• Grywalizacja

• Tegoroczne obchody Święta Drzewa odbyły się w postaci gry terenowej, której zadania umieszczone zostały w budynku przy ulicy Bydgoskiej oraz na szkolnym boisku. Każda drużyna reprezentująca uczniów klas IV-VIII miała za zadanie zeskanować telefonem QR kod, odkodowując tym samy kolejne pytania, oczywiście z drzewem w roli głównej.Uczniowie rejestrowali swój zespół w auli szkoły i tam odebrali karty odpowiedzi. Zadania realizowane były podczas przerw śródlekcyjnych. Uczniowie zmagali sięz zagadnieniami z biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, przyrody. Niespodzianką były zadania dotyczące znajomości lektur szkolnych.

WYNIKI GRY TERENOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA DRZEWA

Do tegorocznej zabawy przystąpiło 18 zespołów, reprezentujących 17 klas z poziomu 4-8. Realizację zadań ukończyło 13 zespołów. Rozległą wiedzą i najlepszymi umiejętnościami wykazały się reprezentacje klas:I miejsce - 8e - 94%II miejsce - 8f - 78%III miejsce - 7d - 76%Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za zaangażowanie, zwycięskiej klasie 8e – gratulujemy wygranej. Nagrodą są warsztaty edukacji leśnej w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile.

• Posadź swoje drzewko

• 1 października 2021 r. uczniowie z klasy 6a posadzili drzewa w ramach akcji #sadziMY. Inicjatywa ta jest organizowana przez Lasy Państwowe pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uczniowie najpierw zapoznali się ze sposobem sadzenia drzewek ( instrukcja była dołączona do każdego z nich). Następnie starannie umieścili sadzonki świerków i buków w wyznaczonych miejscach, na boisku szkolnym, przy ulicy Bydgoskiej. Przedstawiciele klasy 6a: Tomasz oraz bracia Kacper i Nataniel zadeklarowali swoją opiekę nad sadzonkami i codzienne ich podlewanie. Wiosną przekonamy się czy posadzone drzewka pozostaną z nami na dłużej.

• DZIEŃ KROPKI JUŻ ZA NAMI

• 17 września 2021 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Była to akcja organizowana już po raz czwarty w naszej szkole.

Tego dnia, podczas godzin z wychowawcą, czwartoklasiści z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film o dziewczynce Vashti i jej niezwykłej przygodzie z Kropką, która stała się inspiracją do odkrycia jej talentu. Wychowawcy podczas tych zajęć przeczytali również swoim wychowankom opowiadanie o Vashti. Ponadto w każdej klasie dzieci na wcześniej przygotowanych kolorowych kółkach - kropkach narysowali symbole swoich talentów. Były to talenty sportowe, muzyczne, plastyczne i inne. Po wykonaniu prac mieli za zadanie zrobienie gazetki prezentującej ich twórczość i zrobienie sobie na jej tle wspólnego zdjęcia.

Uczniowie doskonale zrozumieli przekaz filmu i książeczki, dlatego świetnie się bawili przy rysowaniu talentów.

Niektórzy uczniowie i ich wychowawcy byli tego dnia ubrani w koszulki czy sukienki w kropki.

Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności.

Oto krótka fotorelacja z tego dnia…

Zapraszam – inicjator akcji Sylwia Ciesielska

• 30. Międzynarodowy Półmaraton Signify Piła

• „Największą satysfakcję odczuwamy wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy”

Nick Vujicic

W niedzielę, 5 września 2021 r., odbył się jubileuszowy, 30. Międzynarodowy Półmaraton Signify Piła. Duża część startujących pobiegła dla Mariusza Markowskiego, pilskiego dziennikarza, który uległ wypadkowi i teraz wymaga rehabilitacji i protezy.

Niezawodna okazała się pomoc naszych wolontariuszy. Polegała ona na podawaniu spragnionym uczestnikom wody, która, jak wiele razy dało się usłyszeć, była pyszna. Organizatorzy bardzo zadowoleni z pomocy naszych uczniów złożyli na ręce opiekunów serdeczne podziękowania. My także dziękujemy zarówno wolontariuszom, jaki pomagającym nauczycielom.

Opiekunowie Wolontariatu