• "Bieg Lotnika”

• W dniu 14 października 2021 r na terenach MOSIR Piła zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Lotników Polskich "Bieg Lotnika”, w którym udział brała reprezentacja naszej szkoły. W kategorii klas VI i młodsi wygrała uczennica naszej szkoły Sara Wójtowicz. W kategorii klas VII-VIII drużyna dziewcząt i chłopców zajęła III miejsce Skład naszej drużyny to Amelia Kluczyńska, Aneta Zgódka, Oliwia Słowik, Sandra Januzik, Nikola Roszkowska, Dominik Wiśniewski , Dominik Walewski, Stanisław Arendt.

• Obchody Europejskiego Dnia Języków

• W naszej szkole języki obce zawsze były bardzo ważne, a miłośnicy angielskiegoi niemieckiego od zawsze osiągali świetne wyniki w nauce. Dlatego Samorząd zaplanował specjalne i huczne wydarzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.26 września 2021 r. każda klasa udekorowała drzwi sal lekcyjnych informacjamio wylosowanym kraju anglo- i niemieckojęzycznym. Ważne było, żeby gazetki miały sporo kolorowych zdjęć i ciekawych informacji. Po drugie, w ten dzień można było ubra

się w kolory krajów anglo i niemieckojęzycznych. Jury Samorządu podsumowało oceny zarówno za gazetki jak i przebrania. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy, a te które radziły sobie najlepiej, otrzymały dyplomy i slodkosci:I miejsce: 4d i 7f, II miejsce: 7a i 7c, III miejsce: 6b. Wyróżnienia otrzymały klasy: 5b, 5e, 7b. Pod koniec tygodnia zorganizowany został również quiz dla chętnych miłośników języków obcych. Po odpowiedzeniu na 3 pytania można było zdecydować, czy chce się ocenę za aktywność, czy cukierka. Frekwencja dopisywała jak nigdy!Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszych szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, a zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia podczas kolejnych naszych akcji, konkursów i wydarzeń!Wasz Samorząd wraz z Opiekunkami.

• Drzewa

• Światowy Dzień Drzewa jest obchodzony 10 października. To okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami, a także do wielu aktywności plastycznych.

Z tej okazji uczniowie klas I – III mogli wziąć udział w akcji: „Jakim jestem drzewem?”. Na podstawie kalendarza druidów każdy mógł sprawdzić, jakie posiada swoje opiekuńcze drzewo. Dzień Drzewa to także okazja do nabywania nowych umiejętności. Inauguracją tego święta była wspólna akcja sadzenia drzew. Dzięki panu Michałowi Hincy z Gospodarstwa Szkółkarskiego w Dobrzycy dzieci mogły posadzić drzewka na boisku szkolnym oraz zostały zapoznane z zagadnieniami odnawiania lasu i ochrony przyrody. Bardzo dziękujemy.

Inicjator akcji: Ewa Michalska – Hinca

• 29 września 2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania .

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz czerpanie przyjemnościz czytania i słuchania. Do akcji włączyli się uczniowie klas I - III. Dzieciom czytano zagadki, wierszyki oraz krótkie opowiadania. Po wysłuchaniu fragmentu książki Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”, chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym: „ Moje jesienne drzewo” , którego podsumowanie nastąpi już wkrótce.

Inicjator akcji: Ewa Michalska – Hinca