• Uczniowie klasy 7f testowali Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła”

          • 26 listopada 2021r. do Piły zawitało Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła”. To multimedialny projekt, który prezentuje polskie atrakcje turystyczne i w ten sposób chce rozbudzić w młodzieży pasję do podróży. W Szkole Podstawowej nr 12 rozstawiono kilkanaście stanowisk, gdzie dzięki nowoczesnej technologii np. okularom wirtualnej rzeczywistości, uczniowie klasy 7f wraz z wychowawczynią p. Joanną Ficerman mieli okazję poznać kilka polskich miejscowości. 

            Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Cała przestrzeń została podzielona na kilka stref, a na wejściu młodzież przywitał humanoidalny robot. W trakcie wizyty w MCETS uczniowie mogli skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu.

            Po wirtualnym zapoznaniu się z atrakcjami naszego regionu i kraju, czas wyruszyć na rzeczywiste zwiedzanie! Już nie możemy się doczekać…

          • Talent ukryty w dłoniach

          • Koniec roku kalendarzowego 2021 r. to czas podsumowań. Uczniowie klas 4-6 biorący udział w zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów” Rozwiń swoje skrzydła” z ogromnym zaangażowaniem uczyli się od podstaw szycia oraz doskonalili już zdobyte umiejętności. Podczas spotkań od września do grudnia udało się nam uszyć: maseczki, poduszki, przytulanki oraz worki (na kapcie czy stój gimnastyczny). Wielu z uczestników zajęć nigdywcześniej nie nawlekało nitki na igłę. Po kilku spotkaniach samodzielnie lub przy pomocy koleżanek i kolegów – uczniowie wykonywali rzeczy, które wcześniej kupowali.Wspólnymi siłami udało się nam uszyć wiele maseczek i woreczków, które uczestnicy zajęć zabierali ze sobą do domu. Udało się nam również przyłączyć do ogólnopolskiej akcji pomocy dla dzieci z Afganistanu. I tak dla najmłodszych Afgańczyków powstały poduszki oraz woreczki. Efekty naszych działań zostały utrwalone w fotorelacji.

          • PrzytulMY Misia

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „PrzytulaMY Misia” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 im. Lotników Polskich w Gdyni. Projekt polegał na uszyciu misiów lub innych przytulanek, które miały zostać wręczone dzieciom(z okazji Mikołajek) z Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni. Uczniowie klas 4 i 5 uczestniczący w zajęciach „Rozwiń swoje skrzydła” bardzo zaangażowali się w to działanie i tak powstały poduszki, i przytulanki wysłane do Gdańska.

          • Biologia jest OK

          • Zainteresowania młodych przyrodników otaczającym nas światem to nic zaskakującego. Należy jednak pamiętać, że wiele tajemnic i fascynacji skrywa również mikroświat, o którego istnieniu dowiadujemy się, jeśli tylko starczy nam zapału i mamy odpowiedni sprzęt. O tym właśnie przekonali się uczestnicy koła „Biologia jest OK” podczas zajęć z mikroskopowania.

          • „Najpiękniejsze jest to, co możesz dać innym za darmo: miłość, ciepło, dobroć, przyjaźń, życzliwość”

          • 21 listopada 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego ideą było hasło: „Znajdź się wśród życzliwych.”

             Uczniowie naszej szkoły pod opieką Wychowawców przygotowali plakaty zachęcające do okazywania wobec siebie szacunku, serdeczności, do mówienia sobie miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Wolontariusze obdarowywali  nauczycieli, pracowników szkoły
            i kolegów karteczkami z miłymi słowami i pozdrowieniami.

                        Mamy nadzieję, że okazywanie życzliwości będzie trwało  kolejne dni, tygodnie, miesiące.

            Wszystkim , którzy włączyli się w obchody tego dnia, serdecznie dziękujemy.

                                 Opiekunowie Wolontariatu:

             Jolanta Kamińska, Magdalena Jaroszewska

             wraz z Ewą Michalską-Hincą