do ziemniaka"

• 24 listopada odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Poetyckiego, którego tematem była oda do ziemniaka – „Ziemniaku! Ty jesteś jak zdrowie”.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności językowych, rozbudzenie wrażliwości na piękno poetyckich form wyrazu. Organizatorem konkursu był Tarpil . Obrady jury były burzliwe, ale w końcu udało się wskazać najlepszych
            z najlepszych. Uczniowie naszej szkoły wykazali się oryginalnością i zajęli najwyższe miejsca:

I miejsce – Miłosz Wiśniewski z klasy 4c

II miejsce – Piotr Wawszkiewicz-Prus z klasy 5d

Wszyscy nagrodzeni na targowisku pilskim wyrecytowali swój wiersz o ziemniaku, co umiliło mieszkańcom  robienie zakupów.

2 grudnia w szkolnej bibliotece, Miłosz i Piotr podzielili się swoimi uwagami i wskazówkami na temat pisania ody oraz zaprezentowali swoją twórczość przed uczniami klasy 4c.
            W efekcie powstały prace plastyczne, które są interpretacją napisanych przez Miłosza i Piotra wierszy.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów pisarskich!

• Występ naszych uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Pile

• W listopadzie uczniowie naszej szkoły gościli w Domu Pomocy Społecznej w Pile, gdzie zaprezentowali przedstawienie patriotyczne „Polska droga do niepodległości”. Program składał się z tematycznych wierszy oraz pieśni. Oprawa muzyczna nawiązywała do historii zaborów i walki za niepodległość Ojczyzny. Uczniowie przedstawili również współczesne pieśni patriotyczne.

Program spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zgromadzeni pensjonariusze wraz z młodzieżą śpiewali pieśni patriotyczne. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie ze szkolnego koła teatralnego Epilog i zespołu wokalnego Nutki. Program przygotowany został według scenariusza i pod kierunkiem:  p. Sławomiry Smolarskiej i p. Reginy Wojnickiej.

• Najbardziej kreatywny strój halloweenowy

• Nowo wybrany Zarząd Samorządziku i Samorządu Szkolnego ogłosił konkurs na najbardziej kreatywny strój halloweenowy. Gratulujemy uczniom pomysłowości oraz zdobycia dyplomów wyróżnienia za udział w konkursie.

• Wycieczka do Centrum Naukowego w Wałczu

• W listopadzie, uczniowie klasy 1b i 1f pojechali na swoją pierwszą klasowa wycieczkę do Centrum Naukowego w Wałczu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach z programowania przy pomocy klocków Lego Spike oraz w warsztatach chemicznych, podczas których robili mydełka.