• Oko w oko ze zwierzętami

     • 28 września 2021 roku uczniowie klasy III a i III d wybrali się na wycieczkę do Alpakolandu w Klotyldzinie. Dzieci miały okazję poobserwować alpaki i inne zwierzęta zamieszkuje zagrody. Mogły je karmić i głaskać. Uczniowie poznali podstawowe różnice pomiędzy chowem i hodowlą. Ponadto dowiedzieli się jakie są zasady bezpieczeństwai sprawowania opieki nad zwierzętami. Na zakończenie wycieczki odbył się piknik na świeżym powietrzu. Wycieczka była udana. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

     • O krok od podium

     • W dniu 20 października 2021 r. w Poznaniu na terenach Hipodromu Wola odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których udział brała reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły. W swojej kategorii klas VII-VIII dziewczęta zajęły bardzo wysoką IV lokatę na 36 biegających sztafet z województwa wielkopolskiego. Skład naszej drużyny to: Amelia Kluczyńska, Aneta Zgódka, Sandra Januzik, Oliwia Słowik, Anita Leniec, Wiktoria Sokołowska, Amelia Skibicka.

     • "Bieg Lotnika”

     • W dniu 14 października 2021 r na terenach MOSIR Piła zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Lotników Polskich "Bieg Lotnika”, w którym udział brała reprezentacja naszej szkoły. W kategorii klas VI i młodsi wygrała uczennica naszej szkoły Sara Wójtowicz. W kategorii klas VII-VIII drużyna dziewcząt i chłopców zajęła III miejsce Skład naszej drużyny to Amelia Kluczyńska, Aneta Zgódka, Oliwia Słowik, Sandra Januzik, Nikola Roszkowska, Dominik Wiśniewski , Dominik Walewski, Stanisław Arendt.

     • Obchody Europejskiego Dnia Języków

     • W naszej szkole języki obce zawsze były bardzo ważne, a miłośnicy angielskiegoi niemieckiego od zawsze osiągali świetne wyniki w nauce. Dlatego Samorząd zaplanował specjalne i huczne wydarzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.26 września 2021 r. każda klasa udekorowała drzwi sal lekcyjnych informacjamio wylosowanym kraju anglo- i niemieckojęzycznym. Ważne było, żeby gazetki miały sporo kolorowych zdjęć i ciekawych informacji. Po drugie, w ten dzień można było ubra

      się w kolory krajów anglo i niemieckojęzycznych. Jury Samorządu podsumowało oceny zarówno za gazetki jak i przebrania. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy, a te które radziły sobie najlepiej, otrzymały dyplomy i slodkosci:I miejsce: 4d i 7f, II miejsce: 7a i 7c, III miejsce: 6b. Wyróżnienia otrzymały klasy: 5b, 5e, 7b. Pod koniec tygodnia zorganizowany został również quiz dla chętnych miłośników języków obcych. Po odpowiedzeniu na 3 pytania można było zdecydować, czy chce się ocenę za aktywność, czy cukierka. Frekwencja dopisywała jak nigdy!Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszych szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, a zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia podczas kolejnych naszych akcji, konkursów i wydarzeń!Wasz Samorząd wraz z Opiekunkami.