• Konkurs czytelniczy „Czytam, więc wiem”

• 24 listopada 2022 roku po raz kolejny odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV „Czytam, więc wiem”. Jego celem było doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów, po 3 reprezentantów poszczególnych klas. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

Laureatami zostali:
            Emilia Malinowska z klasy 4b - I miejsce
            Zuzanna Jendrzejek z klasy 4d - II miejsce
            Igor Kaźmierczak z klasy 4d - III miejsce

Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

• Dumni z Powstańców Warszawskich!

• Powstanie Warszawskie zapisało się na  kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogowi. Niestety, wraz z odchodzeniem  ostatnich  uczestników walk o stolicę, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. Aby choć w minimalnym stopniu wyrazić swoją wdzięczność żyjącym jeszcze bohaterom tamtych dni, przez najbliższe dwa miesiące – wrzesień  i październik, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON w Twojej szkole!”.

Uczniowie klas 8f i 8a, po udziale w cyklu zajęć przybliżających codzienne życie warszawiaków podczas II wojny światowej, dokonali wpisów na stronie akcji www.dumnizpowstancow.pl , w których symboliczny sposób wyrazili swoją wdzięczność, pamięć i szacunek dla Bohaterów.

Ponadto uczniowie klasy 8f zamanifestowali swoją wdzięczność obecnością pod pomnikiem bohaterów, gdzie zapalili symboliczne znicze, zaś Ania Bąk zagrała bohaterom na wiolonczeli „Rotę”.

Mamy nadzieję, że choć w tak symboliczny sposób możemy powiedzieć „dziękuję” i wyrazić naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.