• „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

• W piątek 1 października 2021 r. po raz piąty w historii naszej szkoły został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na kilka dni przed tym wydarzeniem szkoła została ozdobiona plakatami i kartkami z logo akcji. Uczniowie klas IV – VIII powtarzali tabliczkę nie tylko na lekcjach, ale także w gronie rodzinnym.

Tego dnia komisje egzaminacyjne, w skład których wchodzili głównie uczniowie klas piątych, przeprowadzili egzaminy sprawdzające umiejętność mnożenia i dzielenia.W zmaganiach z tabliczką wzięło udział 424 uczniów oraz 39 pracowników szkoły; 172 uczniom udało się uzyskać tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Nowością naszych obchodów była w tym roku maskotka „sowa”, która to umilała uczniom pisanie testów i wprowadzała ich w radosny nastrój.

Kończąc, składam serdeczne gratulacje wszystkim, którzy uzyskali tytuł eksperta.Szczególne podziękowania należą się pracownikom szkoły, którzy chętnie podjęli się sprawdzenia, czy tabliczkę znają i pamiętają.

W imieniu koordynatorów akcji w szkole

Sylwia Ciesielska

• Namiastka lasu

• 22 października 2021 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty „Las w słoiku”. Uczniowie klas IV i V mieli możliwość przygotowania  własnej kompozycji roślinnej, w przyniesionym przez siebie słoiku. Powstały bardzo ciekawe prace, sami zobaczcie.

• Dzień Głośnego Czytania w Dwójce

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września ma już 21-letnią tradycję. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Książki. Data tego święta nie jest przypadkowa, ale odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Celem tej uroczystości jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, gdyż czytanie im na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię oraz uczy myślenia. Od wielu już lat nasza biblioteka włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli.

Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem: Poznajemy bohaterów Magicznego Drzewa. W akcji wzięły udział trzy klasy: IVa, Ve oraz VIa. Uczniowie poznali historię święta, a następnie wysłuchali fragmentów książki Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo”. Przygotowano również gazetkę informującą o święcie i jego obchodach. Dodatkowo, uczniowie klasy IVa i Ve wykonali zakładki do książki związane tematycznie z obchodzonym dniem. Ich piękne prace stanowią teraz element ozdobny drzwi biblioteki.

Zachęcamy do czytania!

• Złota sztafeta

• W dniu 24 września 2021 roku na terenach MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiegoi przyległych mu terenach zielonych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiegow Sztafetowych Biegach Przełajowych. W w/w imprezie reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zdobyła złoty medal. Skład dziewczęcej złotej sztafety : Aneta Zgódka, Amelia Kluczyńska, Sandra Januzik, Patrycja Król , Anita Leniec, Oliwia Słowik. Sztafetaw tym składzie awansowała do finał wojewódzkiego, który odbędzie się w Poznaniu20 października tego roku. Gratulujemy sukcesu!