• Odkrywamy tajemnice kontynentów

          • „Przyrodnicze wędrówki przez kontynenty” to zajęcia realizowane w ramach programu autorskiego p. Agaty Boboryk i p. Edyty Piekarskiej. Uczestnikami ich są uczniowie klasy 5b. Podczas kolejnych spotkań uczniowie odkrywają ciekawostki kolejnych kontynentów. W trakcie zajęć uczniowie pracują z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi m.in. aplikacji LearningApps, Wordwall, Genially, ThingLink, Canva, GoogleMaps oraz filmów dostępnych na kanale YouTube. Uczniowie mogą w przystępny sposób, dostosowany do ich potrzeb i możliwości, zgłębiać tajniki wiedzy z biologii, geografii oraz ekologii, a co za tym idzie dostrzegają interdyscyplinarność treści tych przedmiotów. Podczas zajęć uczniowie tworzą także własne mapy, na których umieszczają przyrodnicze ciekawostki z wybranych obszarów kontynentów.

            W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 odkrywaliśmy tajemnice: Europy, Afryki, Arktyki, poznaliśmy również linię zmiany daty i strefy czasowe. Ciąg dalszy przed nami ...

          • Radość dzielenia

          • Uczniowie Koła Teatralnego i Zespołu Wokalnego z naszej szkoły pamiętalio podopiecznych z Domu Opieki Społecznej w Pile. W związku z tym 10 grudnia 2021 r. (po dniu wspomnienia św. Mikołaja), przygotowali słodkie prezenty dla swoich przyjaciół. Wspólne kolędowanie dało podopiecznym wielką radość, a nam rozgrzało serca i utwierdziło w przekonaniu, że pomagając innym – pomagamy sobie.

          • Ślemy świąteczne życzenia do brytyjskiej rodziny królewskiej

          • Świąteczna korespondencja z rodziną królewską jest tradycją w naszej szkole… I tym razem, grupa uczniów, wraz z p. Joanną Ficerman, przygotowała niespodziankę dla brytyjskich monarchów. W szkole został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Jury konkursowe, podczas obrad 13 grudnia 2021 r., miało „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem wszystkie prace były starannie wykonane i przemyślane. Ostatecznie przyznało pierwszą nagrodę uczniowi klasy VIa Adrijowi Chebotarovi. Wyróżniono także: Maję Fornalik z klasy Vb, Remigiusza Szumskiego z klasy VIb, Aleksandrę Kowalewską z klasy IVa, Alicję Krawczyk z klasy VIIId, Piotra Waszkiewicza-Prusa z klasy IVd oraz Zosię Kin z klasy Ve.

            Dla laureata konkursu przygotowano nagrodę specjalną, a na autorów wyróżnionych prac czekają dyplomy i słodkie niespodzianki! Praca Andrija zostanie wysłana wrazz życzeniami od całej społeczności szkolnej – uczniów i grona pedagogicznego - do Królowej Elżbiety II, a kartka przygotowana przez Remigiusza – do rodziny Cambridge.

            Gratulujemy!

          • Konkurs czytelniczy „Czytam, więc wiem”

          • We wtorek, 7 grudnia 2021 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem „Czytam, więc wiem”. Adresowano go do uczniów klas IV. Jego celem było doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

            W konkursie wzięło udział 12 uczniów, po 2 reprezentantów poszczególnych klas. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

            Laureatami zostali:Patryk Bojarczuk z klasy 4e - I miejsceLeon Megger z klasy 4b - II miejsceMaria Jaworska z klasy 4d - III miejsce

            Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

          • FESTIWAL REKREACJI „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” Hopla

          • Hopla to zabawa wymagająca koordynacji wzrokowo-ruchowej i orientacjiw przestrzeni. Ilość zawodników: dowolna. Skaczemy zgodnie ze wskazówkami na poszczególnych polach Hopla. Należy zwrócić szczególną uwagę na kierunek ruchu zgodnyz ustawieniem na planszy np. wskocz do środka, wykonaj obrót o 180°, dotknij pola dwoma rękoma jednocześnie. To bez wątpienia radość i świetna zabawa. My bawiliśmy się tak…

            Marta Sprenger i Anna Górka