• Nasi brązowi

• W dniu 18 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej chłopców klas ósmych. W turnieju brały udział drużyny, które w eliminacjach zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie.

SP 11, SP3, SP Stara Łubianka i SP2 rozegrały zawody systemem „każdy z każdym” w wyniku czego nasza drużyna w składzie: Jakub Dybziński, Antoni Wojciechowski, Piotr Boroń, Piotr Orłowski, Maksymilian Żybort, Jan Kargol, Piotr Janik, Leon Witkowski - zajęła III miejsce. Opiekunem drużyny był Pan Marek Witczak. Serdecznie gratulujemy brązowego medalu i życzymy dalszych sukcesów!

• 2021 - Rokiem Stanisława Lema

• Stanisław Lem, wybitny pisarz science fiction, futurolog, felietonista i filozof, urodził się we Lwowie 12 września 1921 roku. Z okazji setnej rocznicy jego urodzin Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile p. Ewa Semanicka – nauczycielka języka polskiego - przygotowała wystawę poświęconą życiu i twórczości pisarza.

Ekspozycja prezentowana była w holu I piętra szkoły na przełomie listopada i grudnia.

Oglądającym przybliżony został życiorys Stanisława Lema, a także neologizmy z książek twórcy. Można było również zapoznać się z  filmami, które powstały na podstawie książek tego futurologa, między innymi „Solaris”. Zaskakujące teksty można było przeczytać na tablicy ukazującej „Przyszłość w wyobraźni uczniów kl.4”.

Drugą część ekspozycji stanowiły prace plastyczne, wykonane przez uczniów klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem p. Dariusza Półgęska. Dotyczyły one podejmowanych przez S. Lema  tematów – robotów, robotyki i kosmosu, a wykonane zostały z tworzyw sztucznych. Kosmicznego wyglądu niezwykłym pojazdom i rakietom nadawała folia aluminiowa.

Wystawa była bardzo interesująca. Wiele dowiedzieliśmy się o dziełach wybitnego twórcy a także o życiu samego artysty. Najbardziej jednak przykuwały uwagę kreatywne prace plastyczne naszych rówieśników.

Alicja Zawadzka, 7f

• Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2

• Jak co roku uczniowie klas IV-VIII przygotowywali się do obchodów najważniejszego święta każdego Polaka - Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci i młodzież wrazz nauczycielami 10 listopada 2021 r. o symbolicznej godz. 11.11 odśpiewała w klasach hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ponadto zespół nauczycieli historii przygotował zadania dla uczniów, które pozwoliły im zdobyć wiadomości o miejscach w Pile związanych z niepodległością Polski orazo najważniejszych postaciach historycznych tego okresu. Uczniowie wykonali gazetkia klasy VII-VIII rozwiązywały również krzyżówkę historyczną o tematyce niepodległościowej. Dodatkowo uczniowie wraz z wychowawcą, na podstawie przygotowanej mapki, szukali miejsc upamiętniających Święto Niepodległości. Wyszukiwali również informacji na temat odwiedzanych miejsc oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia przy wybranych punktach.

Mamy nadzieję, że była to ciekawa lekcja historii dla wszystkich i dziękujemy uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie w czasie obchodów Święta Niepodległości.

Zespół nauczycieli historii

• Bajkowe Anioły

• W tegorocznym Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Anioły jak z bajki” udział wzięło 12 szkolnych artystów z czterech pilskich szkół podstawowych: SP3, SP4, SP11 i SP2.

Wyniki są następujące:kategoria klas IV-VI

I miejsce ALEKSANDRA PAJĄK - Anioł Chmurka SP11

MICHALINA WAMKE - Niesamowity Anioł SP2

II miejsce OLIWIA KIŻENSKA - Gęsi Puszek SP11

III miejsce OLIWIA SKWAREK Bajeczny Anioł SP2

wyróżnienie:TOMEK PALIŃSKI - Szkolny Opiekun Konkursu SP3

MARCEL PAWLIK - Pyza SP11

kategoria klas VII-VIII

ZUZANNA ŚWIRKULA - Anioł w tęczy SP4

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję, laureatom gratuluję za wspaniałe pomysły, wyobraźnię i super wykonanie, opiekunom słowa uznania za wspieranie twórczych uczniówi trzymanie ręki na pulsie a na zbliżający się czas Świat Bożego Narodzenia wszystkiego dobrego i oby te DOBRE ANIOŁY nad nami czuwały w NOWYM 2022 ROKU i do zobaczenia za rok.

organizator konkursu Sławomira Lewińska